Sayfa 65/111 İlkİlk ... 1555636465666775 ... SonSon
Arama sonucu : 888 madde; 513 - 520 arası.

Konu: Ankara Çankaya Karataş , Mühye , Yakupabdal Proje ve İmar Bilgileri

1.  Alıntı Originally Posted by Ezgül Yazıyı Oku
    Çok teşekkür ederim. Kimseden ses çıkmayınca hayal kırıklıkları artmaya başlıyor. Bekleyip görücez. Yapacak bir şeyimiz yok...
    forumda elinden geldiğince bilgi paylaşımı yapıp insanları aydınlatmaya çalışan arkadaşlara teşekür ederim. fakat forumu sulandıran, cidiyetini bozan, sürekli insanları karamsarlığa itmeye çalışan, forumu tiiye alan bu ara sayılarıda biraz artan piskopatların amacının ne olduğunu herkes anladı artık. Bölge çok prestijli bir bölge.kabına sığmayan projelerle siyasi iradenin yürü be koçum demesini bekleyen bir bölge. Fetö olayları, başkan değişikliği,afrin harekatı zaten çok fazlaca beklemiş, birazda rant uğruna bekletilmiş bölgenin artık bekletilecek durumuda kalmamıştır. bahar aylarıyla birlikte birileri artık yürübe koçum demek zorunda kalacaktır.zira önümüzdeki seçimlerde siyasi iredenin bize oy verinde seçimden sonra yaparız deme lüksü kalmamıştır. eğer oy istiyorlarsa seçimden önce kanal ihaleside yapılacak, kanal inşatının kazmasıda vurulacak, imarı olan bölgenin altyapısıda yapılacak otaban üstü imarıda verilecek. aksi takdirde vatandaş artık patlama noktasına geldi. sandıkta patlayacak. siyasi iradenin yürübe demesi dileklerimle.

Arkadaşlar herkese iyi forumlar dilerim. Kısa zamanda bölge hakkında güzel haberler vereceğim. Netleşmesini bekliyorum.
    Ankara Arsa Toptancısı YÜCESAN 0551 907 95 95

Alıntı Originally Posted by cevdetpaşa Yazıyı Oku
    bu kanal ankara mağdurları neyin mağduru ki!!!
    Doğrusu ben pek anlamadım bu mağduriyetin nedenini!!
    15 sene önce 12 binliraya 1.500 metre hisseli tarla almış,
    şimdi orası imara açılsın da kendisine 4 adet daire versin müteahhitler diye ağlaşıyorsunuz.
    mağduriyetiniz bu mu??

Bunun hukuktaki adı "SEBEPSİZ ZENGİNLEŞME"dir.
    Gidin sizde adam gibi ev alın da borcunuzu ödeyin.
    Bu millet size imar rantı yoluyla bedavadan evler(dikkat edin ev değil, evler) vermez zorunda değil.
    sizi gidi bedavacılar sizi!!!
    cevdetpaşa Bölgede yatırım yapan herkes 15 sene önce almış sanıyorsanız, insanlara bir proje gösterip sonra vazgeçtim demek adaleti zedelemiyor diyorsanız zaten size cevap vermeye bile gerek görmüyorum.
    Ankara Arsa Toptancısı YÜCESAN 0551 907 95 95

4.  Alıntı Originally Posted by Yücesan Yazıyı Oku
    cevdetpaşa Bölgede yatırım yapan herkes 15 sene önce almış sanıyorsanız, insanlara bir proje gösterip sonra vazgeçtim demek adaleti zedelemiyor diyorsanız zaten size cevap vermeye bile gerek görmüyorum.

Ben hiçbir şey demiyorum.
    herkes serbest piyasa koşulları dahilinde arazi alabilir.
    gelecekte fiyatının öngördüğü yerlere parasını yatırır, kazanır veya kazanmaz.
    ama burada çok büyük emekler vermiş de karşılılğını alamamış, kısaca mağdur edebiyatı yapmamalıdır.

Hem sonra arazi almak da kısaca düşük paralarla ranta soyunmaktan başka bir şey değil.

Ve her elde edilen bedavadan gelirin bir ödeyeni olduğu gibi, arazi rantının bedelini ev almak için uğraşan geniş halk kitleleri ödemektedir.

Aslolan arazilerin imara açılmasından önce bölgenin kamu tarafından istimlak edilmek ve sonrada imarlı parsellerin güncel bedeller üzerinden satılmasıdır.

Bu suretle elde edilen RANT GELİRİ topluma mal edilmesi en doğru yoldur.
    Ama uygulmada KAMU yolları yapar, kanalizasyon döşer, okullar yapar, parklar yapar, yapar oğlu yapar.
    Araziye parasını yatıranlarda bedavadan korkunç miktarlarda gelire konar.
    Külfet kamuya, nimet bedavacılara

Bu bedava gelire konamadığı zamanda utanmadan "Karataş, mühye, yakupabdal" mağduru kisvesine bürünür, belediyeleri oy vermeyeceğiz diye tehdit eder, ikili ilişkiler yoluyla basında yalan propaganda faaliyetlerinde bulunur.

5. Ilginizi cekebilecek o kadar cok konu ve forum olmasina ragmen siz gelip bu bolge basligi altinda sizi rahatsiz eden gonderileri takip edip ayrica yorumda bulunuyorsunuz.Bu basligi takip etmenizin sebebi nedir.

6.  Alıntı Originally Posted by cevdetpaşa Yazıyı Oku
    Ben hiçbir şey demiyorum.
    herkes serbest piyasa koşulları dahilinde arazi alabilir.
    gelecekte fiyatının öngördüğü yerlere parasını yatırır, kazanır veya kazanmaz.
    ama burada çok büyük emekler vermiş de karşılılğını alamamış, kısaca mağdur edebiyatı yapmamalıdır.

Hem sonra arazi almak da kısaca düşük paralarla ranta soyunmaktan başka bir şey değil.

Ve her elde edilen bedavadan gelirin bir ödeyeni olduğu gibi, arazi rantının bedelini ev almak için uğraşan geniş halk kitleleri ödemektedir.

Aslolan arazilerin imara açılmasından önce bölgenin kamu tarafından istimlak edilmek ve sonrada imarlı parsellerin güncel bedeller üzerinden satılmasıdır.

Bu suretle elde edilen RANT GELİRİ topluma mal edilmesi en doğru yoldur.
    Ama uygulmada KAMU yolları yapar, kanalizasyon döşer, okullar yapar, parklar yapar, yapar oğlu yapar.
    Araziye parasını yatıranlarda bedavadan korkunç miktarlarda gelire konar.
    Külfet kamuya, nimet bedavacılara

Bu bedava gelire konamadığı zamanda utanmadan "Karataş, mühye, yakupabdal" mağduru kisvesine bürünür, belediyeleri oy vermeyeceğiz diye tehdit eder, ikili ilişkiler yoluyla basında yalan propaganda faaliyetlerinde bulunur.
    Doğru söze şapka çıkartırım. Devletin yapması gereken kolay zengin olmanın yolunu kapatmaktır. Bunu sadece bu bölge için değil çaybaşı, eksişehir yolu, ümitköy ve sayamayacağım binlercesi istanbulda kanal istanbul çevresi, 3.havaalanı çevresi..her ilde var bu şekilde zenginleşme...ama ne yazık kı birileri hep zengin oldu genelde hep aynı kişiler...
    Bu forumda ki 3 - 5 kişiyi kastetmiyorum Ankaranın tapusunu alacaklardı.

7.  Alıntı Originally Posted by Taylan Yazıyı Oku
    Ilginizi cekebilecek o kadar cok konu ve forum olmasina ragmen siz gelip bu bolge basligi altinda sizi rahatsiz eden gonderileri takip edip ayrica yorumda bulunuyorsunuz.Bu basligi takip etmenizin sebebi nedir.
    üç beş kişi arsa rantından para kazanacak diye ankaraya saçma sapan gereksiz kanal yapılacak parası vatandaştan çıkacak buda bizi rahatsız etmeyecek?

bir sürü eksiği var ankaranın gökçek yüzünden önce onlar yapılsın kanal eksik kalsın... bir referandum yapsalar şehrin ezici çoğunluğu kanal, disneyland gibi gökçek'in saçmalıklarını istemez emin olun.

Alıntı Originally Posted by harakiri35 Yazıyı Oku
    üç beş kişi arsa rantından para kazanacak diye ankaraya saçma sapan gereksiz kanal yapılacak parası vatandaştan çıkacak buda bizi rahatsız etmeyecek?

bir sürü eksiği var ankaranın gökçek yüzünden önce onlar yapılsın kanal eksik kalsın... bir referandum yapsalar şehrin ezici çoğunluğu kanal, disneyland gibi gökçek'in saçmalıklarını istemez emin olun.
    Çok emin olmayın GÖKEÇEK`i 21 yıl boyunca UZAYLILAR başa getirmedi , Ankaralıların çoğunluğu seçti.

Sayfa 65/111 İlkİlk ... 1555636465666775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •