Sayfa 623/707 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673 ... SonSon
Arama sonucu : 5651 madde; 4,977 - 4,984 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Ver bir 10 puan faiz artışı ahali merkez başkanı görsün.
    Bu senaryoda ahali, yeni bir Merkez Bankası başkanı görür.

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bu senaryoda ahali, yeni bir Merkez Bankası başkanı görür.
    Adam belki çok çalıştım birazda yatiy8m derse,zaten devlet maaş beleş,oh suyundan da koy
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Merkez bankası faizlerde değişikliğe gitmedi

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. herkes bekliyormuş demek ki tepki yok

5. Yabancı sermaye yok gelmiyor fed faiz indirir rahatlık olur deniyordu o da kısa vade imkansız! artık faizin reel sektörü rahatsız ettiği noktaya geldik reform desen o da yok zaman iyice daraldı lokaller de ikna olmuyor bakalım neler olacak

abi lokaller deme istersen bahçelinin zaten bu ara siniri tepesinde. pırasacılar de geç herkes anlar.

Merkez Bankası : Parasal aktarım mekanizmasının güçlendirilmesi, Türk lirası mevduat payının artırılması ve kur korumalı mevduattan Türk lirası mevduata geçişin desteklenmesi amacıyla, belirlenen koşulları sağlayan bankaların Türk lirası mevduat ve kur korumalı mevduat hesapları (KKM) için tesis edilen zorunlu karşılıklarına faiz uygulaması 5 Şubat 2024 tarihinde duyurulmuştu.

Söz konusu uygulamada;

KKM için tesis edilmesi gereken zorunlu karşılık tutarına yenileme ve TL’ye geçiş oranı seviyesine göre uygulanan faiz oranı üst sınırının politika faiz oranının %60’ı olarak belirlenmesine,
    TL mevduat için tesis edilmesi gereken zorunlu karşılık tutarına TL’ye geçiş oranı seviyesine göre uygulanan faiz oranı üst sınırının politika faiz oranının %80’i olarak belirlenmesine

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

8.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    Merkez bankası faizlerde değişikliğe gitmedi
    Bu ne simdi.

Enflasyona bir faydasi olmaz bunun.

Bunlari enflasyon goturecek.

Hala faiz artirmiyor, bence cok degerli bir zamani carcur ediyorlar.

Kafalari basmiyor, birak icerdeki yandas uzmani, adam gibi iktisatcilar var bu ulkede.

Daron ACEMOGLU gibi.

Sayfa 623/707 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •