Sayfa 527/667 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 4,209 - 4,216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXIII

1. Kötü Ekonomi gündemini konuşmayı ve erimeyi durdurmak için muhtemelen tekrar kutuplaştırma projesine başlanacağı bugün Hürrüyet gazetesinin manşetinde gözüktü diyebiliriz.Hazırlıklar bu yönde gözüküyor.

Maksat Anayasa değişikliği gündeme alınarak halkın gene kutuplaşıp siyaset konuşması ekonomik sıkıntılarını unutması ve kendi saflarındaki erimeyi durdurmak.

Teknik anlamda hiç bir işe yaramayacak ve halka faydası olmayacak girişimler.
    Heikenashi.

50.000.000 tl lik lamborgini angara sokaklarında görülmüş
    millette para bok gibi
    kimse aç değil açık değil
    millette para olmasa biz bu arabayı caddelerde görürmüydük

yalayanlar yazmamış ben yazayoım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ulan dingil.

17.002 TL ile tek bir kisi gecinemiyor, ailesi cocugu kirasini gec.

Bu sartlardaki adama zam yapmamak ekonomik gerceklik mi oluyor.

Cevresindeki tum yandaslara, 5 li ceteye yuzmilyonlar basip ver, asgari ucretli ile emekliyi acliga terk et.

Bence sen bu konulari biraz oku ogren oyle yaz.

Bu hirsiz cetesinin soylemlerini de yazma buralara.
    Burada fikir beyan etmeden önce temel insanlık vasfı olan TERBİYELİ OLMA becerisini edinin.

TERBİYE yoksunu birinin hiçbir düşüncesi, değeri YOK HÜKMÜNDEDİR.

Bunu beceremiyorsanız yazmayın.

Kaldı ki açık hakaretlerde kişilerin dava açma hakkı vardır.

İşsiz bir çok avukat bu davalardan zengin oluyor.

Bir de makro ekonomiden anlamıyorsanız bu konularda da fikir belirtmeyin.

Burası ne sözcü ilk sayfası ne de rayting için EYT propagandası yapan fox vs tv kanalı.

Daha emeklinin neden alın gücünün düştüğü konusunda hiçbir ekonomik bilgiye sahip olmadan çete, asgari ücret vs ye zam diye sallayıp duruyorsunuz.

Bizim milli gelirin en az 5 katı olan gelişmiş ülkelerdeki yaşayan emekli maaşı ile emekli kent merkezinde bir evi kiralayabiliyor mu?

Bu ülkelerde 5 li çete de yok.

Bu ülkeler salak mı ki para basıp emeklilerin maaşları 2 katına çıkarmıyorlar?
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Çalışma Bakanı Vedat Işıkhan : "Temmuzda asgari ücrete ara zam yok. Böyle bir çalışma yok."

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,901
    "Avrupa'dan pahalı olmayı nasıl başardık?..."

https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...ten-17-04-2024
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Emeklinin çok düşük maaş alması LALE DEVRİNİN sonucudur.

Koskaca Almanyada yaşayan bir birey 65 yaşından önce emekli maaşı alamazken TC de popülist parti liderlerinin oy kazanmak amaçlı gayretleri ile 21. yüzyılda 40-55 yaş aralığında EYT ile 3 milyon daha insan emekli maaşı almaktadır.

Bu insanların erken emekli olmasını KK, Meral, Fox Tv ve benzerleri sağlamıştır.

Bu insanlar emekli olmasalardı daha önce emekli olan 15 milyon insanın maaşları en az yüzde 20 daha fazla olabilirdi.

Her kentte olan üniversitelere, belediyelere, bakanlıklara doldurulan milyonlarca İHTİYAÇ DIŞI MEMUR alınmamış olsaydı, emeklinin maaşları en az 2 kat daha artabilirdi.

Yani mevcut emeklinin düştüğü durumu sadece sonuç olarak görmek hiç bir şeyi çözmüyor.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,379
    [QUOTE=HURKUŞ;6781495]Kötü ekonomik sıkıntılarını unutması

ben zaten unuttum sayın reisimiz dün yaptığı konuşmasıyla beni ikna etti, meğerse ne güzel memlekette yaşıyormuşuzda haberimiz yokmuş, hatta benim memuriyet emekliliğimden aldığım 15 bin kayme maaşımın yarısını bile kesseler umurumda olmaz çünkü bu durumda kişi başı 13 bin dolar olan gelirim 6,5 bin dolara düşerki bu bana fani yaşamımda yeterde artar bile, gelecek seçimde oyum reisedir, bu güne kadar kendisine hiç oy vermedim çok pişmanım umarım kendileri beni bağışlar

8.  Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    Burada fikir beyan etmeden önce temel insanlık vasfı olan TERBİYELİ OLMA becerisini edinin.

TERBİYE yoksunu birinin hiçbir düşüncesi, değeri YOK HÜKMÜNDEDİR.

Bunu beceremiyorsanız yazmayın.

Kaldı ki açık hakaretlerde kişilerin dava açma hakkı vardır.

İşsiz bir çok avukat bu davalardan zengin oluyor.

Bir de makro ekonomiden anlamıyorsanız bu konularda da fikir belirtmeyin.

Burası ne sözcü ilk sayfası ne de rayting için EYT propagandası yapan fox vs tv kanalı.

Daha emeklinin neden alın gücünün düştüğü konusunda hiçbir ekonomik bilgiye sahip olmadan çete, asgari ücret vs ye zam diye sallayıp duruyorsunuz.

Bizim milli gelirin en az 5 katı olan gelişmiş ülkelerdeki yaşayan emekli maaşı ile emekli kent merkezinde bir evi kiralayabiliyor mu?

Bu ülkelerde 5 li çete de yok.

Bu ülkeler salak mı ki para basıp emeklilerin maaşları 2 katına çıkarmıyorlar?
    Git sikayet o zaman salak herif.

Burada bunlarin reisinin yalan ve palavralarini yazip, sadece asgari ucret ve Emekli'nin enflasyona sebep oldugunu yazarsan daha cok samar oglani olursun.

Ben I.U.Iktisat Fakultesi 1981 mezunuyum.

Sana ekonomi hakkinda turkce ve ingilizce ders veririm.

Tartisma kulturu denen sey insanlarla yapilandir, okuz'lerle degil.

Sayfa 527/667 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •