Sayfa 32/652 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon
Arama sonucu : 5214 madde; 249 - 256 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Bankalar üzerinde KGF ve diğer "NEFES KREDİLERİ" adı altında yük bindiriliyor. Düşük faizli geri ödeme riski yüksek olan bu krediler az, buz oranlar ve miktarlar değil. Buna ek olarak diğer sınai şirketlerin "Euro ve usd" borçlarının yeniden uzun vade yapılandırılması ve de bu yapılandırmanın vadeleri de bu bankalar üzerine baskı yaratıyor... Ayrıca yükselen faiz oranları bankalar için pozitif değil; negatif bir gelişmedir. Çünkü bankaların ürünü PARA dır. PARA satarak para kazanırlar. PARA satışları azalır ile HASILAT düşer. HASILAT düşerse KARLILIK düşer...

Kısaca yukarıda izah etmeye çalıştığım baskılar; FAİZ artışı ile vatandaşın, esnafın, firma sahibinin kredi kullanmasını öteler...

Bu da YKB sı AKBANK gibi HOLDİNG bankalara baskı yaratır. Özellikle HOLDİNG bankalarına HOLDİNG bünyesi altındaki SANAYİ, HİZMET, PERAKENDE gibi sektörlerin borçlarının yeniden yapılandırılması YÜK olacaktır.

2. Yukarıda bahs ettiğim doneleri destek sağlayacak mahiyette bir haber yazısı..

Ref: https://ahvalnews2.com/tr/ekonomi/ek...cosundan-belli

3. 8,89dan 8,46 mükemmel düşüş. Adamlar kar açıklıyor malı aşağı çalıyorlar. Ben bunların. Spk daki ****ler varya iyi yok ediyorlar ufak yatırımcıyı. Ytd. Bu hisseden uzak ytd.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

5. Bugün yine çakıldı. 6 Y kadar yol al adi hisse banka hesabımı bile kapatacam bu bankada. Ytd

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

8. Çok düştü dedim... 8,43 ile yüklü girdim.. 8,10 oldu.. Hata mı ettim bilemedim.. Baskı var Bankalar üzerinde... Özellikle de Holding bankaları üzerinde.. Holding Şirketlerin yeniden yapılandırmaları var diye... Kabul ama iflas etmedi ya bu banka...

Sayfa 32/652 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •