Sayfa 154/755 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon
Arama sonucu : 6038 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. Biraz objektif bakınca şunu gördüm 31.05.2013 den 28.04.2017 ye kadar ortalama maliyetleri 1,20 nin altında olduğu için adamlara dokunmuyor.İlk çeyrek verileri gelince mal bulmuş mağrubi gibi sahiplendiğimin farkına vardım.2. çeyrekte bu gerçeği göremediğim için şimdi uzun vadeli yatırımcı oldum. Teknik olarak buradan tepki vereceğini düşünüyor kendimi avutmaya çalışıyorum.Yatırım tavsiyesi değildir.

2. Patron sirketlerinin hemen hemen hepsi piyasada panik satisi var iken sayet kisa vadede onemli bir beklenti yoksa ky yi silkelemek adina bundan faydalanir..burda olan da o..tecrubeyle sabit..panik biter kur gevser diyorsaniz iyi alim noktalari ama bence zarrab davasinin sonucunu beklemekte fayda var..ytdegildir

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

3. kur gevşedi bizimki hala sürünüyor

4. Kimseler yokmu sevgili ky dostlarım

LG-K520 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Takas varmı sevgili ky dostlarım

LG-K520 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by zincirsiz Yazıyı Oku
    Geçen yılın en son çeyreğinde usd %17.29 - Euro %10.59 değer kazanmış. Buna karşılık finansal giderlerde 9.5 milyon artış olmuş. Şu anki kurların ikisi de 30.09.2017 tarihine göre yaklaşık %9.5 değer kazanmış gözüküyor. Bu da benim hesabıma göre yaklaşık 6.000.000 TL değerinde ekstra finansal gider demek. Şirket dönem başından bu yana çeyrek başına yaklaşık 7-8 milyon arası vergi öncesi kar açıklıyor. Yıl sonunda kurlar bu seviyede kaparsa ve işleri de aynı şekilde devam ederse bu durumda yılsonu karının 12-13 milyon arasında olması beklenir. Bu kara göre (ben 12.5 milyon üzerinden hesapladım) 10FK ya göre fiyatı 2.78 TL ye denk gelir. 1.38 fiyata göre mevcut FK'sı 4.97 ye düşer. Mevcut durum benim hesabıma göre böyle gözüküyor. YTD değildir.
     Alıntı Originally Posted by İNCİKSKA Yazıyı Oku
    Geçen seneden beri hisseyi takip ederim. Oyak malları topladı daha sonra çıkış başladığında mallar biraz gezdi daha sonra bu mallar YKBye gitti. Tahtayı yapacak kişi kimse Oyak ve YKBde malları olan kişi/kişilerle anlaşmak yada icazet almak zorunda. Şahsi fikrimi sorarsanız ben şirket yatırımlarını yaptı. Bunun içinde uzun vadeli Döviz kredisi çekti. Finansal tablolarda yazdıkları gibi kurun %10 artması durumunda 3 milyon Tl Eurodan 3.Milyon dolardan zarar yazabilir. firma için görünen tek risk bu. Artıları ise yatırımları bittiği ciro ve favök artmış kar marjı iyi durumda eğer otelin doluluk oranını %55 lerden 80-90 lara çıkarırlarsa her sene iyi kar açıklar ayrıca elinde 7 yıldır değerleme yapılmayan taşınmazlar var eğer değerleme yapılırsa özkaynak borç oranı bayağı aşağıya düşer. Şimdilik spek anlaşmazlığı haricinde olumsuz bir durum görünmüyor. Sabretmek lazım diye düşünüyorum.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    iki tane güzel analiz : bol şanslar
    ZIR-DELİ Y.T.D

.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

http://www.hisse.net/topluluk/showth...55#post1399055

haftalık hisse yarışmamıza 3 hisse seçin bir hafta yarışalım
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 154/755 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •