Sayfa 175/187 İlkİlk ... 75125165173174175176177185 ... SonSon
Arama sonucu : 1492 madde; 1,393 - 1,400 arası.

Konu: Fibonacci Zaman Fiyat hedefleri

1. Baskılanmış dolar ne ya. Doların 30-40-50 mi olması mı lazım. O rakamların olması demek, enflasyon demek, işsizlik demek, yatırımların bitmesi, ülkenin bitmesi demek...
     Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Hiç hesaplama yapmamak kenardan izlemek mi daha iyi, göstergelerden tahmin etmeye çalışmak mı daha iyi, geleceği hesaplamaya çalışmak mı daha iyi? Hangisinin yüzde yüz garantisi var ki bunun olsun deyip yazı tura mı atalım, çabalayalım mı?

Kısa ve orta vade için henüz hesaplanabilirlik yok ralli var, çıldırmış bir endeks ve ralli var; çılgınlık var. Sebebi, enflasyon, düşük faiz, baskılanmış dolar. Paranın mecburi adresi hisse senedi oluyor. Uzun vade için bu çalışma.
    AL/SAT/TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR. YATIRIM DANIŞMANINIZA BAŞVURMADAN BURADAKİ FİKİRLER İLE İŞLEM YAPMAYINIZ...

2. Okuyanda sıfır enflasyon var sanacak!
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

3.  Alıntı Originally Posted by O'Sullivan Yazıyı Oku
    Baskılanmış dolar ne ya. Doların 30-40-50 mi olması mı lazım. O rakamların olması demek, enflasyon demek, işsizlik demek, yatırımların bitmesi, ülkenin bitmesi demek...

AL/SAT/TUT TAVSİYESİ DEĞİLDİR. YATIRIM DANIŞMANINIZA BAŞVURMADAN BURADAKİ FİKİRLER İLE İŞLEM YAPMAYINIZ...
    kur korumalı mevduat hesabına ve maliyetine bakın.

ve, 2002 yılından itibaren mazot fiyatına ve dolar kuruna bakın, mazot hep bir doların altında seyretmiş.
    her şeyi beklemeyin kendiniz araştırın, hep itiraz hep itiraz. yıllar itibariyle mazot dolar paritesi neymiş ne olmuş?
    bu, gerçek dolar kurunu tahmin etmeye yarar. dolar korumalı mevduatın maliyetini dolara yüklerseniz de bir rakam bulursunuz, hepsi kişisel bir çaba gerektirir, hazır bilgi olunca itiraz ediyorsunuz.

4. Kur korumalı mevduat sistemi kaldırılırsa dolar kuru ne olursa, gerçek dolar kuru odur.
    Bu mevduat sistemi, o göremediğimiz gerçek kurdan bizi koruyor sanan varsa yanılıyor, o maliyeti henüz yaşamadık, önce üfe, sonra tüfe.

5. Amerikan borsası uzun vadeli yükseliş trendinde bir düzeltmeyi yaptı hedefi 48-50 bin diyebileceğim grafiği eklemem bir ayı bulmaz. Görüntü düzeliyor. uzun vadeli düşüş trendine girdi görüntüsü veren düzeltme bitti bitiyor.

6. #Bist100 için 13 Temmuz tarihine kadar 3 bin puan hedefli yükseliş bekliyorum.
    25 haziran.

Ne oldu?
    tutmadı.
    uzun bayram tatili etkisini dahil etmedim diye tutmadı.
    bunu kural olarak not alsam, başka sefer tutar.
    tutmadı da ne oldu?

12 eylül 2022, endeks kapanış 3.649

Borsanın gidebileceği hedefler öyle abartılı ki yazmaya çekiniyorum.

dolar 1.5 liradı ve bugün gördüğü yerleri o günler zaman analizi ile yazdığımız zaman tek tük inanan çıkmıştı.
    borsa yatırımcısı günlük yaşamaz, anı yaşamaz, geleceği yaşar. carpe diem yatırımcının doğasına ters olmak zorunda.

grafik ekledim
    https://twitter.com/JAKO31281327/sta...323713/photo/1

7. Güvenli alım için beklediğim tarih aralığı, 30 eylül - 7 ekim. Sonrasında yıl sonuna kadar yükseliş görünüyor. 8 ekimde grafik ekleyebileceğim.

8.  Alıntı Originally Posted by JAKO Yazıyı Oku
    Güvenli alım için beklediğim tarih aralığı, 30 eylül - 7 ekim. Sonrasında yıl sonuna kadar yükseliş görünüyor. 8 ekimde grafik ekleyebileceğim.
    o tarihlerde ben de düşüş bekliyorum kendi adıma

Sayfa 175/187 İlkİlk ... 75125165173174175176177185 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •