Sayfa 1/3 123 SonSon
Arama sonucu : 20 madde; 1 - 8 arası.

Konu: MOGAN Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,625

MOGAN Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş.

MOGAN Mogan Enerji Yatırım Holding A.Ş.

28-29 Şubat-1 Mart (Çarşamba-Perşembe Cuma)
    Fiyat 11,33 TL (%20,0 iskontolu fiyat)
    Halka açıklık oranı %10,76

F/K 20,19
    PD/NFK 9,60
    PD/DD 1,40 (halka arz geliri dahil)
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

2. F / K kafadan 20 mi.

Adamlar kafadan yatırdıkları parayı kat be kat cebe atacak geri kalan kılçıksız kemiksiz kaar. Bunun adı da halka açılma.

Neyse yorum yapmayayım.

3. Katılım endeksine uygunluk bilgisi nedir?
    Sevmeyene karınca yük, sevene filler karınca.
    Dağı bile taşır insan, aşık olup inanınca.

4.  Alıntı Originally Posted by norTmol Yazıyı Oku
    Katılım endeksine uygunluk bilgisi nedir?
    Katılım endeksine uygun değilmiş.

5. Halka açıklık oranının %10,76 olması bence çok düşük.

İzahnamede patronlar tarafından verilen bir yıllık satmama taahhüdü bittikten sonra, patron satışı yoluyla fiili dolaşım oranının yükseleceğini düşünüyorum.

Bunu yapmak için hisse fiyatının da uygun bir seviyeye çekilmesi lazım.

Verilen taahhüt gereği geçeçek bir yıllık süreçte, düşük fiili dolaşım oranıyla fiyatı 100-150 TL'ye kadar çıkarsalar, patronların satışı için ortam oluşturulmuş olur ve 50-75 TL'ye alıcı bulmakta zorlanmazlar diye bir senaryom var.

Bakalım neler olacak...
    Yazdıklarım küçük bir yatırımcının görüş ve düşünceleri olup, yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

6. Mogan Enerji/Aygün: Halka arz fiyatımızın uygun olduğunu düşünüyoruz, kurdan % 5.5 iskonto var- Bloomberg HT

28.02.2024 14:16:13 Mogan Enerji/Aygün: Halka arz fiyatımızın uygun olduğunu düşünüyoruz, kurdan % 5.5 iskonto var- Bloomberg HT

28.02.2024 14:15:04 Mogan Enerji/Aygün: Kasamızda 2.3 milyar TL nakit var, karlılığımızın devam edeceğini düşünüyoruz- Bloomberg HT

28.02.2024 14:09:04 Mogan Enerji/Aygün: Halka arz geliriyle Arnavutluk'ta rüzgar enerjisi yatırımı planlıyoruz - Bloomberg HT

28.02.2024 14:08:33 Mogan Enerji/Aygün: Afyon'da 32 MV kapasiteli hibrit güneş enerjisi yatırımı planlıyoruz - Bloomberg HT
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

7. Ben olsam söz konusu Tevfik Yamantürk ise dikkatli olurdum.... Bende merakla bekliyorum ne olacağını.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

8. Taahhüd Allahın emri değil derler bozarlar uymazlar, uymazlarsa kimi kime şikayet edeceğiz ki. Sistem büyüklerin kazanmasından yana küçükleri düşünen kim ,küçükler sağılmak için var , kural kağıt üzerinde var . Haksızlığa uğradığımız zaman Spk gidin dava açın hakkınızı mahkemede arayın diyor ,mahkeme 4-5 yıl sürüyor geç gelen adaleti ben ne yapayım o da gelecekse tabi.
     Alıntı Originally Posted by sawkolik Yazıyı Oku
    Halka açıklık oranının %10,76 olması bence çok düşük.

İzahnamede patronlar tarafından verilen bir yıllık satmama taahhüdü bittikten sonra, patron satışı yoluyla fiili dolaşım oranının yükseleceğini düşünüyorum.

Bunu yapmak için hisse fiyatının da uygun bir seviyeye çekilmesi lazım.

Verilen taahhüt gereği geçeçek bir yıllık süreçte, düşük fiili dolaşım oranıyla fiyatı 100-150 TL'ye kadar çıkarsalar, patronların satışı için ortam oluşturulmuş olur ve 50-75 TL'ye alıcı bulmakta zorlanmazlar diye bir senaryom var.

Bakalım neler olacak...
    SM-G980F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •