Sayfa 870/870 İlkİlk ... 370770820860868869870
Arama sonucu : 6960 madde; 6,953 - 6,960 arası.

Konu: EREGL - Ereğli Demir Çelik

1. EREGL'de son günlerde 1Ç bilanço ile ilintili bir hacim patlaması yaşandı. Hem bilançonun açıklanma tarihinin arifesinde hem de ertesinde bunu yaşadık ancak hala Şubat Mart aylarında görülen yüksek hacimlere ulaşamadık. Bakalım önümüzdeki günler ne getirecek.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

2. BİST'teki günlük işlem hacminin %70 ini robotlar (algolar) yapıyor. Bunlar da zaten max T+2 vadeye oynar ama gün sonu mahsuplaşma esasına göre hareket ederler genellikle. Pozisyonlarında açık olduğunda da kendi aralarında veya adına iş yaptıkları aracı kurumlardan virman yaparak bu açığı kapatırlar. Yatırım yapma konsepti ile uzaktan yakından ilgileri yoktur, tamamen marja oynayıp günü karla kapatmaya bakarlar. BİST'te kendini yatırımcı zanneden sadece siz KY'ler varsınız. Sizin haricinizdeki herkes birbirinin cebindeki parayı lüpletme peşinde.
    14 Mayıs 2024'de 19.96'dan BJKAS aldım. Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

3. Benim ana konseptim şudur: Arka planda buldozer çalışıyorsa, yerden bozuk paraları toplamaya kalkma yoksa farkında bile olmadan kepçenin altında kalabilirsin.

Bu konsepti şu ikisiyle harmanlayıp planlamamı öyle yaparım: 1) Termodinamiğin 2. kanunu, 2) Sürü psikolojisi.

Yatırım yapmak filan beni hiç alakadar etmiyor. Lotlarını okşamaktan müthiş zevk duyan EREGL'nin kadim yatırımcıları siz KY kardeşlerime havale ediyorum yatırım yapma işini..

4.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Benim ana konseptim şudur: Arka planda buldozer çalışıyorsa, yerden bozuk paraları toplamaya kalkma yoksa farkında bile olmadan kepçenin altında kalabilirsin.

Bu konsepti şu ikisiyle harmanlayıp planlamamı öyle yaparım: 1) Termodinamiğin 2. kanunu, 2) Sürü psikolojisi.

Yatırım yapmak filan beni hiç alakadar etmiyor. Lotlarını okşamaktan müthiş zevk duyan EREGL'nin kadim yatırımcıları siz KY kardeşlerime havale ediyorum yatırım yapma işini..
    Bullzoder in içindesin yada önünde. İşte bütün mesela bu. İçinde isen de top atsalar bişi olmaz. Önünde isen de hrc çin emlak piyasası fed o sattı bu aldı yan yattı çamura battı falan uğraş dur senelerce.

Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    ..
    Bu konsepti şu ikisiyle harmanlayıp planlamamı öyle yaparım: 1) Termodinamiğin 2. kanunu,
    ..
    Abi mühendis adama ters bu işler zaten.., boş ver
    Teknikte zorlama yoktur..

6.  Alıntı Originally Posted by INVENTOR Yazıyı Oku
    Abi mühendis adama ters bu işler zaten.., boş ver
    Sen zaten makine mühendisisin, tam senlik mevzu. Sadece rasyonelliği fava at yeter.

7.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Bullzoder in içindesin yada önünde. İşte bütün mesela bu. İçinde isen de top atsalar bişi olmaz. Önünde isen de hrc çin emlak piyasası fed o sattı bu aldı yan yattı çamura battı falan uğraş dur senelerce.
    8.5 milyon kayıtlı katılımcı var BİST'te. Hiç şüphem yok bunun 8 milyon 400 bini bilinçsiz denilen türden, finansal okuryazarlığı olmayan, tecrübesi yetersiz oyunculardır (şahsi öngörüdür). Böyle bir ortam yatırım ortamı olabilir mi?

8. Ukalalıkta zirve yapmış adam. 20-25 ülke gezdim o kadar farklı milletten insanla muhatap oldum ama bu kafada adamı Türkiye dışında görmedim hiç. Herkes loser herkes ky, bir kendisi akıllı 15. tabanda bjk almış tam bir yatırımcı

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 870/870 İlkİlk ... 370770820860868869870

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •