Sayfa 43/653 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 337 - 344 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Bankaları bugünde %5 sattılar....

Tek kelime ile inanılmaz... Geçen hafta başından başladılar bir tek Cuma günü -%2 diğer günler hemen hemen hergün -%5 ve üzeri oranlar ile satıldı....

...

Bu fiyatlar 2008 FİNANSAL KRİZ fiyatlarıdır...

Lakin AKBANK ı bu sefer tebrik ediyorum; adaşlarına oranla-%0,76 ile en makul düşen banka oldu....

Garanti sonuçta mevduat bankası... Müşteri odaklı... Büyümeye en tepkili bankadır.. Bir de DOğuş grubunun USD cinsinden kredilerini yüklenince dip üzerine dip yaptı...

Yapı Kredi ise bence sorunlu ortak tam bir muamma.. Unicredit in tüm bilaçosu sorunlu.. Koç Holding bence bankanın tamamını almalı.. Yoksa; YKB sının sürekli ve sancılı kamburu olucaktır...

Vakfbank süper gidyordu... İmrenmemek elde değildi... Küçük sınıftan resmen Büyük Banka Endeksine girmek üzere idi. 25 milyar TL özkaynakları 2,500,000,000 TL sermayesi ile göz alıyordu ki; kriz onu da vurdu.. Banka özel banka olsa idi bu denli dayak yemezdi. Ancak; Maliye ve Hazinenin ilk sömüreceği yada emebileceği yüksek özkaynakları düşük sermayesi ile BESİLİ TAVUK şeklinde... Bence Maliye nin yüksek karlılığını KOBİ lere dağıtılması muhtemel ilk KAMU bankası... Risk fazla..

Halkbank malum.. Ederi; 2 milyar USD etmez.. Olası ceza ederinden büyük olabilir....

İş Bankasında her şey süper.. Yalnız CHP hisseleri kambur... Hükümet bir ara siyasi partinin banka hissesimi olurmuş dediğini hatırlıyorum... Hisse %10 çakılmıştı.. Bende ISC de idim.. Sanırım Yiğit BULUT demişti... Gündeme gelmesi büyük risk...

Akbank bence bunların içinde en sorunsuz olanı.. Yükselirken de bence en kolay yükselebilecek Türkiye'de ki yegane Holding Bankası... Amacı mevduat veya bireysel bankacılıkta değil... Sabancı Şirketlerinin Fİnans ve kredi işleri Akbank a yeter de artar...

Bende bu sebepten Akbank ı tercih ettim.. Bugün de 6,43 TL den 2000 lot daha aldım...

Biraz daha mermim var... Olası olursa 85,000 endekste onları kullanıp ekranımı Aralık 2018 de açmak üzere kapatacağım...

2. Sayın Selka, sizin gibi düşünüyorum. Ama bankaların kısa zamanda buralardan tepki vereceğini düşünüyorum. Isc, akb, garan ve vakıf hepsinden var hemde yüklü miktarda epey de zarar. Grafiklerde hem TL hemde Döviz cinsinden haftalık grafiklerinde tepki için uygun yerlerdeler. Bir olumluluk bulup birkaç hafta içinde yukarı hareket oluşabilir. Bugün de alım yaptım..Garan topiğinde de graf var. İyi çalışmalar..YTD.

3.  Alıntı Originally Posted by adanadr Yazıyı Oku
    Sayın Selka, sizin gibi düşünüyorum. Ama bankaların kısa zamanda buralardan tepki vereceğini düşünüyorum. Isc, akb, garan ve vakıf hepsinden var hemde yüklü miktarda epey de zarar. Grafiklerde hem TL hemde Döviz cinsinden haftalık grafiklerinde tepki için uygun yerlerdeler. Bir olumluluk bulup birkaç hafta içinde yukarı hareket oluşabilir. Bugün de alım yaptım..Garan topiğinde de graf var. İyi çalışmalar..YTD.

Sn.Adanadr; hisse adedinizde azalma olmadğı mümdetçe zara sadece ekranda yazan bir rakamdan ibarettir... Ekranda yazan zararı ciddiye almayınız. Satmadıktan sonra, hisse sayınızı azaltmadığınız sürece bence ne kar ne de zarar....

Aynı şey karda iken satmayanda da..

Mesela Akbank Ocak ayında 11,40 idi... Şu an 6,42 TL... 50,000 lotunuz varsa; hala 50,000 lottur... Satmadığınız sürece ne kar edebilir, ne de zarar...

Bende zarardayım.. Hemde ciddi oranlarda... Ama üzmüyorum kendini.. 10 yıldır bu işlerin içinde idim.. Tahminim 7,01 Akbank ta diptir demiştim... 7,05 e kadar kendini kademelendirdim.. 7,05 de FULL girmiştim.. Ortalamam 7,50 TL de kaldı..

100,000 endeks te kara geçtim.. Satmadım... Sonra 7,75 TL den nefes almadan 6,52 TL ye bugünde 6,42 TL ye resmen çakıldı...

Fark 1 TL oldu, hemde 2 günde...

Elimde çok az kara günler için nakit vardı... Bugün 2,000 lot daha aldım.... İşin açıkcası zorlarsam belki 5,000 lot daha alabilirim... Onuda 85,000 endekse kadar kademe yaparım...

SOnrası Allah kerimdir, deyip ekranı kapatmak...

Grafiklere baktım... USD düzeyde en dip sanırım.. Ama satış bu adam kademeye 1,000,000 lot satış yazdımı tüm kademeleri yırta yırta iniyor.. İnerken aniden STOPP LOSS ları da çalıştırdı mı bu iş ÇIĞ gibi iniyor...

Lakin dediğim gibi... 2012 dip te EKGYO da idim.. 1,70 TL den alıp uçtu bu diyerek 2,65 TL den satmıştım.. Sonra 3,35 TL olmuştu..
    2015 de de FULL ISC de idim. 4,55 ile.. SOnra 15 Temmuz filan 4,95 TL den sattım, ertesi günlerde 8,32 TL ye uçmuştu...
    Bu sefer Akbank... Ancak 8,50 de de satmaya niyetim yok...

Akbank da dibi gösterdilerse; tepe de satmak lazımdır, o vakit... Madem öyle işte böyle...

İsctr de 9 ay diplerde süründüm, dayanamadım sattım.. Sonra pişman oldum...

Ama bu sefer bekleyeceğim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,416
     Alıntı Originally Posted by selka Yazıyı Oku
    İyi düşünceleriniz için Teşekkürlerimi sunarım... Gerçekten para kazanmak kaybetmek bir yana; hani derler ya " Hoş bir Seda bırakabilmek şu Gökkubbede..." onun gibisi benim ki...

Akbank'a gelince... Pazartesi -%6, Salı -%5 Çarşamba -%8 Perşembe -%2, Cuma yataya yakın dipten kapandık...

Böyle kapanışları ben dediğim gibi; 2008 Global Finans Krizi ile 2013 Gezi Olaylarında 93,300 den 68,000 lere kadar inerken görmüştüm...

Akbank 9,69 TL den 5,15 ile dip yapmıştı... Lakin o an piyasalarda açıkça yazıyorum gezi olayları sebebi ile olası bir " İÇ SAVAŞ" fiyatlanıyordu... Düşünsenize iç savaş demek bir ülkede hisse fiyatının ÇÖP seviyesine inmesi demektir...

Ve Akbank bu risklerle %80 fiyat düşerek TABAN olmuştu.. Şimdi de 11,20 TL den 6,52 TL ye indi... %72 düşerek.... Yıl 2018 aradan geçmiş 5 koca yıl... 6,52 TL 2018 yılı 5,15 TL 2013 yılı..

Bence 2013 yılında enflasyon %8 iken
    2018 yılında enflasyon %20

O vakit 2013 yılının 5,15 TL sinden ziyade 2018 ikini yarısı 6,52 TL çok daha ucuzdur.. Bu kadar netim...

Lakin ben ne dersem diyeyim, piyasanın ucuzun ucuzu oluyor...

Dİnlediğim birkaç profesyonel broker TR de enflasyonun olduğunu ve cari açığın büyüklüğünden bahs ediyorlar...

Ama bunlar bu denli sert satışın nedeni değil...

Daha makul olan sebep ise yavaşlayan Türk ekonomisinin Banka aktiflerini bozması...

İyi de bu denli risk olmasa da size Akbank ı 2018 yılı Temmuz ayında kim 6,50 TL den verir ki..

Kaldı ki bu sene Turizm çok iyi gidiyor...

Neyse; hep beraber izleyip göreceğiz...

Tekrar güzel düşünceleriniz için teşekkürlerimi sunar

Bol kazançlar, dilerim...
    sn.selka ben kendi adıma düşüncelerimi paylaştım.Herşeyden önce anlayılınız ve kibarlığınız taktire şayan....

Konumuza gelince ben bistte 85-82 arası bir dip bekliyorum..Ve gözümde kesinlikle İŞC 'de ...Akbankı da beğeniyorum(ki eski personeliyim) fakat İŞC krediler konusunda daha muhafazakar bulduğum için bu bankayı seçiyorum.....Akbank ve garantiye göre işc bana daha çok güven veriyor..sizin daha önce işc hissesi aldığınızı biliyorum.Şu andaki İŞC hakkındaki düşüncelerinizi biraz daha açabilir misiniz? rica etsem
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    sn.selka ben kendi adıma düşüncelerimi paylaştım.Herşeyden önce anlayılınız ve kibarlığınız taktire şayan....

Konumuza gelince ben bistte 85-82 arası bir dip bekliyorum..Ve gözümde kesinlikle İŞC 'de ...Akbankı da beğeniyorum(ki eski personeliyim) fakat İŞC krediler konusunda daha muhafazakar bulduğum için bu bankayı seçiyorum.....Akbank ve garantiye göre işc bana daha çok güven veriyor..sizin daha önce işc hissesi aldığınızı biliyorum.Şu andaki İŞC hakkındaki düşüncelerinizi biraz daha açabilir misiniz? rica etsem
    Elbette Sn.Human... ISC aktifleri, pasifleri, mevduatları, şirketleri, çalışanına duyduğu saygı ile bence Türkiye'nin 1 .numaralı bankasıdır... Sanırım irili ufaklı 20 adet şirket İş Bankasının... Karlılığı ve temettü dağıtım politikasıda oldukça paydaşlarını düşünücek şekilde dizayn edilmiştir...

Teknik olarak İş Bankasında sorun yok iken o büyüklükteki Banka sınıfında en ucuz olanıdır...

Garanti AKbank ta f/K lar 5,5 larda iken İş Bankasında f/k 4 lerde dir...

Bunun sebebi bankadaki CHP hisseleridir... CHP hisseleri her zaman bu hükümet ortamında KAMBUR olarak kalmıştır.. Ben 2015 yılında 4,62 TL ile FULL ISC ye girmiştim.. Sanırım şimdi de 4,73 TL leri gördük....

Tam 9 ay boyunca YİĞİT BULUT İş Bankası hakkında ileri geri demeçler verdi...

Diğer bankalar RALLY yaparken İSC kağnı gibi idi.. Akbank %5 çıkarken IŞC %0,8 yükseliyordu.. Garan %1 düşerken ISC %4 düşerdi.

Yiğit Bulut bir anamuhalafet partisinin CHPnin BANKA hissesinin olmasını etik bulmadığını hatta daha da ileriye giderek Bankaya el konulması gerektiğini söyleyecek cüreti kendinde bulmuştu...

Bu haber elbette BOMBA etkisi yaratmıştı... 9 ay hisse sürünmüştü... Tam bir yıl bekledim. 4,95 TL den FULL satıp çıkmıştım.. Devamında 15 Temmuz ile 4,18 e kadar gelmiş sonra 8,32 TL ile zirve yapmıştı...

O zaman aklıma hiç CHP hisseleri gelmemişti.. Bilançoya o denli odaklanmıştım ki; hiç işin siyasi ayağını düşünmemiştim...

Yiğit Bulut o zaman bende soğuk duş etkisi yaratmıştı ve borsa dipte iken Akbank yada Garanti almadığıma pişman olmuştum. Şİmdi 2018 yılında fırsat geldi.. Lakin alımda biraz acele etmişim.. Biraz da ha soğuk kanlı davransam daha ucuza alabilirmisim...

Lakin benim planım Akbank ta 7,01 TL nin dip olduğu idi.. 6,40 TL GLOBAL KRİZ 2007 yılı fiyatlaması olur demiştim....

Ama 6,40 TL oldu... Lakin tam dipten almak yada tam tepeden çok zor.. Borsa burası.. Dibin dibi de vardır...

Hatta bir arkadaşım bana Akbank ı 5,85 TL den almak için bekliyorum dediğinde inanın bişey diyemedim..

Olabilir...

11,40 TL den 6 ay da 6,40 TL ye inmişse 5,85 TL hiç de mantıksız gelmedi...

İnanın bişey diyemedim...

Bence bir noktada zarar etmeyi kabul edip almak gerekiyor... Eğer zarar etme alışkanlığınız yok ise bence UZAK durmak gerekir...

Bol kazançlar...

6. sabancı varlık satışı yapıyormuş borsa gündemde okudum. bu haber AKBANK a nasıl yansır bilgi veren olursa sevinirim

7.  Alıntı Originally Posted by bozoklu5 Yazıyı Oku
    sabancı varlık satışı yapıyormuş borsa gündemde okudum. bu haber AKBANK a nasıl yansır bilgi veren olursa sevinirim
    Sabancı Niğde ve Kayseri Çimento fabrikalarını satıyor. Bence pozitif... Sabancının kuvvetli olan nakit dengesini daha da kuvetli hale getirecektir...

Akbank Sabancı Holding in tüm finansal işlemlerini yaptığına göre dolaylı yönden Akbank a da yarayacaktır.. Sonuçta 300,000,000 USD civarında yekün tutan bu miktarı Sabancı Akbank'ta tutacaktır....

Akbank'ın mevduatını ve Aktiflerini güçlendirecektir.

Sayfa 43/653 İlkİlk ... 3341424344455393143543 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •