Sayfa 14/342 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 105 - 112 arası.

Konu: BAKAB - Bak Ambalaj

1. Yıllık kar ℅300 artmış gayet güzel bir haber .Tabiki ytd bilgi paylaştım sadece

Discovery cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Tum bakabci ortaklarima yeni fiyatlar hayirli olsun ins. Yeni Tarihi zirvelere ulasmak umidiyle. 2-3 haftada guzel primlendi.

Kısa vadecılere Iyı kar bıraktı uzun vadecıler için daha yolu uzun...ytd

4. Bugün güzel işlem hacmi oldu, fiyat 4,10 u gördü biraz gevşedi normaldir, ancak bir şey dikkatimi çekti, Ocak ayı sonlarına doğru 3 ü gördü ve oralardan bir dahada aşağıya inmedi, oradan 4,10 ü gördü bugün ve 3,92 kapattı, çok gevşemesine izin vermediler, bir önceki günkü kapanışa yakın yani 3,60-3,70 seviyelerinde kapatabilirlerdi, ama yapmadılar, bir bildikleri var!

5.  Alıntı Originally Posted by BLACKM Yazıyı Oku
    Bugün güzel işlem hacmi oldu, fiyat 4,10 u gördü biraz gevşedi normaldir, ancak bir şey dikkatimi çekti, Ocak ayı sonlarına doğru 3 ü gördü ve oralardan bir dahada aşağıya inmedi, oradan 4,10 ü gördü bugün ve 3,92 kapattı, çok gevşemesine izin vermediler, bir önceki günkü kapanışa yakın yani 3,60-3,70 seviyelerinde kapatabilirlerdi, ama yapmadılar, bir bildikleri var!
    Bu kağıtta hicbirsey belli olmaz. Yarin 4.50 de acabilir. 3.40 a da cakilabilir. Ben acele ettim bugün kâra tamam deyip 3.81 den verdim. Kalanlara bol şans. Güzel kârlar sizlerin olsun.

6. Priminize çok sevindim.
    Umarım devamı gelir. :)
    Bilgiler araştırmaya yönelik olup al,sat ya da tut tavsiyeleri içermez...

7. Malı iyi toplamışlar...
    Bilgiler araştırmaya yönelik olup al,sat ya da tut tavsiyeleri içermez...

8.  Alıntı Originally Posted by yarımada Yazıyı Oku
    Son 5 yılın en iyi çeyrek performansı. Finansman gideri net karı törpülemiş ancak diğer bütün kalemler güzel. Bu performansı 2017 yılına yayarsa 20 milyon üzeri kar elde etmemesi için hiçbir neden yok.
    Ciroda bir miktar gerileme var ancak şu an için çok önemsenecek seviyede değil.

Son çeyrek brüt karlılık %23 seviyesinde geldi. Yıl ortalaması ise ilk çeyrekteki kötü performansa rağmen %18'e yakın. Son çeyrek brüt karlılık rakamı çok önemli bir rakam. 2017 yılını %20 brüt karlılık ortalaması ile geçirirse 25 milyon civarında kar getirecektir.

Finansal borçlarda bir önceki çeyreğe göre azalma var. Kasadaki nakitte artmış. Şirket bunu çok büyük bir yatırım ortamında sağlamış. Sadece 2016 yılında yapılan yatırım miktarı 34 milyon tl...

Bu yatırımlarla beraber şirketin maddi duran varlıkları 142 milyon tl ye yükselmiş. Bu rakam şu andaki fiyata göre şirketin piyasa değerinden daha yüksek. Bist te bu durumda olan başka şirket yok.

Bir de son çeyrekte dolar cinsinden ihracatta bir artış var. Şirketin AB dışına ihracat yapması şu andaki pariteye göre gayet olumlu. Bunu artırabilirse karlılık olumlu etkilenir.

Tüm bunların dışında genel yönetim giderleri 21 milyon tl ile bu büyüklükteki bir şirket için çok fazla. Bunda daha öncede söylediğim gibi holdinge ödenen yaklaşık 6 milyon tl'nın büyük etkisi var. Bu da cironun yaklaşık olarak %2'sine denk geliyor. Diğer holding şirketlerinde bu oran %1 civarı.

Son olarak şirket 2016 yılını 91 milyon euro ciro ile kapattı. Sektörde el değiştiren şirketlerin satış fiyatına göre olması gereken piyasa değeri 120 milyon euro civarı. Şirketin şu andaki değeri ise 35 milyon euro. Yani son açıkladığı yatırım miktarı kadar...

Sayfa 14/342 İlkİlk ... 412131415162464114 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •