Sayfa 59/111 İlkİlk ... 949575859606169109 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 465 - 472 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1. Bolgemiz ile ilgili imar calismalari yep yeni bir safhaya geliyor.Hem Karatas ta hemde Yakupabdal da imar bekleyen genis bir alan var, ve bir o kadarda kucuk ve buyuk yatirimci var . Hepimiz ayni gemideyiz ama kucuk yatirimcilar her zaman daha fazla magdur olmaya mahkum. Hem imar asamasinda hem parselasyon asamasinda hem sozlesme asamasinda herkes kendi basinin caresine bakiyor, ve eksik donanimli olarak karar aliyor. Amatorce dokme su ile degirmen donmuyor maalesef, bunun hem maddi hemde manevi yukunu bir kac kisinin omuzuna yikmak hem haksizlik hemde surdurulebilir degil. Sayin Gulbay ve bir kac arkadas simdilik canla basla hem maddi olarak hemde manevi olarak bu ise gonul verdiler , sag olsunlar , ama nereye kadar. Bir sivil orgutu kurarak bundan sonraki cabalarimizi orgutsel olarak yapmamiz lazim.Aciksasi sunu diyorum, CANKAYA, KARATAS, YAKUPABDAL KENTSEL DONUSUM VE GELISIM DERNEGI, diye bir dernek kuralim.
    Uyeler bu sekilde bir sorun aninda yalniz kalmayip dernegin korumasi altinda olacaktir. Ayrica gerek Belediye, gerekse diger kuruluslarla iliskilerde kisiler yerine bir dernegin temsilcisi olan ve arkasinda temsil ettigi bir kurulus olan dernek baskani muhatap olacaktir. Bolge buyuk, sorunlar fazla, herkesin tek basina mucadele etmesi mumkun degil. Orgutlenmeye ciddi ihtiyac var. Ayrica olasi hukuki sureclerdede dernek gucu ile avukat tutup mucadele etme sansimiz var.Dernek uyelerine bedava akil degil profesyonelce hizmet veren bir kurum olarak calisacak. Bu imtiyazli uyeler disinden tirnagindan ayirdigi paralarla yaptiklari yatirimlari dernegin koruyucu kanatlari arasinda guvence ile surdurecekler.
    Basta Sayin Gulbay olmak uzere bu dernek fikrini arkadaslarin bilgisine sunuyorum.Bilincli bir sivil orgut olarak haklarimizi artik bu sekilde korumaliyiz.
    Cankaya Karatas, Yakupabdal Kentsel Donusum ve Gelisim Dernegi
    Yatirimlarinizin koruyucu melegi

2. Değerli forum üyeleri, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa TUNA ile yapmış olduğumuz görüşmelerin haberi yarın (03/01/2018) SONSÖZ Gazetesinde manşet olarak çıkacaktır. SONSÖZ Gazetesi alarak takip edebilirsiniz. Selamlar

3. Merhaba forumda yeniyim
    Mühye ;29526 ada /2 parselde. 400 m2 arsam var. Ayrıca başka bir parselde 40 m2 Koop arsası var.

İmar geçtikten sonra neredeyse hiç hareket olmadı.

Satmak istersem alıcısı kaçtan çıkar. Koop arsasının değeri varmıdır, satmayıp beklersem nasıl bir projeksiyon öngörüyorsunuz... satarsam nereye yatırım önerirsiniz

Selamlar

4. Bu haber bi yerlerden tanıdık geldi bana...
    http://www.hurriyet.com.tr/son-dakik...amasi-40697758

5. Arkadaslar birsey sormak sitiyirum. Ben ankadada bir ueeden arsa aldim..planciyla sozlesmem var. Arsadan hizmet bedeli olarak planci kesinti yapti ve bu kesinti tapuda benim adima cikti. Yani atiyorm 10 metre hizmet beseli alacaksa bu yapu benim ustumde. Bu 10 metrelik Tapuyu nasil hangi usulle planciya verecem? Tapuya gidip onun adina mi gecirecem?planci hakkini benden nasil alacak? IZlenmesi gereken yol nedir? Tapuya gidip plancinin ustune yapsan sonra bi r daha planci hak iddia edemez degil mi? Ya da olancita 10 meyrelik yeri satmasi icin vekalet vermek kafi gelir mi? Planci tekrar ben hakkimi almadim diye iddia etmesin diye ne gibi onlemler almali?

6. merhaba forumu uzun suredır takıp edıyorum uye olamamıstım mobılden ne yazıkkı. Sayın yucesan sızın bılgınız var 605 parselde son fıyat durumu nedır acaba ?

7. Yine oyunlar oynanmaya basladi biri kafasina gore yeni plan olusturup iki dakkada meclisten hukemetten gecirtti gitti bunca yatirimci nin eline verildi yookkk yatirimci kucakladi. Lanetliyorum.

8. Bir gecede yeni plan gecirilerek Yukari Solak mevkideki yuzlerce donum alanin deger kaybina ugramasi saglanmistir milletin parasi bir gecede erimistir ha ekonomik kriz ha arsa krizi eger belediye meclisinden biri burayi okuyorsa derhal bu yanlisi duzeltin. Vatandasin gelecegiyle oynamayin.

Sayfa 59/111 İlkİlk ... 949575859606169109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •