Sayfa 992/1002 İlkİlk ... 492892942982990991992993994 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,929 - 7,936 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Döviz, gayrimenkul karşılaştırması yapıldığından...
    Bunu da yapıştıralım.

"Konut fiyatı - inşaat maliyeti makası kapanıyor."
    https://x.com/BloombergHT/status/176...447326013?s=20

O pazarda da bir sıkışma mevcut. Ancak kredi başta nakde erişim zorlaştıkça orada da denge bozuluyor.
    Zararıma satan müteahhit ya da maliyetine satan satıcı bilmem ben. En az %50 karı vardır.

2. Dövizin artacağına ikna olmuş ama tuvalet kağıdının bile fiyatının arttığı bir ülke de konut veya herhangi bir şeyin fiyatının artmayacağını düşünmek bence o fiyatının düşeceğini beklediği şeyleri hiç alamayacak olmanın sıkıntısı olsa gerek. Zor hakikaten zor. Ev almak, araba almak bir kesim için imkansız artık. O yüzden bütün yorumlara saygı duymaktan başka yapacak bir şey yok..

3.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Zararıma satan müteahhit ya da maliyetine satan satıcı bilmem ben. En az %50 karı vardır.
    Asıl sıkı ntı orada başlıyor zaten. Bir insan zararına bir şey satıyorsa artık onu üretmeyecektir. İşte bu daha kötü üretilmeyen sayısı azalan konutun fiyatına çok yatırım aracı yetişemez..

4.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    IMF bekleyenler daha çok bekler. Döviz öyle bir yere gelecek ki bugüne kadar yediği dayağı hak ettirecekler. Konut ve oto işi bitti, bitecek. Konut fiyatları Geriye gitmez ama eskisi gibi kazanç kapısı da olmaz. Hatta bu krizin göçmenleri bile tersine göç etmesini başlatması bekleniyor.

Bizim müteahhit ( ismailağa dan ) son 10 gündür çimento, boya , alçı gibi malzemeler stokluyor. 4 tır malzeme getirtti arsaya yığdı.
    Döviz fiyatları daha da artacak diyorsanız zaten konut fiyatlarının da baştan artacağını kabul etmiş olursunuz…

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Boy abdestsiz başlık açıyor, bir de bol bol dua edelim diyor yahu.
    giderken bir daha dönersem beni miksinler diyenlerden hep korkmuşumdur..

6.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Asıl sıkı ntı orada başlıyor zaten. Bir insan zararına bir şey satıyorsa artık onu üretmeyecektir. İşte bu daha kötü üretilmeyen sayısı azalan konutun fiyatına çok yatırım aracı yetişemez..
    O kadar çok kayıt dışı var ki bu grafikler dahil gerçek veriyi ve durumu yansıtmıyor. Nakdin bol olduğu yerde kayıt dışı çok olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Dövizin artacağına ikna olmuş ama tuvalet kağıdının bile fiyatının arttığı bir ülke de konut veya herhangi bir şeyin fiyatının artmayacağını düşünmek bence o fiyatının düşeceğini beklediği şeyleri hiç alamayacak olmanın sıkıntısı olsa gerek. Zor hakikaten zor. Ev almak, araba almak bir kesim için imkansız artık. O yüzden bütün yorumlara saygı duymaktan başka yapacak bir şey yok..
    Üstadım... Bilmukabele. Ben de saygı sınırları dışında bir şey yazma amacı gütmedim. Öyle anlaşıldı ise affola.

"Artmayacak" diyen yok. En azından ben kendi adıma demiyorum.
    Ancak TL erişimi bile biraz daraldığında fiyatlara etkisi aşağı yönlü oldu, olası bir döviz kurunda...
    Borçlular, dövize dönmek isteyenler vb... Açın tarihteki döviz şoklarına bakın.

Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Tanzanya da Bir banka şubesindeki parasını 2 gün önceden haber verdiği halde alamayan bunun üzerine başka bankaya swıft yapan ve dekontu elinde olmasına rağmen karşı bankaya paranın ulaşmadığını gören bir tanzanyalı şubeyi basarsa tanzanya kanunlarına göre suç işlemiş olur mu ? Misal , seçil erzan vakası bizde oldu ama banka şubeleri basılmadı. Konu medeni ! bir anlayışla hukuksal ortamda çözülüyor !! Tanzanya bankalarına para yatırmamak lazım en iyisi herhalde.
    Ressam Bey senin eşek ne alemde.???
    Ona bir danış.!!
    Nasrettin hocada.!!!
    Ara sıra eşegine danışırmış.!!
    Zamanında.!!!
    Bu devirde parayı yönetmek.!!
    Deveye Hendek atlatmaktan daha zor.!!!

Kendime masallar.!!
    Masallar dünyası.!!
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 992/1002 İlkİlk ... 492892942982990991992993994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •