Sayfa 804/1004 İlkİlk ... 304704754794802803804805806814854904 ... SonSon
Arama sonucu : 8025 madde; 6,425 - 6,432 arası.

Konu: Viop LV

1. xtumy endeksi 100-endeks dışı hisselerin endeksi, eskiden xleş tabir edilirdi, endekse dahil 100 hisse dışında kalan 400 kusür hissenin endeksi, 2024 yılbaşından itibaren yüzde 40 mertebesine ulaşan bi ralli yaptı, aynı dönem vadelisini alıp sattığımız 30-endeks yüzde 25 yaptı.. xtumy geçen fitch pazartesinden beri yüzde 7 aşağıda, 30-endeks ise fitch zirvesine geri geldi, net bi ayrışma var..

grafik pek iyi gözükmüyor 400-endeksi için, önce mavi ortalama altına kaymış momentumu kaybetmiş, sonra 20-günlük ortalama altına kaymış, son bi kaç gün aşağı kırdığı bu mühim ortalamaya pull-back yapmış, yarından itibaren aşağı devam daha muhtemel senaryo

son 2-3 çeyrekte 30-endekse kıyasla xleş daha iyi perform etti, ama bunu sürükleyen temel dinamik halka arz kağıtlarıydı.. piyasa değeri yaratma motivasyonlu kimi enerji/teknoloji kağıtları da yardımcı oldu ama hacim ve heyecan halka arz tahtalarında oldu, bu over-performance halka arz tahtaları sayesinde oldu.. onların da çoğu miadını tamamladı.. yüksek faiz- sıkı para ortamında küçük şirketler daha fazla hırpalanır, büyüklere fazla bi şey olmaz

bu nedenle 30-endeksin daha iyi perform edeceği bi döneme girdik gibi, fazla macera aramamak lazım.. eğer gelirse, gelecek olan montanlı yabancı parası blue-chip alacak, vrgyo falan almayacak
    .

2. EKGYO'da ertelenmiş gelir hisse başına 10 TL denmiş. Bunun karşılığında aktif varlık olmalı, fatura kesildikten sonra aradaki fark kar olması gerekir ama yanılıyor olabilirim. Enflasyon ile duran varlık değerlendi denip üzerine aldığımız avanstan zarar ettik derlerse de şaşırmam.

EKGYO da yüksek hacim var bugün çok düştü diye alacaktım önce neyin ne olduğunu anlayayım dedim. Lüks konut alan kişiler her zaman para buluyor.

İkinci üçüncü konuta vergi gelecek vs deniyor insanların kafası karışıyor.

https://youtu.be/ChB8mQQbyrI?t=2251
    Akademik Borsa #41 I Faiz Kararı Sonrası Borsa
    5 hours ago
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Burada resimleri görmek için login olmak gerekiyor.

Hiç mesaj yazmayanlar var, okuyup geçiyorlar.

Borsada 4-5 kişi aynı fikirde ise büyük ihtimal yanlış fikirde demektir. Çünkü karşıdaki kişi genelde az ve gizli oluyor.

4. Dün birisi faiz kararından sonraki hareket fake olacak sonra tersi olacak daha sonra tekrar yazarım dedi.

Belki fazla short olunca inadına yükseltti herif.

5. hisse.net de yapay zekadan yaralanıp informasyon verenler var. Genelde imla hatası olmuyor.

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Borsadan anlamam ve uğraşamam diyorsan al Koç şirketlerinden 4-5 tane yat üstüne gitsin..

3 aylık getiriler;

#KCHOL %38
    #ARCLK %17
    #TATGD -%6
    #YKBNK %33
    #OTKAR %16
    #FROTO %63
    #AYGAZ %15
    #TUPRS %22
    #TTRAK %34
    #TOASO %32
    sayın Emre froto bir hikayesi var mı bildiğiniz....acaba neyi fiyatlıyor olabilir bu günlerde.......
    Sen af yolunu tut, bağışla, uygun olanı emret, bilgisizlere aldırış etme.

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Malesef bugün ciddi zarar oluşmuş teminat çağrısı da çok yüksek.

Yarın ne olur hiç bir fikrim yok.

Bu teminat tamamlama çağrısının önemli bir kısmı döviz kontratlarından olmali. Pay ve endeks vadelide bu kadar yüksek teminat tamamlama gerektirir işlemler olmuyor bu aralar

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Borsadan anlamam ve uğraşamam diyorsan al Koç şirketlerinden 4-5 tane yat üstüne gitsin..

3 aylık getiriler;

#KCHOL %38
    #ARCLK %17
    #TATGD -%6
    #YKBNK %33
    #OTKAR %16
    #FROTO %63
    #AYGAZ %15
    #TUPRS %22
    #TTRAK %34
    #TOASO %32
    Tatgd da artık koç değil. Gerçi Koç'un şirketi olduğu zaman da ayni teraneydi.

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 804/1004 İlkİlk ... 304704754794802803804805806814854904 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •