Sayfa 815/1005 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon
Arama sonucu : 8035 madde; 6,513 - 6,520 arası.

Konu: Viop LVİ

1. Hasan Saklanan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kudüs kafilesi ile Kudüs’e giriyor. Kafilede görevli olarak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın kızı ve aynı zamanda Beykoz Vaizesi olan Merve Sefa hanımda bulunuyor. İsrail polisini bıçaklayan Hasan Saklanan 34 yaşında 1990 Eyyübiye doğumlu 4 çocuk babası . Şanlıurfa Haliliye ilçesine bağlı bulunan Kepez kırsal mahallesinde resmi olarak imamlık yapıyor. Saklanan, sabah geziye katılmıyor. Sağlık ve pasaport sıkıntısını gerekçe gösteriyor.Kafiledekiler olayı gezide öğrenince geri dönüyorlar. Olaydan sonra ikindi namazında Türkiye’den gidenler Mescid-i Aksa’ya alınmadı. Kafile akşam namazıma tekrar Aksa’ya girmeye çalışacak. Şuan Kudüs’te Diyanet kafilesi dışında Türkiye’den giden kafile olmadığı belirtiliyor Saklanan İsrail polisini bıçakladıktam sonra polislerin açtığı ateş sonucu başından vurularak öldürülüyor. Naaşı olay yerinden kaldırırken orada bulunan Müslümanlar tekbir getirdi İsrail tarafından yapılan açıklamada “Eski Şehir bölgesinde es Sahire Kapısı bölgesinde yerel saatle 12.30 sularında bir kişinin polise bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu, polislerin şüpheli kişiyi ateş açarak etkisiz hale getirdiği ve saldırganda bir bıçak bulunduğu” ifadelerine yer verildi HÜDA PAR Genel Sekreteri Şahzade Demir: “Hasan Saklanan kardeşimizin şehadetini tebrik ediyor, ailesine başsağlığı diliyorum. İşgal güçlerinin 207 gündür Gazze’de işlediği katliamlar tüm dünyada infial oluşturacak seviyeye gelmiştir. Elinde imkan olanlar bu hususta sonuç alıcı bir şey yapmayınca Hasan kardeşimiz de siyonistleri kendi yöntem ve imkanlarıyla cezalandırmak istemiştir. Rabbim makamını ali eylesin.”

Ne denir ki buna?

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Yarın tatil ,perşembe 2 mayıs 2024 kaldığımız yerden devam İNŞALLAH

https://www.youtube.com/watch?v=xHAvWFLU55s

Tüm dostlarıma huzurlu geceler
    Hayat hoş gerisi boş

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,158
     Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    Ben tarım krediden 5 liğini 15 telesine alıpdurup
    Hemide abant su
    Damacanayı nerden doldurduklarıda belli değil
    Açıyoruz musluğu.içiyoruz.

https://www.haberturk.com/saglik/hab...uyu-icilebilir
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    benim yeğenler falan adanada. ebeveynleri bu su işlerinde yetkin işlerde çalışıyorlar. musluk suyu içiyorlar.

5.  Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    biz de bütçeden pekala 2 milyar dolar harcayıp osmangazi köprüsü yapabilirdik.

ama ne oldu? 2 milyar dolara köprü inşası, 20 yılda toplam 24 milyar dolar gelir + abd enflasyonu artışında zamlı geçiş garantisi.

bitiş 2038. eğer bir şey olursa ödeme gecikirse adres londra tahkim mahkemeleri.
    İşte İstanbul-İzmir Otoyolu'nun maliyeti

"Projenin toplam maliyeti 6.5 milyar dolar. Finansman maliyetini de koyduğumuz zaman 15 milyar doları buluyor, şu ana kadar 1 milyar 750 milyon kamulaştırma parası olarak vatandaşa ödendi

https://www.dunya.com/ekonomi/iste-i...-haberi-301981
    aldım-verdim-ben seni-yendim. - alamazsın-veremezsin-sen beni-yenemezsin. + alırım-veririm-ben seni-yenerim-

6. Osmangazi Köprüsü

Osmangazi Köprüsü, Yap-İşlet-Devret Modeli ile yapılan ve 384 km otoyol, 42 km bağlantı yolu olmak üzere toplam 426 km uzunluğundaki İstanbul-İzmir Otoyolu nun en önemli kesimini oluşturmaktadır.

Dilovası ile Hersek Burnu arasında inşa edilen ve İzmit Körfezi nin iki yakasını bağlayan köprünün toplam 2.682 m uzunluğundadır.

1.550 m orta açıklığıyla, Dünyada işletmeye açık olan en büyük orta açıklıklı Asma Köprüler sıralamasında 7. sırada yer almaktadır.

Köprü 1 Temmuz 2016 tarihinde tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.

https://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/...etay.aspx?q=38
    aldım-verdim-ben seni-yendim. - alamazsın-veremezsin-sen beni-yenemezsin. + alırım-veririm-ben seni-yenerim-

7. Akbank'tan ilk çeyrekte 13,2 milyar konsolide net kar

- Akbank Genel Müdürü Kaan Gür: - "Bankamız yılın ilk çeyreğinde 3 milyar 314 milyon lira vergi karşılığı ayırarak 13 milyar 185 milyon lira konsolide net kar elde etti"

İSTANBUL (AA) - Akbank Genel Müdürü Kaan Gür, bankanın yılın ilk çeyreğinde 3 milyar 314 milyon lira vergi karşılığı ayırarak 13 milyar 185 milyon lira konsolide net kar elde ettiğini bildirdi.

Bankadan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Gür, geçen yılın ikinci yarısında başlayan parasal sıkılaştırma sürecinin bu yılın ilk çeyreğinde devam ettiğini belirtti.

Türk bankacılık sektörünün bu süreçte de güçlü yapısını koruduğunu dile getiren Gür, "Diğer taraftan, iyileşen ülke risk primi bankacılık sektörünün dış kaynağa ulaşımını kolaylaştırdı. Nitekim Akbank da Türkiye'nin ilk defa tamamı yurt dışı yerleşik nitelikli yatırımcılar tarafından satın alınan Basel III uyumlu ilave ana sermaye tahvil ihracını rekor talep ile gerçekleştirdi." ifadelerini kullandı.

2024'ün ilk çeyreğinde ekonomiye sağladıkları kredi desteğini 1 trilyon 57 milyar lirasının nakdi olmak üzere toplam 1 trilyon 323 milyar lira seviyesine çıkardıklarını aktaran Gür, şunları kaydetti:

"Toplam mevduatımız 1 trilyon 374 milyar liraya, aktiflerimiz ise 2 trilyon 72 milyar liraya ulaştı. Yüzde 19,2 düzeyinde gerçekleşen güçlü konsolide sermaye yeterlilik oranımızla, reel sektörün büyümesine ve gelişmesine destek olmayı sürdürdük. Bankamız yılın ilk çeyreğinde 3 milyar 314 milyon lira vergi karşılığı ayırarak 13 milyar 185 milyon lira konsolide net kar elde etti."

Kaynak : Anadolu Ajansı

Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    İşte İstanbul-İzmir Otoyolu'nun maliyeti

"Projenin toplam maliyeti 6.5 milyar dolar. Finansman maliyetini de koyduğumuz zaman 15 milyar doları buluyor, şu ana kadar 1 milyar 750 milyon kamulaştırma parası olarak vatandaşa ödendi

https://www.dunya.com/ekonomi/iste-i...-haberi-301981
    evet abey. kamulaştırma bedeli arazisi olanların cebine girdi. burda bütçeye sadece vergi kesintileri girer.

misal kanalistanbul yapılsaydı bu kamulaştırma bedeli katarlılara ödenecekti.

neden?

sömürge valileri bile gittikleri yerde az çok iş yapıp sonra hanuduyla götürür

Sayfa 815/1005 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •