Sayfa 750/855 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon
Arama sonucu : 6839 madde; 5,993 - 6,000 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1. Arkadaslar Kap a gelen haberlerdeki 11.madde tadili bence cok pozitif gozukuyor. Sirkete profesyonel bir Ceo atamasi yapilabilir diye dusunuyorum. Zaten boyle cok uluslu ortakli ve calisanli bir firmanin bunu yapmasi cok onemli ve gelecek acisindan olumlu olacaktir bence.

2. 28 Ocak 2019 tarihinde Banvit Bandırma Vitaminli Yem Sanayi A.Ş. İzmir Fabrikasında 6.788.284 TL'lik Tavuk kesim 10500 Adet/Saat kapasite artırım kararı aldı. http://borsaajans.com/Haber/yatirim-...tili-sirketler

3.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    son bir haftadır 16,00 civarlarında duraksamış...acaba alış mı yapılıyor yoksa satış mı ?? takasları takip eden dostlar neler görebiliyor acaba ?? takaslar da çok önemli..mallar tek elde toplanıyorsa iyidir ama mal bir çok kuruma satış olarak dağıtılıyorsa kötüdür..

genelde ben takaslara bakmıyorum çünkü bir sürü numara yapılıyor orda...bir hissenin müdavinleri iyi bir takas analizcisi ise az çok ne olduğunu anlayabilir ...
    İşlem hacmi çok çok düşük.

RNE-L01 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Dar alanda kısa paslaşmalar ile keko için yapılan marketing çalışması devam ediyor. Keko ve çakma arkadaşlarından uzak durun. Geçmiş sayfalara bakarsanız yanlış yönlendirmeleri görebilirsiniz. Bunlar ekip düşmeyin tuzaklarına. Kimse kazancı olmadan burada sayfalarca yazmaz...

Ben her fırsatta eğer mesajlarını görürsem hatırlatacağım bu adamın kim olduğunu...

5.  Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Dar alanda kısa paslaşmalar ile keko için yapılan marketing çalışması devam ediyor. Keko ve çakma arkadaşlarından uzak durun. Geçmiş sayfalara bakarsanız yanlış yönlendirmeleri görebilirsiniz. Bunlar ekip düşmeyin tuzaklarına. Kimse kazancı olmadan burada sayfalarca yazmaz...

Ben her fırsatta eğer mesajlarını görürsem hatırlatacağım bu adamın kim olduğunu...
    Hocam boşverin değmez, inanın değmez. Ben boşverdim, laf ebeleri çok.

6. Hisse devrinden sonra buyuk ortak olması sebebiyle artık BRF'in de takip edilmesi gerektiğinden bahsediyordum çok önceleri, belki hatırlayan vardır. 2 sene önce BRF'te bozuk et ve rusvet skandalları nedeniyle avrupa ulkelerinin ve bir çok ulkenin ithalatı kesmesi nedeniyle mali durumu oldukça bozulmuşu. Birkaç CEO ile birlikte ust yonetim tamamen değişmisti. BRF'in buyuk hissedarı ve uzun yıllar en buyuk soz sahibi Abilio Diniz, koltuğunu Brezilya'nın en parlak yoneticilerinden Pedro Parente'ye devremişti. Sonrasında buyuk ekonomik tedbirler ve degisim basladı. Malezya, Arjantin ve avrupada bir çok varlığını nakde çeviren BRF'de şimdilerde işler toparlanmaya başlamış gozukuyor. Bunun etkisi Banvit'e de yansıyor tabii ki. Her iki şirketin grafiği birbirine benzemiyor mu?

Isimsiz.jpg

Belki ne alaka diyenler olacaktır ama buyuk fonlar bir şirkete yatırım yaparken sahiplerinin gucune ve ekonomik istikrarına da bakarlar. Cunku bu şirketin surdurulebilir performansini ve omrunu de etkiler.
    Geçenlerde Banvit Enerji şirketiyle birlesti. Bu BRF'den gelen direktifle olmustur bana gore. BRF'in kendisinin varlıklarıyla ilgili izledigi politika gibi. Hatta ileride Banvit Hollanda'daki ve Romanya'daki sirketlerini satarsa veya bir biçimde birlesirse hiç sasırmam. Birsey bildigimden degil, ongoru. Urun gamını bile azalttılar. Kırmızı et neredeyse yok.
    Kısacası sirket iyi toparlandı bu aralar, en buyuk handikap ise Irak. Kapıyı bir nedenden kapatırlarsa sadece banvit değil sektor buyuk yara alır. Dışarı çıkamayan mal iceride siser, fiyatlar ve karlılık duser.
    Bundan sonrasında 2019 icin bilanco beklentileriyle %20-25 daha potansiyelimiz olduğunu dusunuyorum. Ustu olursa surpriz olmaz. Hele bilancodan başka surprizler gerçeklesirse (romanya, hollanda gibi) en azından 2017'deki 2x.xx'li hisse fiyatları yakalanabilir. bu kisisel tahmin tabi.
    Sadedi, bir donemlik bilanco analizine bağlı kalmadan biraz geriye cekilip olaya daha makro bakmaya çalışalım demek istiyorum.

7. Birde BRF'in nasdaq, nyse'ye mali tablo son gönderme tarihi 09.08.2019 gibi duruyor. Bu nedenle Banvit bilançosunu bu akşam, hadi bilemedik yarın açıklayabilir zannediyorum.

E5803 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Dar alanda kısa paslaşmalar ile keko için yapılan marketing çalışması devam ediyor. Keko ve çakma arkadaşlarından uzak durun. Geçmiş sayfalara bakarsanız yanlış yönlendirmeleri görebilirsiniz. Bunlar ekip düşmeyin tuzaklarına. Kimse kazancı olmadan burada sayfalarca yazmaz...

benim kazancım olmuyor çünkü elimde hisse yoktur...şimdilik bu kadarlık kısa cevabı yeterli görüyorum...çünkü red kit güzel bilgiler paylaşmış ( aylar geçtikten sonra güzel bir paylaşımı olmuş ) bu güzel bilgilerin heba olmaması için cevabı kısa tutuyorum...

topik bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı yerlerdir...basit ve gereksiz tartışmaların yapılacağı yer değildir..bana sataşma olmadığı sürece kimseye cevap yazmam...ama olursa da kısa veya uzun cevap veririm..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Sayfa 750/855 İlkİlk ... 250650700740748749750751752760800850 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •