Sayfa 683/1004 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 5,457 - 5,464 arası.

Konu: Viop LV

1.  Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    Ramazan da ikindi çayı işi azalıyor , bayram da var dolma börek tatlı biraz da burdan bakmak lazım, herhalde stokları boşaltıyor!
    Ülker akıllı davranmış, Mart bilançosundan önce stokları sıfırlıyor olabilir. Ramazan nedeni ile sahurda veya iftarda yemek yeniliyor, atıştırmalık satışları dibe vurmuştur.

Bu ay enflasyon düşük çıksın diye de destek olunuyor, Migros damping yapıyor kritik ürünlerde.

Yumurta 30 lu 142 TL ödemiştim 80 filan olmuş.

Aynı neden ile dondurulmuş parmak patates de bu ay çok ucuzdu bazı markalarda. Borsada patatesçi ve hamburgerci güzel bilanço getirmeyebilir 3 aylıkta. Dönercinin durumu ise karışık.

Bu arada Cocacola Ramazan reklamı bu yıl olmadı sanki.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

Alıntı Originally Posted by TOKATYILDIZI470 Yazıyı Oku
    ülker grubu ülkeden örtülü servet kaçırıyor.....bunu Erdoğan hükümeti biliyor....sözde dış ülkelerde goldiva satın aldı....neden aldı bilen bilir....Erdoğan ilerde iktidarda kalırsa Murat Ülker den hesabını sorar....daha doğrusu devlet sorar....bunlar hepsi devlet hafızasında.....unutulmaz....zamanı geldiğinde dosya açılır.....
    Erdoğan ÜLKER bayisi idi, zamanında..!

3. Patates kg 29 TL filandı 15 TL ye inmiş.

Kumpir benzeri şey yapıp yemek de hem kolay hem hesaplı.

Patatesi iri rendede rendeleyip 5 dakika mikro fırında Borcam içinde ısıtınca kumpir gibi oluyor.

Rondoda patates püresi yapmaktan daha iyi olabilir.

Aynısı soğan ile de yapılabilir, sumak, zeytin ezmesi koyunca güzel oluyor.

Havuç ile yapınca yoğurt ve sarımsak iyi oluyor.

Tereyağ, zeytinyağı, mayonez de konulabilir.

Borcam deyince, Migros Borcamlarda indirim yapmış 3 de 1 fiyata gerilemiş. Yeni üreticileri sıkıştırıyor olabilir.

Tukaş kavanoz salça da çok hesaplı idi, yani nerede ise kavanoz fiyatına diye düşündüm. Bütün marketlerde domates salçada damping vardı. Tat konserveyi alan stokları boşaltıyor olabilir. Herif 40 a aldı hisse 30 oldu bir de çağrı yapmam dedi.

Öte yandan ton balığı çok pahalı, pilavlı mısırlı deyip ucuza satmaya çalışıyorlar.

Kalamar ve karidesde de indirim vardı nispeten pahalı ürünler ama ete ve balığa göre çok hesaplı gibi. Ramazan'da satılmıyor olabilir.
    Son düzenleme : ariston; 20-03-2024 saat: 01:15.

4. Tapuları kontrol edeyim, düzelmiş diyorlar ama belli olmaz.

<<<<<<<<<<<<
    https://twitter.com/TurhanBozkurTV/s...65575089524863

Turhan Bozkurt
    @TurhanBozkurTV
    �� Mülkiyeti bir kişiye ait gayrimenkulün tapu sicili "Müşterek" diye yazıyor.

�� Onlarca mesaj var. e-Devlet'te neler oluyor?

5. Devletler kripto paraları el altından destekliyorlar ve elektronik para için test ortamı olarak kullanıyorlar deniyor. Bunlar oturunca kendi dijital paralarını çıkaracaklar ve kağıt para basmayacaklarmış.

6. Bir gün annemlerin köyüne gittim yaylaya çıktık. O arada ki akrabam şakalaşıyorlar ama el altından da ince mesaj var.

Biri burası bizim deyip gösteriyor, diğeri de ne sizini dedem boş durmasın ekilsin diye size verdi geldiniz sahiplendiniz vs.

Tüm Türkiye'de tapu kadastro çalışmaları yapılıyor ve sahipsiz yerler belirleniyor.

Geçen yıllarda Antalya'da köylülerin yeri özelleştirmeden satışa çıkmıştı.

Bazen tapudaki tek yer kadastro geçti denip bölünebiliyor veya küçülebiliyor ya da belediye vs ile ortak hale gelebiliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bir gün annemlerin köyüne gittim yaylaya çıktık. O arada ki akrabam şakalaşıyorlar ama el altından da ince mesaj var.

Biri burası bizim deyip gösteriyor, diğeri de ne sizini dedem boş durmasın ekilsin diye size verdi geldiniz sahiplendiniz vs.

Tüm Türkiye'de tapu kadastro çalışmaları yapılıyor ve sahipsiz yerler belirleniyor.

Geçen yıllarda Antalya'da köylülerin yeri özelleştirmeden satışa çıkmıştı.

Bazen tapudaki tek yer kadastro geçti denip bölünebiliyor veya küçülebiliyor ya da belediye vs ile ortak hale gelebiliyor.
    Bizim memlekette kayıt kuyut işleri çok zayıf. Avrupa'da bir soyağacı çıkarıyorsun yedi ceddine kadar döküyorlar.

8.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Bizim memlekette kayıt kuyut işleri çok zayıf. Avrupa'da bir soyağacı çıkarıyorsun yedi ceddine kadar döküyorlar.
    Devlet kayıtları vakıf kayıtları sağlam. İnsanların kayıtları genelde zayıf.

Şerif, Seyit soyundan gelenlerin kayıtları tutulmuş. Mevla_nanın torunu konuştu vs haberler de oluyor.

Sıradan kişilerin belli değil.

Çocuğum olsa Yahudiler gibi sistem başlatıyoruz ona göre deyip belki çocuğun kafasına işlerdim. Napolyon asalet benim ile başlar demiş.

Bazen haber oluyor Türkiye'deki Ekşioğlu ailesi mensupları şurada buluştu vs.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Ek%C5%9Fio%C4%9Flu_ailesi

Ekşioğlu Vakfı Meclisi, 1997 yılında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından Çankaya Köşkü'nde kabul edilmiş; kabulde, ailenin nüfusunun 300 bin üzerinde olduğu bizzat Cumhurbaşkanı tarafından ifade edilmiştir. Günümüzde bu rakamın 350 Bin civarında olduğu tahmin edilmektedir.

Türkiye'de çok sayıda inşaatlara imza atan ailenin önemli bir kısmı bu sektörde faaliyet göstermektedir. Ailenin bugüne kadar inşa etmiş olduğu konut sayısı 1 Milyonun üzerindedir.

Sayfa 683/1004 İlkİlk ... 183583633673681682683684685693733783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •