Sayfa 659/856 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon
Arama sonucu : 6846 madde; 5,265 - 5,272 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Tahtada açıkcılar cirit atiyor😁
    Bir önceki hafta 158 k.
    Geçen hafta 199 k.ya ulaşmış.YTD

2.  Alıntı Originally Posted by gercekhisseci Yazıyı Oku
    Yaz güzel kardeşim farklı fikirler iyidir.ben sunu beklerim sen onu beklersin isimiz tahmin.ona göre pozisyon alırsın herkesin aklı kendine oku arastir. meslegini bilmiyorum ama bu sektörü tanımadığın belli.banvit isterse zarar açıklasın ama bilgileri doğru koyalım bir kere dediğin şirket ençok sıkıntıyı yaptığı yatırımlardan kaynaklanan kredilerden vede açıklamadığı sektörel sıkıntılardan konkordato ilan ettiğini belirtti.gelelim misira tamami yurt disindan oylemiaşağıya grafikleri koyucam bizde atmasyon yok.YTD
    Grafiklerde mısırı yurtiçinden mi yurtdışından mı alıyor bu yok. Ayrıca en sonki tabloda ithalat rakamları yüksek. Bunu kastediyorsan yurtdışından aldığı apaçık ortada.

Neyse bu tablolar zaten bir şey ifade etmiyor. Yani seni desteklemiyor.
    Ayrıca bu ülkedeki mısırın beyaz et sektörüne yetmediğini cümlealem bilir.
    Yemde mısırın yanında soya, ayçiçek küspesi ve diğer katkı maddeleri var. Bunlar hep dövizle.
    Besdbir sürekli bağırıp durur, bizim maliyetimiz yüksek yurtdışında rekabet edemiyoruz diye. Iraktan başka bir ihracat kanalı yok sektörün.
    Neyse bir iki güne görürüz bilançoyu hep beraber.

3. Evet bilanço sonrası tartışırız bu konulari topigi meşgul etmeye gerek yok.simdilik beklenti bilanço.YTD

4. Ben de iyi bir bilanço geleceğini tahmin ediyorum. Tavuk fiyatlarına gelen zam maliyetteki artıştan daha fazla oldu bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Bilançonun geçen yıl gibi iyi gelme ihtimalinde maliyet oranlarının aşağı çekilmesi çok önemli.yoksa hasılatın tek başına artması yeterli değil. Surumden bir yere kadar , gecen yıl 6.bilancoda %76 olan maliyetler bu yılki 6.bilancoda %84 bu artış karlılığı düşüren en büyük etken bence.satislarda tekrar maliyetlerin düşürülmesi çok önemli.yaz dönemindeki fiyat artışlarının bunu tekrar eski seviyelerine çekip çekmediğini bilançoda anlayacağız.YTD

6. Bunlar güzel hareketler😁YTD

Sayfa 659/856 İlkİlk ... 159559609649657658659660661669709759 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •