Sayfa 364/848 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon
Arama sonucu : 6780 madde; 2,905 - 2,912 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Borsa uzmanlarından biri foto paylaşmış, Nuriosmaniye'de uzun döviz alım kuyrukları var diye. Bu döviz sevdamız ne zaman bitecek diye de sormuş.

Fotoda aynı 90lar gibi nineler, dedeler, çocuklar var

2.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Şaşırmayın yahu. Biz bu filmi tekrar tekrar izlemekten gark olduk. Neymiş efendim dolar 2025 ortası 30 lira altına düşecekmiş. Yok sabit kalacakmış. Bu döngüde fazla değil bir kaç ay sonra ihracatın düşüp, ithalatın yine artmaya başladığını görürüz. Yurt içi talepte artmaya başlar. Dolar bozdurup faizden kazanan bu tiyatro da yine dolara döner.

Ülkenin gerçekleri ile uyuşmayan senaryolar kurmaya gerek yok. Ne yapacaksın 800 dolar asgari ücret mi vereceksin? Kasa -74 milyar, dış borç 500 milyar, hala cari açık veriyorsun, ihracatın yüzde 75-80 ithal girdiye muhtaç, enerji de yüzde 90 dışa bağımlısın.

Ha bak bana uyar. Maaşım 3000 dolara yaklaşır. Parasızlıktan yayınlatamadığım iki makalem var. Heba olup gidecek. Onları hallederim en azından.

Yapmaya çalıştıkları şey belli. Temmuz- Ağustos yüksek baz etkisine kadar, Tuvikin de yardımıyla enflasyonu olabildiğince düşük tutup, baz etkisiyle mevcut faizi arttırmadan ya da minimum artışla pozitif faiz tarafına geçmek ve FED ile beraber faiz indirmeye başlamak. Bunun için dövizi de baskılamak şart.

Piyasanın bu faiz oranlarına uzun süre dayanamayacağını biliyorlar. Ve en korktukları şey iflaslar ile işsizlik. Bir an önce piyasayı yine paraya boğmanın derdindeler.

Merkez Bankasının net rezervi yeni seçime kadar artıya geçmez. Döviz kuru ve enflasyon da vur kaç yapmaya çalışacaklar. Dönemsel kuru salıp, dönemsel enflasyon ve sonra düşüş, aynı olay tekrarı. Tabi başarabilirlerse, iş rayından çıkmazsa.

Ben faizleri 2 yıl zirvede tutayım, sadece faiz ile de dolar kurunu da tutayım, piyasa da etkilenmesin, faizden kazanılan para mevduatta kalsın vs vs vs. Yine çoklu imkansız peşinde koşmazlar. Bunların mümkünatı yok.

Ne yapacaklarını tam olarak onlar da bilmiyor. Piyasa şartlarına göre palyatif tedbirler, nabza göre şerbet, günü kurtarma işlemleri. Deneme yanılma yapacaklar.
    bir yayi ne kadar gerersen ok o kadar hizli gider

Dolari bu kadar gerdiler ve sonunu herkes biliyor

tek bilmedigimiz ok ne zaman firlayacak

Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Galatasarayın da U 19 ile çıkma ihtimali belirdi diyebilirim.
    Aksi takdirde Kupayı diyelim Fenerbahçe U19 kazandığı takdirde yıllarca dilden düşmez.
    Galatasaray bakalım bu riski alacak mı?
    Hamle sırası Galatasaray da.
    Aslında G.saray'ın yapması gereken as kadroyla çıkıp 10 tane atması.
    Tarihi fark kayıtlara geçsin.
    Fener'den yediği 6 tane kayıtlarda. Fazlasını atmalı.

Not : Beşiktaş lıyım, maçın oynanması oynanmaması skoru umurumda değil.

4. blöf olmayan, fenerbahçe'nin aşağıdaki şekilde gerçekleştireceği eylem. bakın anlatıyorum:

fenerbahçe sahaya talimatnameye uygun şekilde lisanslı u19 takımıyla sahaya 9 kişi olarak çıkacak, yedek kulübesinde tek bir oyuncu dahi bulundurmayacak. takımlardan biri sahaya 9 kişi çıktığında maç başlamak zorunda. maçın başlaması için yedek kulübesinde de oyuncu olması gerekmiyor.

birkaç dakika içerisinde 3 oyuncusunun sakatlanması sonucunda fenerbahçe sahada 6 kişi kalarak maçın tatil edilmesini sağlayacak.

akabinde hakem maçı tatil edecek. maçın sonucunu federasyon tescil etmek zorunda olacağından, her iki takım da sahadan ayrılmak zorunda kalacak, kupanın sahibi resmi olarak belli olmadığından kupa töreni yapılamayacak, galatasaray kupayı canlı yayında kaldırıp sevinemeyecek.

maçtan 1 ya da 2 gün sonra federasyon maçı galatasaray lehine 3-0 hükmen ilan edecek. kupa galatasaray kulübü'ne törensiz bir biçimde elden gönderilecek.

fenerbahçe bu tutumla;

- tff'ye karşı ülke çapında ses getirecek bir protesto gerçekleştirecek.
    - sahadaki u19 takımının fark yemeden hükmen mağlubiyetle sahadan ayrılmasını sağlayacak
    - talimatnameye aykırı davranmadığı için maç gelirlerinin %40'ını yenilen takım olarak kasasına koyacak ve hiçbir tazminat ödemeyecek.
    - galatasaray'ın kupa sevincini yaşamasına engel olacak.
    - yayıncı kuruluş olan atv, a spor, sabah ve takvim gazetesine bilhassa bu gazetelerin genel yayın yönetmeninin trabzonspor maçından sonraki yanlı yayınları nedeniyle maddi zarar verilecek
    - bu kupadan kat be kat önemli olan uefa konferans ligi'ndeki maçına ve süper lig maçına yorulmadan çıkma şansını elde edecek.

bu tutum doğrudur ya da yanlıştır demiyorum, olacak olanı söylüyorum. not alın.

Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Aslında G.saray'ın yapması gereken as kadroyla çıkıp 10 tane atması.
    Tarihi fark kayıtlara geçsin.
    Fener'den yediği 6 tane kayıtlarda. Fazlasını atmalı.

Not : Beşiktaş lıyım, maçın oynanması oynanmaması skoru umurumda değil.

5. Hakimler ve Savcılar Kurulu, Abdullah Zeydan'ın memnu haklarının iadesi kararını veren Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi hakkında inceleme başlattı.

Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Hakimler ve Savcılar Kurulu, Abdullah Zeydan'ın memnu haklarının iadesi kararını veren Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi hakkında inceleme başlattı.
    2 yıl sonra mı akıllarına gelmiş a.q...Ülke tımarhaneye dönmüş...Alt Mahkeme de AYM kararını kabul etmiyorum , onları yargılayacağım bile diyebiliyor !!!!!!

Neyse bakalım Derin zenginlerin değirmeninde ezilen ve un haline gelen , derin yoksulluğa itilen toplumun %80 ilerleyen zamanda ne diyecek!!!!!

Ramazan başlarken 440 try olan antrikot 720 kağıda vurmuş a.q...

Yine ramazan başında 300 TRY olan kıyma 440 try...

72 try olan fırınlık piliç 99,7 vurmuş...

Derin yoksullara artık beslenmenize gerek yok sizin yerinizde bizler tüketiyoruz...Sana Gluten proteini yeter ama onunda fiyatı 30 gayme a.q...

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    2 yıl sonra mı akıllarına gelmiş a.q...Ülke tımarhaneye dönmüş...Alt Mahkeme de AYM kararını kabul etmiyorum , onları yargılayacağım bile diyebiliyor !!!!!!
    Bundan sonra diyemeyecekler.

Cokme kulturunun simarikligi ile, secim sonuclarina yer yer itiraz ettiler.

Bundan sonra edemiyecekler, bu islere bakan hakimlerin de ic sevinci bizler gibi.

Ozetle Abbas yolcu, 6 ay'i bulmaz.

Sayfa 364/848 İlkİlk ... 264314354362363364365366374414464 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •