Sayfa 15/652 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon
Arama sonucu : 5215 madde; 113 - 120 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. 11.85 i bekliyorum.Yazıklarım beni bağlar.Yatırım tavsiyesi değildir.

9 haziran itibariyle bist piyasa değerine göre sıralama ve detay bilgiler : ( alıntıdır )

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3. sayın MedviG
    Emeginiz için teşekkürler
    "BİZ YERİMİZDE DURUYORUZ PİYASALARDA YERİNDE DURSUN EFENDİM" E.ÖZİNCE

5. Bist özelinde artık benim 2 senaryom var...
    Daha önce tarihsel döngüde 2.84 cent seviyelerinin önemini belirtmiştim... Altı ve üstü farklı dünya
    1. Senaryoda bist herkes 100.000 görmesini beklerken 99.700-99.890 aralığından bızlı bir düzeltme yapar ve 94.800-97100 aralığında önümüzdeki ayları geçirir
    2. Senaryoda bist herkes 100.000 de düzeltme gelmesini beklerken 100.000 üstüne atar göstermelik olarak 99.800-99.700 e inip düşecek korkusu verir ve 105.000 e doğru Kısa zaman içinde gider.
    Bu senaryoların hangisinin olacağına insanların hangisinin beklediği karar verir... unutmamak lazım ki bist e kritik 100.000 üzerinde pahalı algısı nedeniyle ky algısı "70.000 lerden almadım buralardan hiç almam diyerek" mal aldırmaz. Hatta satışa geçmeye başlar ve esas yükseliş 100.000 üzerinde olur.
    Bist venezuella borsasından sonra en ucuz borsa iken TL. Tüm gelişmekte olan para birinlerinden en değersizinden dahi yıllık %22 negatif ayrışmış durumda... Bu da demektir ki paramızın gerçek olması gereken değer 2.80-2.90 aralığı şuanda...(olması gereken)
    Ama TL eger yukarıda yazdığım 2.80 lerde olsaydı yükseliş bu kadar hız kazanmazdı.
    Neden?
    Mb usd faizi ile İngilteredeki swap ihaleleri arasında 0.50 baz puan fark var sanırım 1-2 haftadır 0.25 civarında
    Yabancı yatırımcı %22 ucuz TL yi alıp en hızlı değerleme yapabileceği hisse senedi piyasasına giriyor
    Şuan verdiğmiz faiz oranlrı ile dahi 3.35-3.40 aralığında olmamzı gerekirken 3.50 kıramamaız bundan kaynaklı
    Herkesin düşündüğünün aksine ben dolarda yaşanan ufak çaplı yükselişlerin bist i desteklwdiğine inanıyorum
    Neden?
    Yabancı yatırımcının elindeki soları euro yu bozdurması için neden oluyor ve yabancı para cinsinden ucuz bist e sahip oluyoruz

Bist de geri dönüş ne zaman olur yine tez im herkesden farklı usd 3.35 altına sarkar ise yada 4 lira üzerine atarsa satış gelir.
    Herkese bol kazançlar

Akbnk da üçgen oluşumu var yukarı doğru izlemedeyim... Bugünden umutluyum
    Hisse senedi bazlı yorumlardan çok Finansal okuryazarlık sağlamaktır amacım.
    Borsa'nın ilginçliği; biri bir hisseyi satar, diğeri o hisseyi alır, her ikisi de birbirinden daha akıllı olduğunu sanır. Twitter: EkoDreaM

Akbank takipteki kredi alacaklarını 39 milyon TL karşılığında sattı

Akbank'ın takipteki kredi alacakları portföyünün 709 milyon Tl anapara bakiyesi tutarındaki kısmı, toplam 39 milyon Tl bedel karşılığında 4 firmaya satıldı. Şirketten takipteki kredi alacaklarının satışına ilişkin olarak KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bankamızın takipteki kredi alacakları portföyünün 709 milyon TL anapara bakiyesi tutarındaki kısmı, toplam 39 milyon TL bedel karşılığında İstanbul Varlık Yönetim A.Ş., Efes Varlık Yönetim A.Ş., Hayat Varlık Yönetimi A.Ş. ve Final Varlık Yönetimi A.Ş.'nden oluşan 4 firmaya satılmıştır."
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgisi ve yorumlar Kişiseldir. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

Yılbaşından 16 haziran cuma gününe kadar hisse performansları :

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

19-23 Haziran net para çıkışı olan hisseler :

Sayfa 15/652 İlkİlk ... 513141516172565115515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •