Sayfa 568/1015 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon
Arama sonucu : 8116 madde; 4,537 - 4,544 arası.

Konu: Viop LIX

1.  Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Her enstrümanda soyulmuş millet. Enflasyonda sahte veriler düşünüldüğünde.belki altın iyidir.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    oda -0.0 çıkar, tam hesap 1/3
    20 sene önce 80 kg luk koç 50 tl idi,
    çok net hatırlıyorum
    altın çeyrekde 50 tl idi, yıl 2004 de
    şimdi çeyrek 4.000 tale dersek 80 kg luk Koçu şu an 12.000 tl ye alırsın
    altın bile çöpe dönmüş, çöp olmuş, 1/3 erimiş
    en iyi getiri enflasyonda olmuş
    grafikte o yok, hepsini ezip geçmiş
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,635
     Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    En az 10 kanalda birden akp niz rizede yaptığımyatıromlar diye bir.reklam yada programı 5.dakika ülkeye seyrettirdiler. Şimdide en az 20 kanalda rize konuşması izletiyorlar. Her seçim aynı adaletsizlik hiç bir muhalefet partisini bu şekilde tv kanallarında gördünüz mü

ben dmax izliyorum şu an reis filan yok,
    ama

KIRSALDA YAŞAMAK ZOR diyor yawww nerede yaşayacaz biz şehirden kaçarsak.

az önce ucuza yemek onun öncesinde eski model impala topladılar hop hop hoplattılar arabayı
    Bear_Bull
    @BearBull26

3. Piyasa aptal değildir !
    Dünyanın fk ve dolar bazında en ucuz 5-6 borsasından biriyiz !
    Nato ve batı dünyası ile olan ilişkilet net olumlu Fed faiz indirimi sonrası sırayla

Swap kanalı da dahil 25+30+60 = 115 milyar dolar sıcak para akışını 3 sene vadede bekliyorum !
    2019 senesinde 50 trilyon dolar değerde dünya borsaları 110 trilyon değere ulaştı .

Bizim borsamız büyüme dahil bir hesap yapılırsa 650 dolar değerde çoktan olmalıydı.

Olmuyorsa garip bir negatif ayrışma var dünyada borsalar % 50 değerlenirse

Borsamızın da 1000 dolar olması gerekecek Er geç bu hedefe yolculuk var

15 trilyon dolar para gelişmekte olan ülkere akacak ! % 1 pay alınacaktır !

120-150 milyar dolar gelecek muhtemelen fazlası YTD

Cahil kasıtlı muhalif profesörlere ve dolar uçar kaçar diyen peşin hükğm sahibi genç beyinlere de duyurulur ! Ytd

Sol görüşlü olarak liberal düzenin fiyat balonlarına destek vermesem de du akarken Testi doldurmaya mani olanlara anlam veremiyorum fiyatı oluşturan yüksek şirket karlılıkları ve yüksek büyümedir . Bu sermaye ve refah paylaşımında adaletsizlik oluşursn kapital sistemin yan etkisidir küçük yatırımcı yüksel rantı sisyeme sağlarken o sistemin paydaşı olarak hissesarı parasını geri alır .

100.000 maaşımız olsun abd vatandaşısınız( ben fizibilite uzmanıyım mühendisim bu arada )
    25.000 araba ve yarıısı peşin 500.000 mortgage ev aldınız senelik de 15.000 dolar ev kredisi ödüyorsunuz

Kapital değil sosyalist sistemde yakın piyasa ekonomisinde o ev 95.000 dolara alınabilirdi araba da 12.000 dolara
    Ama siz her sene 20.000 dolara hisse senedi aldınız araba ve gyo firmaları aldınız hisseler 3 katına ulaştı 10 senede .
    200.000 paranız vardı . 500.000 oldu 300.000 kar ettiniz ev için ödediğimiz servet 500.000 nir nevi ucuzlamış oldu sisteme Kapitalizme ödediğiniz bedelin yarısını sistem size geri ödedi !

Borsa piyasaları olmasaydı Kapitalizmin yağma ve rant sömürü düzeni mutlak devam edecekti bu sendrom ile mücadele etmek olanaksız olurdu ! Bu yatırımcılık bri tür gizli sosyal adalet gizli eşitlik düzenidir aslında arkadaşlar kaderin cilvesine bakınız uzun vade fon ve azgın kısa vade sıcak para tarafından fonlanmaktadır .

Benim evim arabam zaten var satar yenisini alırım sömürülmüyorum kandırılmıyorum diyenlere de sözüm tatile giderken restoranda yeöek yerden veya basit ürünler satın alırken giyim eşya vesaire markalı markasız ürünlerin hüzmetlerin kar marjlarını ne kadar yüksek olduğunu bilmeyecek kadar ticaretten uzaksınız tüccar milletler Karlarını gizlemek konusunda ustalaşmıştır arkadaşlar !

Türkiyede geçim derdi ve yoksulluk üstünde yaşam koşulları her gen gün zorlaşmaktadır

Borsa belki de vahşi kapitalizmden türk kapitalizminden tek korunulacak Alandır

Tek savunma Hattı Borsa yatırımcılığı kalmıştır !

Baya bi ucuz.. evet
    Teknikte zorlama yoktur..

5.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    O zaman tanıdık birinin olduğu ve bu işlerin olmayacağına güvenebileceğiniz bir yerde olmalı hesabınız.Bundan başka seçenek yok.
    Hesabım işbankasında.
    Ama , bu devirde kimseye güven yok

Alıntı Originally Posted by best Yazıyı Oku
    devletin kendi ödediği maaşların emekli veya memur dolar bazında bu derece yüksek olmasına nasıl dayanacaklarsa
    bu ne demek şimdi ? devlet çok maaş mı veriyor ?

seçim kazanmak için doları baskıladıkları için olmasın o ?

doları gerçek değeri olan 100 tele'ye (69,31 de bir direnç vardı ama başganım kusura bakma, orayı hızlı geçmem lazım dı ) bıraksınlar bakalım, maaşlar yüksek mi ? düşük mü ?

herkeş seçimden sonra devalüasyon bekliyor... ne demek bu ?

demek ki : doların şuanki fiyatı suni... gerçek değerinde değil

Alıntı Originally Posted by best Yazıyı Oku
    devletin kendi ödediği maaşların emekli veya memur dolar bazında bu derece yüksek olmasına nasıl dayanacaklarsa
    bu ülkeyi enflasyon sarmalına sokan memur emekli değil

ağostos mu eylül mü 2021'de FAİZ İNDİRİMİ PLANI ile doları hortlatan

BOP PROJESİ atanmışları

atama tarihi : 03.11.2002

Sayfa 568/1015 İlkİlk ... 68468518558566567568569570578618668 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz