Sayfa 282/866 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon
Arama sonucu : 6923 madde; 2,249 - 2,256 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Portföyü bozmadan 10. seneye girince konuşalım yeniden. Henüz erken
    Ben doğru yaptığımı iddia etmiyorum zaten, hatta aklım başıma geldi, yeni alım yapmıyorum yazdım...gelecekte bir kaç hisseye dağıtma planım var ancak şu an zamanlamanın uygun olduğunu düşünmüyorum...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Dear Fedor,

Thank you for interest into ArcelorMittal.

ArcelorMittal sold a 7.85% stake in Erdemir starting in late December 2022 and continuing into the first quarter of 2023, generating total proceeds of $0.6 billion. This is a partial sale down.

Kind regards,

Donna Cottenden | Investor Relations Assistant

ArcelorMittal London

6th floor, Berkeley Square House
    Berkeley Square, London W1J 6DA, U.K.

T +44 (0) 20 3214 2893

[email protected]

Smarter Steels For People and Planet
    Evet bu bir göstergedir, ancak şöyle bir yorum yapıp daha da bu konuda konuşmayacağım, bu adamlar 2005'ten beri Erdemirdeler bakınız: https://www.bloomberght.com/arcelorm...zaltti-2322738
    yani ilk 3 sene aldı, geri kalan senelerde hep sattı mı, yada sürekli alıyor satıyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by zars Yazıyı Oku
    Ben doğru yaptığımı iddia etmiyorum zaten, hatta aklım başıma geldi, yeni alım yapmıyorum yazdım...gelecekte bir kaç hisseye dağıtma planım var ancak şu an zamanlamanın uygun olduğunu düşünmüyorum...

Aynı yoldan ben de geçtim. Okuyanlar hatırlar belki. 1.5 sene falan oldu o yolu terk edip sepet modeline geri dönüşüm ama eregl satmadan öbürlerine takviye yaparak büyüttüm sepeti. (100% eregl idim 1-2 aylığına 2022 yılının sonlarına doğru, bist özelinde tabi toplamda herşeyim eregl değildi)

2.5 dolar civarında iken satıp dağıtsaymışım çok daha iyi olurmuş şimdi bakınca ama geldi geçti...

Ona bakarsam ortalama 250 liradan aldığım traktör de 1000 lirayı zorluyor... Böyle birkaç tane daha var sepette. Bunları portföyde görmek çok iyi geliyor işte.

4.  Alıntı Originally Posted by CAL Yazıyı Oku
    Evet bu bir göstergedir, ancak şöyle bir yorum yapıp daha da bu konuda konuşmayacağım, bu adamlar 2005'ten beri Erdemirdeler bakınız: https://www.bloomberght.com/arcelorm...zaltti-2322738
    yani ilk 3 sene aldı, geri kalan senelerde hep sattı mı, yada sürekli alıyor satıyor mu?
    Sn CAL, 90'lardan mı ışınlandınız?
    Güzel yıllardı, eğer imkanınız varsa geri dönün derim naçizane!

Hatta, yer varsa ben de gelirim...

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Aynı yoldan ben de geçtim. Okuyanlar hatırlar belki. 1.5 sene falan oldu o yolu terk edip sepet modeline geri dönüşüm ama eregl satmadan öbürlerine takviye yaparak büyüttüm sepeti. (100% eregl idim 1-2 aylığına 2022 yılının sonlarına doğru, bist özelinde tabi toplamda herşeyim eregl değildi)

2.5 dolar civarında iken satıp dağıtsaymışım çok daha iyi olurmuş şimdi bakınca ama geldi geçti...

Ona bakarsam ortalama 250 liradan aldığım traktör de 1000 lirayı zorluyor... Böyle birkaç tane daha var sepette. Bunları portföyde görmek çok iyi geliyor işte.
    Ereğli dersimi verdi, ben de 3-4 hisselik sepet yapmayı düşünüyorum, şu ana kadar ben de satmadım ancak yeni alımlarla Ereğli oranını 10 yılda ancak yüzde 50 lere düşürebilirm...bu nedenle belirlediğim oranlara geldiğinde yaklaşık yüzde 50 sini değiştirmeyi planladığım bir kaç hisse var..Sürece de bakmak lazım tabii ki, şu ana kadar pek parlak değildi...

6. Bugün bakıyodum portföye yabancı hisselerden birisi tarihi zirvesine ulaşmış. Tekniğe göre ortalamadan o kadar uzaklaşınca hep geri yapışmış ortalamaya. Vurdum tekmeyi gitti. Ağırlığı 1% idi portföyde. 30% civarı kar ile satım. Eski maliyete düşerse yine alabilirim.

Başka bir tanesi de aldığımın 20% altına inmiş ama hisse iyi hisse. Bakıyorum tam takyive yapmalık ama elim de gitmiyor hemen. Düşünüyorum.

100% tek hissede olunca bunlarla nasıl oynayacaksın? Mümkün değil.

ytd

7.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bugün bakıyodum portföye yabancı hisselerden birisi tarihi zirvesine ulaşmış. Tekniğe göre ortalamadan o kadar uzaklaşınca hep geri yapışmış ortalamaya. Vurdum tekmeyi gitti. Ağırlığı 1% idi portföyde. 30% civarı kar ile satım. Eski maliyete düşerse yine alabilirim.

Başka bir tanesi de aldığımın 20% altına inmiş ama hisse iyi hisse. Bakıyorum tam takyive yapmalık ama elim de gitmiyor hemen. Düşünüyorum.

100% tek hissede olunca bunlarla nasıl oynayacaksın? Mümkün değil.

ytd
    Hisse dağıtsam bile oynayacağımı sanmıyorum...bana ters...stresli...

8.  Alıntı Originally Posted by memoli1953 Yazıyı Oku
    şimdi ince bir temettü hesabı,

ereğli %100 bedelsiz vermeseydi ereğlileri isdemire çevirip %15-20 daha fazla temetü almak mümkündü.
    Bu bedelsiz olayı işleri karıştırdı benim için.Şimdi hisseleri isdemir yaparsak ,bedelsiz ve temettü aynı gün olursa ayvayı yeriz gibi geliyor.
    Ben isdemir ereğli arası trade yaptığımı yazmıştım.dün itibari ile mittalın satışları dolayısıyla aradaki fark 5 tl ye kadar düşerken bende isdemirlerin %60 ını ereğli yapmıştım.ve 2000 lot ereğli artırdım.bugünde devam edecektim ama aradaki fark açılmaya başlayınca gerçekleştiremedim .Bu gün bir ara 7,5tl fark olmuştu kapanışta 6,6 oldu. Şimdi beklemedeyim.Eğer yine fark 9 a kadar çıkarsa ereğlileri isdemir yaparak %22 fazla temettü almak riskine girmek mantıklı olurmu yoksa, bölünme ve temettü akabinde ereğli %3-5 yukarı olur ve fark kapanırsa zarara girermiyiz.
    Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.
    Cevabi bilsek paranin altinda eziliriz

Sayfa 282/866 İlkİlk ... 182232272280281282283284292332382782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •