Sayfa 698/1002 İlkİlk ... 198598648688696697698699700708748798 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 5,577 - 5,584 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Göçen altın madeni göçmeye devam ediyormuş, ilk açıklamalar da 10 milyon M3 olan cüruf 35 milyon M3 oldu, maalesef cenazelere asla ulaşılamayacak, ebedî istirahatgahları o lânet maden olacak.
    Maden göçmesi, cüruf filan, lütfen laf çıkartmayın sayın yetkililer olaya ''toprak kayması'' diyor.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Sayın baylar, sizi, günlerce işlerinizden alıkoyan uzun ve ayrıntılı sözlerim, en sonu tarihe malolmuş bir çağın öyküsüdür. Bunda, ulusum için ve yarinki çocuklarımız için dikkat ve uyanıklık sağlayabilecek kimi noktaları belirtebilmiş isem kendimi mutlu sayacağım.

Baylar, bu söylevimle, ulusal varlığı sona ermiş sayılan büyük bir ulusun, bağımsızlığını nasıl kazandığını; bilim ve tekniğin en son ilkelerine dayanan ulusal ve çağdaş bir devleti nasıl kurduğunu anlatmaya çalıştım.

Bugün ulaştığımız sonuç, yüzyıllardan beri çekilen ulusal yıkımların yarattığı uyanıklığın ve bu sevgili yurdun her köşesini sulayan kanların karşılığıdır.

Bu sonucu, Türk gençliğine kutsal bir armağan olarak bırakıyorum.

-------------------------

.....daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!

https://yunus.hacettepe.edu.tr/~sadi...r/hitabe1.html

3.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yok iki tane göt lâlesinin, elasını belasını lâlesini sikmek için bekledim.
    reha bey biz sizi seviyoruz böyle cümleler yazmayın öfke kontrolü yapın saygılar efendim

4. Bu hayatta iki tip adam vardir.

Adam gibi adamlar ve yancilar.

Ya adam gibi adam olursun ya da yanci.

Atamizin verdigi vazifeyi, oy kullanmayacagim diyerek es gecenler, onemli bir dersin sinav gunu okuldan kacanlar gibidir.

Ya da hayatinda tek bir futbol macina gitmemis adamin, Milli Takim'in galibiyeti ile kendini yollara atan yuzbinler gibi.

Yanci olursan, ulken de yancilari ulkesi haline gelir.

Karar vermeden once bir yerlerden telefon bekleyen Hakim ve Savcilarin hemen tumu yancidir.

Yanci'ligin hesabini vermek her iki cihan'da da zordur.

Eger burada Stadyumlarda yargilanmaktan yirtarsan, kurtuldum sanma.

Alıntı Originally Posted by blackman Yazıyı Oku
    reha bey biz sizi seviyoruz böyle cümleler yazmayın öfke kontrolü yapın saygılar efendim
    biz kefilz kendisine söverde severde
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

6. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Yok iki tane göt lâlesinin, elasını belasını lâlesini sikmek için bekledim.
    Lale dediniz de çağrışım yaptı;
    Eskiden Leman mizah dergisinde yılın laleleri diye bir bölüm vardı. Her yılın sonunda dağıtırlardı.

Ahanda bir görsel.

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    biz kefilz kendisine söverde severde
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Lale dediniz de çağrışım yaptı;
    Eskiden Leman mizah dergisinde yılın laleleri diye bir bölüm vardı. Her yılın sonunda dağıtırlardı.

Ahanda bir görsel.

https://x.com/Darkwebhaber/status/17...GbrSpCcEA&s=08

üstadlar olay var

ayasofi üstad nerdesin gel bizi aydınlat konya da nasıl hayatlar yaşanıyor böyle

mıhtar swinger çıktı iyi mi? hangi partinin elemanı acaba

8.  Alıntı Originally Posted by Batman Yazıyı Oku
    https://x.com/Darkwebhaber/status/17...GbrSpCcEA&s=08

üstadlar olay var

ayasofi üstad nerdesin gel bizi aydınlat konya da nasıl hayatlar yaşanıyor böyle

mıhtar swinger çıktı iyi mi? hangi partinin elemanı acaba
    Evde malak gibi yatıyorum 9 yıldır bilmiyorum bunu.

Sayfa 698/1002 İlkİlk ... 198598648688696697698699700708748798 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •