Sayfa 93/771 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon
Arama sonucu : 6162 madde; 737 - 744 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Senin seçmen ne diyor ..Hala Reis gel hazır bekliyoruz mu diyor a.q...
    Zorunlu muhatap olduklarımda babam hariç olumsuz duruş var. Erbakan'ın oğlu bence çok avantajlı baya tepki oyu alır. Hatta ekonomik krizlerde marjinal küçük partilere oy geçişi olur diye bir teori var. Muhtemelen seçim sonuçları yeni parti kuruluşu için fırsat olacak.

2. Metastaz vakalarda kesin bir şey söylenmez. Önce hastayı açarsın açıktan sonra belli olur. Bazen organ kalmaz hepsini alırlar. Bizim ekonomik durum da aynı Cevdet Akçay hocam özetledi ama yapılacaklar sonuçları siyaseten kabul edilir mi belli değil. Bizdeki sonuç çok ağır olacak aşırı kan kaybıyla başladık.

3.  Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Tabak’tan iş nereye gelmiş

https://www.ntv.com.tr/amp/dunya/kam...jEiOV8QRpsVHOQ
    bu haberleri daha cok duyariz

millet ucuz diye nerelere gidiyor kesin oralara vizede yoktur

4. Cok uzun yillar once Amerikaya gelen Turk turistler amerikadaki bir cok seyle dalga gecerlerdi. Su anda o dalga gecme pek kalmadi

Ama alay etmelerinin sebebi 2. el urunlerin satildigi magazalarin sayi coklugu idi ve her tartismada sonuc suna cikiyordu. Turk milleti asla kullanilmis elbise pantalon giymez bizim kulturumuze aykiri hayatta mumkun degil derlerdi. Bu dedigim 30 sene once

Ikinci alay konusu ise Amerikada gida urunlerinin son kullanma tarihine yakin olanlarini buyuk unlu magazalar satmaz bunu acik artirmayla ufak firmalara satarlar ve bu magazalarda yalnizca son kullanma tarihine 1 ay kalmis urunler bulunurdu. Bazi eyaletlerde son kullanma tarihi yasasi olmadigi icin (gulmeyin ciddiyim) tarihi gecenleri o eyaletlere postalarlar ki hala devam ediyor. Turk turistler bununla da dalga gecerlerdi. Koskoca Amerika boyle bayatlamaya ramak kalmis urunlerin satilmasina nasil izin veriyor bizim millet asla bunlari yemez yuzune bakmaz bir de magaza sahibini dover derlerdi.

Bu Turk turistler supermarketlere gider tane tane satilan elmalara bakip kahkaha atarlardi dilimlenmis karpuzla foto cekenler gordum. Cunku Turkiyede boyle seyler yoktu.

Simdi bir sey daha yazayim siz inanmayacaksiniz ama yazayim ben. Bazi 2. el magazalarinda kullanilmis don sutyen ve corap satiliyor ve bu yasadisi degil. Bunu satan magazanin onune bakiyorsun yani park etmis arabalara, aralarinda tesla mi istersen son model mercedes mi istersin. Elbette musterilerin cogu dar gelir grubundan ama cok fazla yuksek gelir grubundan insanda geliyor

Sonuc olarak; Turk kulturu Amerikan kulturunden fersah fersah farkli hayat anlayisi zevk anlayisi giyimi kulturu beklentileri arasinda 5000km fark olan bambaska iki farkli kultur

Ee ne olduda Turkiyede 2. el urun satan magaza sayisi patladi neden karpuzlar dilimle neden son kullanma tarihi gecmis urunler magazalarda yada indirimde?

Ben bunlari Turkiyede yasarken hic duymadim gormedim. Bahsi bile gecmezdi.

30 sene once 3+1 disinda ev duymazdik gorulmus duyulmus degildi. 2 oda bile duymadim. Simdi yapilan binalar cogunlugu 1+1 ayni NY yada DC yada LA deki binalar gibi

Kardesim iki ulkenin kulturleri arasinda ucurum var birbiriyle alakasi yok. Nasil oluyorda Turk milleti bu dandirik sikindirik asagilik Amerikan kulturune bu kadar hizli uyum gosterdi?

Ha bu arada Amerikaya gelen Turk turistlerin hic dalga gectigini gormuyorum artik nedense

Sakin bana cevap yazipta "abi millet fakirlesti naapsin" demeyin. Bir ulkenin kulturu yasam tarzi hayat anlayisi ve zevkleri gelir seviyesi ile degismez.

5. Bugünkü kur 32.33 heralde

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. altın 7 ay sonra 1770 görünüyor grafikte
    saat 04-05 arası zihin berrak oluyor, sakin kafa ile baktım
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

7. Bir arkadaşım var büyük bir şirkette muhasebe müdürüydü. Arkadaşım emekli olduğunda çalışmayacak aldığı bahçede vakit geçirecekti. Bir seneden fazla oldu emekli olalı. Şirkete danışman olarak devam ediyor asgari ücret kadar da olsa bir maaş alıyor. Ucu ucuna zor yetiyor. Bir çocuğu kaldı okuyan onu ne yapacaksın diye sordum o zamana kadar dedesi ölür belki dedi. Yani çoğunun umudu yok anne babası ölecek de miras kalacak öyle kurtaracak günü.

8.  Alıntı Originally Posted by BOSPOROS Yazıyı Oku
    Silindirlerin kompresör basınç ölçümünü yaptırdın mı?
    toyota hariç çoğu bu testi geçmez
    çoğunda orjinal denen malzeme bile düşük kalite
    2000 sonrası olay nerden kırparıma döndü
    Mükemmeli ararken iyiden vazgeçmekten korkma!

Sayfa 93/771 İlkİlk ... 43839192939495103143193593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •