Sayfa 593/770 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon
Arama sonucu : 6153 madde; 4,737 - 4,744 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    35.5
    Gönderi
    548
    mubarek ayda 500 baz yapılırmı ayıp ya,gideyimde viskimi çalıştırayım ;)

2.  Alıntı Originally Posted by cankan Yazıyı Oku
    Akp bir şeklide faizleri tutarak veya düşürerek bu işin olmayacağını anladı.. ve ülke ciddi derece de dolarize olmuş durumda. eğer dolarda risk görüyorlarsa mutlaka faizi arttıracaklardır.

bundan fazlası "halkın ayaklanması" demek olur ki bence o riske girmeyecekler.. "sonsuza kadar sömürmek istiyorsan öldürmeyeceksin!"

açıkcası ben asla dolarda 2021 ve 2023 teki gibi ani bir sıçrama beklemiyorum (izin vermeyeceklerdir herşey biliniyor)

başka birşey; doların enflasyonun altında kaldığı bir gerçek fakat doların 2tl den başlayan hareketi düşünüldüğünde "enflasyon sürünürken" dolar çok ciddi kazançlar verdi (bana göre bu unutuluyor)..

sadece kendi mesajımdan alıntı yaptım kimseye birşey demiyorum.

ben "dolar geçmiş veri investing" şeklinde google da search yaparım hep.. dolar 32.42 seviyesindeydi sanırım ve allta aylık yüzdelik değişimi yazar. bu; merkez bankası faizi arttırmadan önce 4.90 dı şuan 3.90

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Migros ta 1.5 kilo foca yogurt 105lira idi alamadim tabi
    sok market 1 kilo luk 56liraliga devam
    yogurdu evde yapmak lazim da bir turlu baslaya madim
    jersey sut hele ki bizim burda ciftligi varken
    WhatsApp tan sipariş veriyorum, eve getiriyorlar.. Litresi 40₺.. Yoğurdu evde yapıyorum.. Kaymak da bonus..

4.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    elleri o kadar zayıf ki düşüşün alım fırsatı olacağını biliyorlar o yüzden iyice makası açtılar
    başka şartta sen reisi seçim öncesi öpsen bile faiz artışına ikna edemezsin..

5. reyis basganın Nas çıkışı
    Ve sonrası...
    Demek ki ..
    Ben Egonomistim demekle olmuyor...
    Türkiye'de temel problem şu : bilgili olanların yetkisi yok , yetkisi olanlarında bilgisi yok.

6. Blomberght bir gavur bağladı yayına.... Adam diyor ki , bu şekilde oransal faiz artışıyla enflasyon düşmez. Para arzını kısmanız lazım. Seçim için halen TL. dağıtılıyor vb......... Yani siz bu durumu yutmuş olabilirsiniz ama biz yutmadık. Bizi boşuna beklemeyin. Kendi tarağınızı kullanın diyor. Bankalar haftaya mevduat faizlerini 5 puan artıracak mı, hiç sanmam. O halde TL bol, döviz kıt. Kıt olan kıymetlidir. Haftaya kadar keyfini çıkarırlar sonra dış güçler devreye girer. Makaslar olmasa insanlar son kalan paralarını da dövize basarlar ama fiyat farkı çok .....

7.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Blomberght bir gavur bağladı yayına.... Adam diyor ki , bu şekilde oransal faiz artışıyla enflasyon düşmez. Para arzını kısmanız lazım. Seçim için halen TL. dağıtılıyor vb......... Yani siz bu durumu yutmuş olabilirsiniz ama biz yutmadık. Bizi boşuna beklemeyin. Kendi tarağınızı kullanın diyor. Bankalar haftaya mevduat faizlerini 5 puan artıracak mı, hiç sanmam. O halde TL bol, döviz kıt. Kıt olan kıymetlidir. Haftaya kadar keyfini çıkarırlar sonra dış güçler devreye girer. Makaslar olmasa insanlar son kalan paralarını da dövize basarlar ama fiyat farkı çok .....
    https://twitter.com/Schuldensuehner/...87TOr9djQ&s=19
    1 ay sonra faizi 60 yapın diyecek gavurlar

8. https://www.nadirdoviz.com/

Bunlar güncellemeyi mi unuttular ?

Sayfa 593/770 İlkİlk ... 93493543583591592593594595603643693 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz