Sayfa 263/856 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363763 ... SonSon
Arama sonucu : 6845 madde; 2,097 - 2,104 arası.

Konu: BANVT - Banvit

1.  Alıntı Originally Posted by syncelik Yazıyı Oku
    Marketler de Banvit bulamayınca internetten Banvit sitesinden bulduğum Safranbolu daki Banvit satış noktası Bim e gittim.
    Doyfram marka tavuk ürünleri ve Banvit hindi ve tavuk ürünleri vardı hiç birinde kg /tl önünde rakam yoktu.
    kırmızı et EMİN marka olup Üretici firma Aytaç tı. fiyatı kıyma, kuşbaşı 31 tl/kg dı. Karkas et olarak yazıyordu.
    Çankırı Çerkeş de kurulu et sucuk vb. üreten bir kuruluş.
    Personele sorduğum da, "Aytaç üretmiyor dışarıdan tedarik ediyor" dedi.
    Öyleyse EMİN firması bu işin neresinde
    Galiba ithalat işini hükümetten EMİN aldı ve
    Perakende satış için A101 le BİM le anlaştı sonra Aytaç, Banvit vb. bir kaç firmayla da tedarik için anlaştı.
    Tv larda gördüğümüz ithal et satışları yoğun ilgi görüyordu ben de sanıyordum ki çok az miktarda ithal ediliyor kimse alamıyor kapış kapış gidiyordu. Meğerse uzun zamandır (Türkiyenin her yerinde şubesi olan BİM ve A101 sadece Safranboluda 3+6 =9 şube var)
    30-31 tl/kg fiyatlardan satılmakta imiş.Bunu dün öğrendim ve bu nedenle bu gün BİM e bizzat giderek gördüm.

Şimdi aklımda deli sorular.
    Bu durumda;
    1-Tavuk fiyatları nasıl etkilenir?
    2-Tavuk satışları nasıl etkilenir?
    3-yabancı karkas et ne kadar sağlıklıdır, paranın her şey olduğu ülkemizde halk sağlığına ne kadar önem verilir ve araştırılır, islamı kesime uygun mudur, domuz eti karışmış mıdır halkımız bunları ne kadar düşünür.?
    4-Yinede tavuğa göre 3-4 misli pahalı bu fiyat ne kadar caziptir.?
    5-Acaba Banvit hissesinin fiyatı bu nedenle mi 21 lerde sürünmektedir?
    6-Kırmızı et tedariğinden yaptığı kazanç bu dezavantajları karşılayabilecekmidir? Bu nedenlemi kırmızı et üretiminden vaz geçmiştir?
    7-ithal ete bu kadar kolay ulaşabildiğimize göre vatandaş artık ithal eti sevmiyormu? tüketimini azaltmış olabilirmi?
    Sasalarımı da satıp Banvitleri fulleyecektim. Ancak kafamdaki bu sorulara yanıt bulmadan bunu yapmayacağım. Elimdekiler yeter.
    12 aylık blançoları gördükten sonra ya tamam ya devam kararımı vereceğim.
    Ama artık eskisi kadar iddialı değilim..

Şimdi son çeyrek blançonun 100 milyon üstü kar getirebilmesi için elde kalanlar .
    -İthal et tedariği kazancı
    -Dolardaki artış
    -İhracattaki artış
    - Eylüle göre Ekim ayındaki %23 lük üretim artışı

Bu hususlarda sizler ne düşünürsünüz sayın Keko da yazmıyor sanırım Banvitlerini sattı.
    ssss
    Ben bu hisse de yeniyim ama temel analize önem veren biri olarak pozitif bir his içerisindeyim. İnsanlar kırmızı et ucuz diye tavuk yemeyi bırakmaz tavuk etinin bir piyasası ve oturmus müşteri kitlesi var. Etlerin ithal olmasi nedeniyle tercih etmeyen insanlar var. Ben denedim gayet lezzetli fakat herkesin damak tadi yada onceligi farkli olabilir. Şirketin ihracat odaklı olma politikası beni cezbediyor. 2018 yılında Çin e açılma ile ilgili niyetini gerçekleştirir ise hersey harika olur.

2. Birtürlü gıbraşmıyor...

Yatırım tavsiyesi değildir..
    Yatırım Tavsiyesi Değildir..

3.  Alıntı Originally Posted by muhabbet Yazıyı Oku
    Ben bu hisse de yeniyim ama temel analize önem veren biri olarak pozitif bir his içerisindeyim. İnsanlar kırmızı et ucuz diye tavuk yemeyi bırakmaz tavuk etinin bir piyasası ve oturmus müşteri kitlesi var. Etlerin ithal olmasi nedeniyle tercih etmeyen insanlar var. Ben denedim gayet lezzetli fakat herkesin damak tadi yada onceligi farkli olabilir. Şirketin ihracat odaklı olma politikası beni cezbediyor. 2018 yılında Çin e açılma ile ilgili niyetini gerçekleştirir ise hersey harika olur.
    Yorumun için teşekkürler. Birbirimizi gaza getirmeden gerçekçi bir şekilde yazarsak sabrımızı güçlendiririz.
    ssss

4.  Alıntı Originally Posted by syncelik Yazıyı Oku
    Yorumun için teşekkürler. Birbirimizi gaza getirmeden gerçekçi bir şekilde yazarsak sabrımızı güçlendiririz.
    ssss
    Evet aşık olmamak lazım hisseye ben %20 ile portfoydeyim. Girdiğim her hissede en az 2 sene kalıyorum yani uzun vadeli yatırımcıyim. Herkes kendi programına göre ilerlemeli.

5. SPK nın ilgili maddeleri gereğince yazılarım yatırım tavsiyesi niteliği taşıyamaz.
    Hiç kimseye hiçbir şey öğretemem; yalnızca düşünmelerini sağlayabilirim.

6.  Alıntı Originally Posted by Altagracia Yazıyı Oku
    Size göre bu kademe analizi ne anlatıyor. Yorumlayabilir misiniz.

7. Bu kararın bir önemi var mıdır?

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by BodrumX Yazıyı Oku
    Bu kararın bir önemi var mıdır?

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    İşlem hacmine göre 100-50 ve 30 endeksi hisseleri belirleniyor diye biliyorum. Bir etkisi olacağını sanmıyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben söylediklerimden sorumluyum, anladıklarınızdan değil.
    Stefan Zweig

Sayfa 263/856 İlkİlk ... 163213253261262263264265273313363763 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •