Sayfa 100/152 İlkİlk ... 50909899100101102110150 ... SonSon
Arama sonucu : 1214 madde; 793 - 800 arası.

Konu: ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by 06onur Yazıyı Oku
    Ortaklar bu enflasyon muhasebesi olayı benim kafamı oldukça karıştırıyor. Güncelleme neye göre yapılıyor belli değil, bilançolarda 9 aylıklara göre satışlar karlar erimiş, özkaynaklar uçmuş vs. Koç gibi Türkiye’nin gözbebeği ve en büyüğüne bakıyorsun, hisse fiyatı %25 artmışken 2023/9 fksı 3.5 dan 3 ayda nasıl 6.3 e çıkar. Bu işte bir yanlışlık olmalı. Ya güncellemenin mantığı hatalı ya da elmalarla armutlar kıyaslanıyor.
    Basit bir şekilde genel mantığını anlatacak bir babayiğit yok mu ya da bir YouTube yayını filan.
    Bir şirket enflasyon orani kadar büyüyor ve karinida enflasyon kadar artirabiliyorsa, enflasyon muhasebesine gore bu şirket yerinde saymis oluyor. Yani reelde buyüme ve kar artışı yok. Başka degiskenlerde var (degerleme farkları vs.) tabiki net karı etkileyen ama, ana hatlariyla bu şekilde.

Kchol de de olay budur. Yani geçen sene enflasyon kadar büyüyüp karını arttırdığı için reel büyüme yok ama aslına bakarsanız geçen yılki FK içinde enflasyon vardı bu sene enflasyon olmadan 6 FK civarında.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. ARDYZ - ARD Grup Bilişim Teknolojileri A.Ş.

Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Bir şirket enflasyon orani kadar büyüyor ve karinida enflasyon kadar artirabiliyorsa, enflasyon muhasebesine gore bu şirket yerinde saymis oluyor. Yani reelde buyüme ve kar artışı yok. Başka degiskenlerde var (degerleme farkları vs.) tabiki net karı etkileyen ama, ana hatlariyla bu şekilde.

Kchol de de olay budur. Yani geçen sene enflasyon kadar büyüyüp karını arttırdığı için reel büyüme yok ama aslına bakarsanız geçen yılki FK içinde enflasyon vardı bu sene enflasyon olmadan 6 FK civarında.

Çok sağolun ortak,
    Biraz garip bir sistem o zaman, seneye baz fiyat olarak 31.12.2023 mü alınacak bu durumda? Eğer öyleyse seneye de karlar mevcut karı + 2023 yılı enflasyonu mu olur?
    Sizin yazınızdan mia nın fk sının eski sisteme göre kabaca 42 mi oluyor % 65 yıllık enflasyon ile.

3.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    Şirketi savunmak için yazmıyorum. Büyük şirketlerin yeterli kadroları var. Bu em işi özellikle ilk kez yapanlar için kolay değil. Ekip kursan çalışacak kalifiye eleman sayısıda çok az. Gecikmeler bundan.
    Arkadaşlar bu yazım konusunda hariçten gazel okuyorsunuz şu an. Ve bu kadar basit bir şeyin bile farkında olmamanız bana bazı soru işaretleri koydurttu yazılarınıza.Ben ne dedimse o bu em işinde.Bunu böyle dikkate almanız kendi faydanıza.

not: Denetleme şirketi kerizdi bedavaya e.m yapıverecek. He bastırırsın parayı E.m işini de yapar. Ama yine son derece büyük kalifiye eleman sıkıntısı var. Bunu yapabilecek kapasitesi olanlarda ciddi derece de yüksek maaşlar talep ediyor. Bilgilerinize.

Sayın 2020 sen şimdi mesela başından 2005 ti en son sanırım Em işi geçmiş mesela KCHOL şirketi ile ömrü hayatında hiç e.m bilançosu atmamış ARDYZ şirketi ekiplerini bir görüyorsun ha öyle mi? İlginç.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

4. Enflasyon etkisi düştüğü durumda bizim kar da ancak 450 gelir. 700 ler filan biraz zor gibi.

5.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Logo nun büyüme hızı enflasyonun altında olduğu için negatif etkilecegi cok açık. Miatk te 9 aylikta net nakitteydi, net nakitte olanlarda genelde olumsuz etkileniyor benim gördüğüm kadarıyla.

Ardyz de etkilenecektir ama bir logo, bir miatk kadar olmayacak bence. Ama sizinde dediginiz gibi bu enflasyon muhasebesi tum dengeleri alt üst edebiliyor bu sebeple yanilma ihtimalim bayağı yüksek.

Bu arada hayırlı olsun yeni hisseye gecmişsiniz ama keşke sessiz sedasız degilde uygun bir dille ayrildiginizı yazsaydiniz burada. Çünkü siz bu hisseye en çok yorum yapan kişiydiniz.

İnce bir konu bu, bir hisseyi sattım dersiniz yanlış anlaşılır. Sattıysan bana ne algı mı yapıyorsun burada derler. Artı satma sebebini sorarlar vesaire. Topikte küçük bir kaos oluşur. Bir çok kişide o sattı ise vardır bir bildiğine getirir konuyu onlarda satmak ister, sonuçta hissede kalanlar negatif etkilenirler

En iyi sessiz sedasız ayrılmaktır limandan. 30 yıllık tecrübe bunu öğretti bana

Ardyz özeline gelirsek çok iyi yönetilen bir şirket lakin son 2 hafta burdaki yazılarımı hatırlayanlanlar yazılımlarda bir balon oluştu bu bir yerde patlar Ardyz de negatif etkilenir diyerek uyarımı yapmıştım

Neyse hissede kalanlara bol kazançlar diliyorum

6.  Alıntı Originally Posted by 06onur Yazıyı Oku
    Enflasyon etkisi düştüğü durumda bizim kar da ancak 450 gelir. 700 ler filan biraz zor gibi.
    Sanmıyorum. Daha yüksek gelir.

Mia da bile enflasyon muhasebesiz %83 luk buyumeye karsin enflasyon muhasebeli kar 504 mln geldi. Bizim hem buyumemiz hemde kar marjimiz miadan daha yuksek. O sebeple 600 den aşağı gelmez diye düşünüyorum ama yanilabilirim tabi ki.

7. Bence kar rakamı olarak 500 de uzlaşalım.. Teknolojilerde oluşan balon tüm dünyada devam ediyor.. Burada dünyanın hızla digital bir dönüşüme geçmek üzere olduğu ve bundan sonra tüm yaşantımızıda yapay zeka enstürümanları ile devam edecek algısı bu sektörün çağımıza damga vurmasını sağlayacaktır..Kısa süreli düzeltmeler olsada teknoloji ve bilişim dünyası büyümeye devam edecektir.. Özellikle açıklanacak sürpriz projeler..hisse bazında ARDYZ yi üçlü rakamlara taşıyacaktır..

8. Bu arada Emekli fonları 15 günde 3.5 milyon lot mal almış.. Deniz ve info nun sattığı mallar tekrar piyasadan emiliyor..

Sayfa 100/152 İlkİlk ... 50909899100101102110150 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •