Sayfa 373/759 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon
Arama sonucu : 6066 madde; 2,977 - 2,984 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

Sn. Domates tesekkur ederim. Çeyreklik olarak da paylaşabilir misiniz? Önemli olan çeyrek performansini görmek.

ASUS_Z010D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

2. Bence bilanço çok güzel .ben beğendim piyasa begenir mi bilmiyorum. İnşaallah begenirde su kötü günler de biraz yüzümüz güler.

Yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by Mausolos Yazıyı Oku
    Sn. Domates tesekkur ederim. Çeyreklik olarak da paylaşabilir misiniz? Önemli olan çeyrek performansini görmek.

ASUS_Z010D cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    2018 birinci çeyrek. 14.5 milyon
    İkinci çeyrek 20 milyon toplam 35 milyon ediyor

4.  Alıntı Originally Posted by izci Yazıyı Oku
    Bu bilançoya hisse filan satılmaz. Düşerse düşşün arkadaşlar. Korkmayın. Dik durun...
    Aynen sonuna kadar katılıyorum dusuncenize sayın izci.

5. piyasa zarar edecek diye bu kadar indirdi hisseyi...kar gelince hem de önceki çeyrek kadar bence piyasanın hisseyi tekrardan alıp yukarı çekmesi lazım...ama bir aksaklık olacak olursa da bana göre şirket yetkilileri dürüsttürler gerektiğinde geçmişteki gibi hisselerini borsada toplayabilirler...

şirket artan dövizlere rağmen ilk çeyrekteki gibi kar getirmeyi başarmış...2018 ilk çeyrekte finansman giderleri sadece 6 milyon küsür iken ikinci çeyrekte toplamda 18 milyon küsür olmuştur...yani ikinci çeyrekte net 12 milyon küsür finansman gideri olmuş...işte bu muazzam gidere rağmen bu karı yapması bana göre büyük bir başarıdır..

bir de döviz bazlı borcu düşüyor bu çeyrekte tam 20 milyon borç azaltması yapmış...ayrıca kısa vade borcunda da 3 milyonluk bir azalma var...

başka bir konuda dönen varlıkları 120 milyona çıkmış..2017 son çeyrekte bu miktar 104 milyonmuş...dönen varlıklar her an nakite çevrilebilecek varlıklardır bu kalemin artması olumludur...

bir de son günlerde bazı paylaşımlar yaptım bu paylaşımlarda hazır giyimin yılın son yarısında büyüme hedeflerini yukarı çektiklerini paylaştım...işte bu durum da bundan sonraki çeyreklerin daha da iyi olacağını söylüyor..daha önce yorumumda da söyledim biteks tekstilin kapasite artışı da bunan sonraki çeyreklerde etkili olacaktır...

bu hissede tek sıkıntı döviz bazlı borçları idi ...bu borçların 66 milyondan 46 milyon küsüre indiğini görüyoruz .....buradaki riskin de azaltıldığını görüyoruz...başka bir konuda satışların bir kısmının döviz bazlı olması da şirketi koruyor...zaten öyle olmasaydı bana göre ezilecekti...bu ezilmenin bu çeyrekte olmadığını gördüğümüz gibi finansman yüküne rağmen geçen çeyrek ile aynı karı yapmıştır..

benim beklentim hissenin yukarıya doğru toparlanmasıdır...bu hissenin ederi fk 5 e göre 2,44-2,77 aralıklarıdır ...bu seviylere çıkmasa dahi ilk etapta 2,00 ın üzerine çıkması bana göre makbüldür...bakalım tahta yapıcı neler yapacak ??? şirket de hisselerine destek verecekler mi ?? izleyip göreceğiz dostlar..
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by talebe37 Yazıyı Oku
    Çok ümitle aldığım hisseyi 1.37 'den nakite geçmek için verdim.
    Daha önceki girişlerim de de 1 kuruş yukarıdan verdiğimde sonrasında yüzde 15 20 prim yapmıştı inş yine öyle olur.
    Doların yükselişi bir türlü durmadığı için zararda olmayan 2 hissemden buna kıymak zorunda kaldım.

Kalanlara bol kazançlar dilerim.
    Ytd
    İyi bilanço beklediğim şirketlerdendi. Hatta bunun için pozisyonda almıştım. Sonra ortamdan dolayı burdaki hissemi nakite geçtim.

Kalanlara hayırlı olsun. Bol kazançlar dilerim.
    Ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Anadolu
    Gönderi
    5,046
    Sn. Hook, fikirlerinize saygı gösteriyorum. Üzdüysem özür dilerim.

batik65 Guest
    Sene sonuna 22 /25 mn arası kar getirebilecek şirketi nereye kadar verebilirler ki ? diye bir yorumum olmuştu hala aynı görüşteyim ....

Sayfa 373/759 İlkİlk ... 273323363371372373374375383423473 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •