Sayfa 623/652 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633 ... SonSon
Arama sonucu : 5216 madde; 4,977 - 4,984 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

mersin ticaret odası başkanı bloomberg de konuşuyor: parası olan altın, dolar, gayrimenkul alıyor, kim yatırım yapacak diyor. iktidar cezayı bankalara kesiyor. o zaman sistem işlemiyor. oysa ceza kesilecek yer belli. kuyumcularda kayıt dışılık çok fazla, önce buralar sıkı denetime alınacak, kuyumcularda kayıtsız dolar alınıp, satılıyor. sonra dolar, altın, gayrimenkul alım satım( 5 yıl sınırı kaldırılıp) karı, gelir vergisine tabi olmalı.
    hangi iktidar gelirse gelsin, ekonomik durum kötü. gerekirse( bana göre gerekiyor) vatandaşın belli süre altın, dolar alması yasaklanmalı.

2. dün düşüşe sebep olan tcmb kararı iptal edildi...

Düşüşe sebep olan şey, şeyin gitmemesi..daha iptal olmasınada beş sene var. Bi ihtimal bigün ansızın, herşeyi iptal edebilen tarafından iptal ediledebilir o ayrı mevzu.

Bu arada bankaların saatlik RSI değerleri dipte çok sıkıştı. Bir bahaneyle yukarı atarlar.

5. Türkiye’de bankalar mevduat toplar ama kredi banalacılığı merkez bankası temelli bileşik getirte dayanan kredi ticaretidir dünyada oranlar %2-8 arası iken bizde parayı % 40 karla satarlar senede 1.8 tur veya 1.8 kaldıraçla çevirseler ,% 72 kar demektir . Kredi hacmi 4 trilyon ise 2.5 trilyon faiz geliri elde edebilmelerinde sır da bu kaldıraç meselesinden geliyor .

Bakın faizler % 20 bile olsa % 30 gibi senelik gelir elde edebiliyor Türk bankaları açın bakın 2022 de kredi faizi ne olmuş ne kadar kredi verilmiş ve gelir be olmuş ?

2,7 trilyon kredi vermiş bankalar
    1,4 trilyon gelir elde etmiş Faiz geliri
    % 52 TL KREDİDEN kar var faizler % 30 altı nasıl oluyor da % 52 para ticaretinden brüt kar etmişler hiç düşündünüz mü Türk bankaları bu konuyu es geçmeyiniz arkadaşlar

Senelik % 50 üstü faiz geliri varrrrrrrr…. Evet bu kesinlikle doğru değil mi ve ama brüt gelir bu !!!

Evet brüt gelirden bahsediyorum faizin gider kalemi de var mevduat ve diğer masraflar ilave vergisi ve yedek akçeler batık kredilere ayrılanlar temettüsü vesairesi … tüm bunlar ayrılınca elbette net gelir oldukça düşük görünüyor ama parayı enflasyon oranında tüccar gibi satmış bankalarımız ve brüt satış geliri bu tabi ki !

6.  Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Türkiye’de bankalar mevduat toplar ama kredi banalacılığı merkez bankası temelli bileşik getirte dayanan kredi ticaretidir dünyada oranlar %2-8 arası iken bizde parayı % 40 karla satarlar senede 1.8 tur veya 1.8 kaldıraçla çevirseler ,% 72 kar demektir . Kredi hacmi 4 trilyon ise 2.5 trilyon faiz geliri elde edebilmelerinde sır da bu kaldıraç meselesinden geliyor .

Bakın faizler % 20 bile olsa % 30 gibi senelik gelir elde edebiliyor Türk bankaları açın bakın 2022 de kredi faizi ne olmuş ne kadar kredi verilmiş ve gelir be olmuş ?

2,7 trilyon kredi vermiş bankalar
    1,4 trilyon gelir elde etmiş Faiz geliri
    % 52 TL KREDİDEN kar var faizler % 30 altı nasıl oluyor da % 52 para ticaretinden brüt kar etmişler hiç düşündünüz mü Türk bankaları bu konuyu es geçmeyiniz arkadaşlar

Senelik % 50 üstü faiz geliri varrrrrrrr…. Evet bu kesinlikle doğru değil mi ve ama brüt gelir bu !!!

Evet brüt gelirden bahsediyorum faizin gider kalemi de var mevduat ve diğer masraflar ilave vergisi ve yedek akçeler batık kredilere ayrılanlar temettüsü vesairesi … tüm bunlar ayrılınca elbette net gelir oldukça düşük görünüyor ama parayı enflasyon oranında tüccar gibi satmış bankalarımız ve brüt satış geliri bu tabi ki !
    Sayın Deniz Ali kardeşim,ben ve benim gibi küçük amatör yatırımcılar olarak,Finansal okuryazarlığınız ve bilgi birikiminiz bizlerden fazla ve takdir ediyor ve yorumlarınızı dikkatle okumaktayım..Özetel,Önümüzdeki altı ay için(zira ben yıl sonuna kadar bekleyebileceğim)Tüm yatırım ve riskler bize ait olmak üzere..Sizin bu AKBNK için öneri ve düşünceniz,rakamsal seviyeniz nedir? yazarsanız biz küçük yatırımcilar için çok yararı olacaktır..Şimdiden teşekkür ederim.Selam ve saygılar..

7. Seçim sonrasına kadar piyasa yapıcı ne tür planlama içine net bir söylem geliştirmek zor ,

En kötümser borsa kalemşörler dahi 5800 sene sonu test edilir diyor en kötü bankalarda paralel endeks getirisi mümkün …

Mevduat faizleri düşen enflasyon tüik verileri ışığında ve beklentinin tersine enerji ve hammadde fiyatlarında kontrol ve indirim destekleyici devlet politikaları ile kesinleşen enflasyonla Savaş iradesi ortaya çıkarsa dolar da sakinler enflasyon da …

Enflasyon düşmeden borsa en büyük Tercih olamaz bunu akıldan çıkartmayalım değerli arkadaşlar sakince sabırla borda hareketlerini anlamak gerek karlılıkta sorunlar da yok Garanti bankasının karı da gerçek bir güzellikteydi olumlu bir örnek oldu sanayiler rüyasında al karı elde edemez Ereğli’nin karına bakın , garantinin karına bakın biri neden düşmüş anlam veremezsiniz saygılar sunarım .

sn deniz ali, bankaları övdüğünüzü görüyorum, hissedar mıyız? iktidarın bu bankalar çok kar ediyor(faiz de haram), bunların karını azaltmak amaçlı neredeyse her hafta yaptığı düzenlemeler hakkındaki görüşünüz nedir?

Sayfa 623/652 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •