Sayfa 56/270 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon
Arama sonucu : 2156 madde; 441 - 448 arası.

Konu: ULKER - Ülker Bisküvi

1. Beyefendinin Ülker ile ilgili fiyat tahmini:

--atıştırmalık da piyasadan aldığı pay yüzde 37....son bilançoda brüt kar marjı yüzde 34 lerde...favök marjı % 23 lerde olan bir şirkete ne kakalarsan kakala etki etmez...bana göre kakalayacak bir şey kalmadı...sakızı kakalayamaz...orada ortaklık payı yüzde 50 lerde...diğerlerinin hiç biri bünyeye uymaz...

--GODİVA nın en az 1 milyar dolar cirosu vardır...2-2.5. milyar dolar civarından halka arz edilebilir...ÜLKER e buradan 300-370 milyon varlık artışı ve 20O-250 milyon kar gelebilir...

--ben 2-3 yıl içinde PLADİS in 3-4 yıl içinde de GODİVA nın halka arzının gerçekleşeceğini düşünüyorum...

--böylece fiyat 4.5-8.5 dolar aralığına gelebilir...

2. Ft-2'nin Ülker bilançosunda neye değer verdiği:

başka bir yatırımımın da bilançosu gelmiş...ona bakıyorum...

--benim için en önemlisi ciro artışı ve brüt kar marjı...diğerlerinin bir önemi yok...beklentimi karşılamış...

herşeyin başı yüksek ciro ve yüksek brüt kar marjına bağlıdır...ÜLKER bu konuda çok başarılı...

Alıntı Originally Posted by VaLeNTiNe Yazıyı Oku
    Ülker'in artık pahalı olduğunu yazmıştı sayın Ft-2, görüşü bu şekildeymiş:

https://www.reuters.com/article/godi...AS514520071220

--2007 de godiva yı FAVÖK ün 15 katına almışlar....

--2022 de ÜLKER in FAVÖK ü 330 milyon dolar...15 FAVÖK çarpanına göre yaklaşık 5 milyar dolar....şu anki piyasa değeri 550 milyon dolar...fark 9 kat
    Beyefendinin Ülker ile ilgili fiyat tahmini:

--atıştırmalık da piyasadan aldığı pay yüzde 37....son bilançoda brüt kar marjı yüzde 34 lerde...favök marjı % 23 lerde olan bir şirkete ne kakalarsan kakala etki etmez...bana göre kakalayacak bir şey kalmadı...sakızı kakalayamaz...orada ortaklık payı yüzde 50 lerde...diğerlerinin hiç biri bünyeye uymaz...

--GODİVA nın en az 1 milyar dolar cirosu vardır...2-2.5. milyar dolar civarından halka arz edilebilir...ÜLKER e buradan 300-370 milyon varlık artışı ve 20O-250 milyon kar gelebilir...

--ben 2-3 yıl içinde PLADİS in 3-4 yıl içinde de GODİVA nın halka arzının gerçekleşeceğini düşünüyorum...

--böylece fiyat 4.5-8.5 dolar aralığına gelebilir...
    --bunları gene söylüyorum...daha fazlasını da söyledim...13 dolar rakamını da verdim...

--ama bu yaptığı yanlışlıklara, abartmalara, hatalara göz yummamı gerektirmez (sizin yaptığınız gibi)

Ft-2'nin Ülker bilançosunda neye değer verdiği:

başka bir yatırımımın da bilançosu gelmiş...ona bakıyorum...

--benim için en önemlisi ciro artışı ve brüt kar marjı...diğerlerinin bir önemi yok...beklentimi karşılamış...

herşeyin başı yüksek ciro ve yüksek brüt kar marjına bağlıdır...ÜLKER bu konuda çok başarılı...

-son bilançoda stok değişim rakamlarını yapay yükselterek (sehven yapılmamış ise, sehven olsaydı şimdiye kadar düzeltirlerdi) brüt kar marjındaki yüksekliği perçinlemişler....ben de helal olsun dedim...büyük başarı!!!

5. Net işletme sermayesi ve finansal borç yorumu sayın FT-2'den:

--ülkerin son bilaçosuna göre 17 milyar pozitif işletme sermayesi var....net finansal borcu da 17 milyar civarında....

--negatif işletme sermayesi durumunda finansal borcu kalmıyor...negatife geçmek için ne yapabilir:

--nakit ve benzerleri 8.7 den...0.7 ye düşürür= ......................8 milyar.
    --ticari alacaklarının üzerine gider; 10 milyardan 5 ya düşürse: 5 milyar...
    --hammadde stoklarını azaltabilir; 5 milyardan 3 e düşürebilir: 2 milyar
    --yıldız holdingden alacakalrını tahsil eder...............................2 milyar
    -peşin ödenmiş giderlerii azaltabilir....................................... ..0.5 milyar

--böylece 0.5 milyar kadar negatif işletme sermayesine geçer...finansal borç da sıfırlanmış olur....zor mu?...hiç te zor değil....

6.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

-son bilançoda stok değişim rakamlarını yapay yükselterek (sehven yapılmamış ise, sehven olsaydı şimdiye kadar düzeltirlerdi) brüt kar marjındaki yüksekliği perçinlemişler....ben de helal olsun dedim...büyük başarı!!!
    Sadece Ülker degil bunu yapan....neden kaypaklik yapıyirsun hala konu hakkinda....gostedik ya sana....

7.  Alıntı Originally Posted by ft-2 Yazıyı Oku

Denetimli bir bilançodan bahsediyorsunuz, farkındasınız di mi?

Net işletme sermayesi ve finansal borç yorumu sayın FT-2'den:

--ülkerin son bilaçosuna göre 17 milyar pozitif işletme sermayesi var....net finansal borcu da 17 milyar civarında....

--negatif işletme sermayesi durumunda finansal borcu kalmıyor...negatife geçmek için ne yapabilir:

--nakit ve benzerleri 8.7 den...0.7 ye düşürür= ......................8 milyar.
    --ticari alacaklarının üzerine gider; 10 milyardan 5 ya düşürse: 5 milyar...
    --hammadde stoklarını azaltabilir; 5 milyardan 3 e düşürebilir: 2 milyar
    --yıldız holdingden alacakalrını tahsil eder...............................2 milyar
    -peşin ödenmiş giderlerii azaltabilir....................................... ..0.5 milyar

--böylece 0.5 milyar kadar negatif işletme sermayesine geçer...finansal borç da sıfırlanmış olur....zor mu?...hiç te zor değil....
    --bunu neden yapmıyor şirket??, hiç kafa yordun mu?

Sayfa 56/270 İlkİlk ... 646545556575866106156 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •