Sayfa 575/1004 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: Viop LV

1. Yurt dışında temettü verimine dikkat ediliyor, kapalı kutunun içini bilmek mümkün değil dışarıya ne veriyorsun diye bakıyorlar.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Zamanında yaptığı yatırım enflasyon hesabı ile değerlenmiş, satmaya kalksan şu an alan olmaz.

Biri Türkiye'nin belki de Avrupa'nın en büyük tüplü televizyon fabrikasını kurmuş ama sonra renkli tv gelmiş o tip şeylere dikkat etmek lazım.
    Tatış, boş fabrika için 1.5 milyon dolar harcadı

https://www.milliyet.com.tr/ege/tati...arcadi-5114866

3.  Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    Tatış, boş fabrika için 1.5 milyon dolar harcadı

https://www.milliyet.com.tr/ege/tati...arcadi-5114866
    Bu olabilir belki bir başkası da vardır.

4. İhlas Motor otomobil fabrikası da var muhtemelen boş.

https://www.dunya.com/sirketler/jac-...-haberi-399790

Bagfaş gübre fabrikası kurdu ama sanki çalıştıramadı yapımcı ile mahkemelikti. Defter değerinden önce verimlilik önemli.

ODAŞ da yurt dışından santral söküp getirdi diye biliyorum ilk zamanlar çok arıza veriyordu.

5. Cep telefonuna gümrükde ÖTV varmış, ithalci o fiyatın üzerine kar koyup satıyormuş, yerli ise karını koyduğu fiyata ÖTV ödüyormuş.

6. TCMB'den ilave sıkılaşma ve TL mevduatın payını artırmaya yönelik yeni adımlar

- Kredi kartlarından yapılan nakit avans işlemleri ve kredili mevduat hesaplarında uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı yüzde 4,42'den yüzde 5'e çıkarıldı - Tüzel kişi TL payı için aylık artış hedefi getirildi, gerçek kişi TL payı hedefleri de güncellendi

İSTANBUL (AA) - Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), ilave sıkılaşma adımları kapsamında, kredi kartı ve kredili mevduat hesaplarından nakit çekim işlemlerinde faiz oranını ihtiyaç kredisi faiz oranıyla uyumlu seviyeye yükseltirken, bankacılık sisteminde Türk lirası (TL) mevduatın payını artırmaya yönelik yeni adımlar attı.

TCMB'nin Kredi Kartı İşlemlerinde Uygulanacak Azami Faiz Oranları Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

TCMB, kredi kartlarından yapılan nakit avans işlemleri ve kredili mevduat hesaplarında uygulanacak aylık azami akdi faiz oranının hesaplama yönteminde değişiklik yaptı. Yeni yönteme göre, hesaplanan aylık azami akdi faiz oranı yüzde 4,42'den yüzde 5'e çıkarıldı.

Son günlerde ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yaşanan artış sonrası nakit avans için uygulanan faiz oranı, ihtiyaç kredisi faiz oranına göre düşük kalmıştı. Yapılan değişiklikle farklılık giderilirken, söz konusu oranlar bugünden itibaren geçerli olacak.

- Bankaların tüzel kişi TL payı için aylık artış hedefi

Merkez Bankasının bankalara gönderdiği uygulama talimatı ile gerçek ve tüzel kişiler için uygulanan TL payı hedefleri de güncellendi.

Buna göre, bankaların tüzel kişi TL payı için aylık artış hedefi getirildi. Daha önce tüzel kişi TL payı için bir önceki aya göre artış hedefi bulunmuyor ve 18 Ağustos 2023'teki seviyesinin korunması gerekiyordu.

Ayrıca, bankaların TL payı seviyelerine göre farklı olarak belirlenmiş olan gerçek kişi TL payı aylık artış hedefleri güncellendi ve hedeflerin sağlanamaması halinde uygulanacak komisyon oranı artırıldı.

Uygulama, bugünden itibaren geçerli olacak.

Kaynak : Anadolu Ajansı

7. Coca cola ve alkol vergisi artar diye düşündüm ama gelmedi. Mütedeyyin vatandaşa selam çakılmış olurdu.

10 liralık kola 30 tl oldu daha evdekileri bitirmedim.

BIMAS Pepsi satıyordu cocacola yoktu.

8. Koçtaş'tan ufak vida alacaktım 16 tanesi 35 TL filan ama bu torbaya doldurabildiğin kadar alırsan 80 TL dediler.

Ufak şeylerde kar marjı çok çok yüksek. Bir şekilde satabiliyorsan dehşet kar elde ediliyor.

Sayfa 575/1004 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585625675 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •