Sayfa 146/757 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon
Arama sonucu : 6052 madde; 1,161 - 1,168 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

2. Malum çıkılıyor ? Anlayan biri yazar mı

3. Mal çıkılıyor mu

4. Bir arkadaşım var fena zararda lotu çok elinde insanlar kendilerine zarar vermeden bu patron alım yapsa çok yaktılar bu hissenin 175 olması gerekiyorken 146 göstermeleri yazıklar olsun 5 paralık hisseler /10 yukarı gitti

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Artık sabah oldu güneşin doğmasını kim engelleyebilir ki?
    Sözün bittiği yere geldik
    Bundan sonra hep yüzünüz gülsün inşallah.
    Temeli işe yaramadı bakalım Teknik işe yarayacak mı?

6. umut edecek bir tarafı kalmadı bunun geçmiş olsun...bunlara da yazıklar olsun

7. Şahsi fikirlerim;

1-Tahta sahibi 8-10 tane aracı kurumdan al-sat yapıyor. Dün aldığı kurumdan bugün satıyor.
    2-Hacimsiz bir şekilde her gün kağıdı baskılıyor.
    3-Muhtemelen malı olanlara lanet olsun deyip sattırmaya çalışıyor.
    4-Şirketin karlılığında görebildiğimiz kadarıyla bir sıkıntı yok.
    5-Döviz borcu var mı? Evet var. Ama bu baskı dolar 3.38 seviyesindeyken de kağıtta vardı. Döviz düşse de değişen bir şey olacağını sanmıyorum. Ayrıca şirket satışlarını dolar üzerinden yapıyor diye biliyorum.
    6-Mevcut FK 7.46 seviyesinde. Geçen seneki son çeyrek zararı gibi bir zarar oluşmazsa ve aynı karlılık bu son çeyrekte de devam ederse? yıl sonunda 4.66 FK seviyesine gelir. Bunu 10 FK dan fiyata uyarladığınızda ederi 3.11 fiyata gelir.
    7-Bütün bu söylediklerim işin matematiği ama bu kağıt yıldız pazar kağıdı değil.
    8-Yani tahta yapıcısı kimse, keyfi kendi pozisyonu neyse, canı nasıl isterse öyle olacaktır.
    9-Dilerse 1.20 lere kadar verir. Dilerse buradan alır 1 haftada 3 lira yapar.
    10-Para ihtiyacınıza aldığınız pozisyona, sabrınıza göre sonuç değişir.
    11-He bu arada ucuz diye hisse arayan gruplardan biri gelir tahtayı yapalım derse ikisinin savaşını izleriz.
    12-Bu arada sövüp durmanın dövünmenin bir faydası yok.
    13-Bence elinde sonunda ederini bulacak ama bu 3 ay sonra mı olur 1 sene sonra mı bilemiyorum.

Bakalım ne yapacak bekleyip göreceğiz. Herkese bol kazançlar.

8.  Alıntı Originally Posted by zincirsiz Yazıyı Oku
    Şahsi fikirlerim;

1-Tahta sahibi 8-10 tane aracı kurumdan al-sat yapıyor. Dün aldığı kurumdan bugün satıyor.
    2-Hacimsiz bir şekilde her gün kağıdı baskılıyor.
    3-Muhtemelen malı olanlara lanet olsun deyip sattırmaya çalışıyor.
    4-Şirketin karlılığında görebildiğimiz kadarıyla bir sıkıntı yok.
    5-Döviz borcu var mı? Evet var. Ama bu baskı dolar 3.38 seviyesindeyken de kağıtta vardı. Döviz düşse de değişen bir şey olacağını sanmıyorum. Ayrıca şirket satışlarını dolar üzerinden yapıyor diye biliyorum.
    6-Mevcut FK 7.46 seviyesinde. Geçen seneki son çeyrek zararı gibi bir zarar oluşmazsa ve aynı karlılık bu son çeyrekte de devam ederse? yıl sonunda 4.66 FK seviyesine gelir. Bunu 10 FK dan fiyata uyarladığınızda ederi 3.11 fiyata gelir.
    7-Bütün bu söylediklerim işin matematiği ama bu kağıt yıldız pazar kağıdı değil.
    8-Yani tahta yapıcısı kimse, keyfi kendi pozisyonu neyse, canı nasıl isterse öyle olacaktır.
    9-Dilerse 1.20 lere kadar verir. Dilerse buradan alır 1 haftada 3 lira yapar.
    10-Para ihtiyacınıza aldığınız pozisyona, sabrınıza göre sonuç değişir.
    11-He bu arada ucuz diye hisse arayan gruplardan biri gelir tahtayı yapalım derse ikisinin savaşını izleriz.
    12-Bu arada sövüp durmanın dövünmenin bir faydası yok.
    13-Bence elinde sonunda ederini bulacak ama bu 3 ay sonra mı olur 1 sene sonra mı bilemiyorum.

Bakalım ne yapacak bekleyip göreceğiz. Herkese bol kazançlar.
    Dediginize cogunlukla katiliyorum..sadece bu kadar keyfi hareket edemez tahta sahibi de olsa..yaptigi hareketin altinda mutlaka somut gerekce olmali ki pesine milleti suruklesin..mesela bugunlerde saglam bilancoya ragmen asagi basabilmesinin temel sebebi yuksek kur farki gideri ve kurun tarihi zirvelerde olmasi..kur simdi 3.5x seviyelerinde olsaydi bu bilancoyla fiyati buralarda tutamazdi..bir baba gelir cizerdi malini kaptirirdi..su fx olayini kafalarini tasa vura vura ogrenecekler..zaten hukumet de nihayet bu konuda onlemini almak uzere..bu arada sirket doviz fakiri iken eminim patronu sahsi olarak dolar icinde yuzuyordur..bunlarda kurumsallik ve etik anlayisi cok zayif oldugu icin akillarinca kendilerink boyle hedge ediyorlardir..ytdegildir

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Sayfa 146/757 İlkİlk ... 4696136144145146147148156196246646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •