Sayfa 151/759 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon
Arama sonucu : 6066 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by İNCİKSKA Yazıyı Oku
    Geçen seneden beri hisseyi takip ederim. Oyak malları topladı daha sonra çıkış başladığında mallar biraz gezdi daha sonra bu mallar YKBye gitti. Tahtayı yapacak kişi kimse Oyak ve YKBde malları olan kişi/kişilerle anlaşmak yada icazet almak zorunda. Şahsi fikrimi sorarsanız ben şirket yatırımlarını yaptı. Bunun içinde uzun vadeli Döviz kredisi çekti. Finansal tablolarda yazdıkları gibi kurun %10 artması durumunda 3 milyon Tl Eurodan 3.Milyon dolardan zarar yazabilir. firma için görünen tek risk bu. Artıları ise yatırımları bittiği ciro ve favök artmış kar marjı iyi durumda eğer otelin doluluk oranını %55 lerden 80-90 lara çıkarırlarsa her sene iyi kar açıklar ayrıca elinde 7 yıldır değerleme yapılmayan taşınmazlar var eğer değerleme yapılırsa özkaynak borç oranı bayağı aşağıya düşer. Şimdilik spek anlaşmazlığı haricinde olumsuz bir durum görünmüyor. Sabretmek lazım diye düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Degerli bilgileriniz icin tesekkurler..ben gecen sene bir ara belli marj karla cikmistim..bu sene istikrarli kar artisi dikkatimi cekti..benim aslinda burda en buyuk beklentim Suriye krizinin cozulmesi..hem turizm hem tekstil tarafi ondan sonra acilacak gibime geliyor..ytdegildir

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

2.  Alıntı Originally Posted by pmngr Yazıyı Oku
    Ewt insan takip edince takaslara da bakiyor ister istemez..aslinda orta uzun vadede hic bir kiymeti yok..su doviz kontrolune dair sirketin tepkisi onemli..finansman giderleri son ceyrekte azalacak mi acaba? Aslinda yatirimci iliskileriyle gorusmek lazim..ytdegildir

Cevap: Şirket yurt içi ve yurt dışı satışlarını döviz üzerinden gerçekleştiriyor. Bu yüzden mali tablo detaylarında görünen kadar döviz riskimiz yok.

3. Tamam da nette yillik satislarinin %40 i kadar net doviz borclari var..o kadar da masum degiller yani..ihtacat orani %20 lerde yani yillik 20 milyon Tl karsiligi satis yapiyorlarsa yurtdisina 40 milyon Tl karsiligi borclari var..yemesinler bizi..ytdegildir

4. Vizyon meselesi...Senede 10 milyon finansman gideri yazarsın ama yıllık 150-200 bin maliyetli finanstan anlayan adama para vermek zoruna gider.

5. İyi avukat, iyi muhasebeci ve iyi finansçı büyüyen her şirkete lazım harcadığın her kuruşu fazlasıyla kazandırır. Uzun zaman sonra düşmedi hayra yormak istiyorum. Artık tepki verme zamanı geldi sanırım . Takas paylaşabilir misiniz ?

6. Hatırladığı kadarıyla özetle Teb 100 bin kadar en iyi satıcıydı. Alıcılarda ise yatırım finans, iş, vakıf gibi kurumlar vardı. Yarın sabah muhtemelen şirketin pay alım satım bilgisi düşer. Tahminimce 50-100 bin arası şirket alım yaptı.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 151/759 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251651 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •