Sayfa 26/593 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 201 - 208 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1. Arkadaşlar , araci kurumum saldiri aldigi için perşembe günü yurtdışi lokasyonlu girişleri engellemiş ,

Ve benim vps de yurt disi lokasyonlu hesaba giriş yapamiyorum

Kurum bir çözüm getiremiyor , vps baglanti ayarlarindan yapabilecegim bir şey var mi?

Dns falan degiştirdim ama işe yaramiyor

Ve ben bu olayi daha bugun ögrendim , cuma günü sistem emir gönderemiş , beni bu aksilikler bitirecek

2. ip yi whitelist yapma gibi bi imkanları olabilir ama uğraşmazlar muhtemelen
    bence yedek varsa hemen yurtiçi bir server kiralayıp taşıyın, yurtiçi bile değil istanbul, ya sadecehosting ya radore olmalı .
    arada yurtdışı kesintileri hep oluyor zaten , birde büyük kesintiler falan da vardı , rusya uçak krizini falan nasıl atlattıydınız .
    öbür taraftan avrupayla 50-60 ms amerikayla daha fazla gecikme de var ayrıca . neyse geçmiş olsun

3. İlk başladigim zamanlar sadecehostingle başladim , cok fazla internetten kopma yaşiyordu, bu yabanci firmada sanirim 10 ay falan oldu hic kopma sorunu yaşamadim diyebilirim, 2 defa sorun yaşadim sadece oda araci kurum kaynakli beni uyarsalardi yine yaşamazdim ama olacağı varmış , serverdan memnunun sanirim yeni bir kuruma taşınacağım.

4.  Alıntı Originally Posted by yusuf06_tr Yazıyı Oku
    Arkadaşlar , araci kurumum saldiri aldigi için perşembe günü yurtdışi lokasyonlu girişleri engellemiş ,

Ve benim vps de yurt disi lokasyonlu hesaba giriş yapamiyorum

Kurum bir çözüm getiremiyor , vps baglanti ayarlarindan yapabilecegim bir şey var mi?

Dns falan degiştirdim ama işe yaramiyor

Ve ben bu olayi daha bugun ögrendim , cuma günü sistem emir gönderemiş , beni bu aksilikler bitirecek

türkiye lokasyonlu proxy satın alıp ideal proxy ayarlarını yapmak çözüm olabilir belki. içeri taşınmak daha iyi çözüm ama
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

Alıntı Originally Posted by yusuf06_tr Yazıyı Oku
    İlk başladigim zamanlar sadecehostingle başladim , cok fazla internetten kopma yaşiyordu, bu yabanci firmada sanirim 10 ay falan oldu hic kopma sorunu yaşamadim diyebilirim, 2 defa sorun yaşadim sadece oda araci kurum kaynakli beni uyarsalardi yine yaşamazdim ama olacağı varmış , serverdan memnunun sanirim yeni bir kuruma taşınacağım.
    Aracıkurumunuza ip yi tanımlama işlemi yapabilirsiniz. sonçta bağlandığınız ip belli. yabancı serverdan^da gelsede kuruma diğer tanımlanmamış ipler sorun yaşar sadece sizinki tanımlı olduğu işlemlerde sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by burrn Yazıyı Oku
    10 gunluk ortalama 5 günlügü kessin. Çıkan degerden ...
    10 günlük ortalama 5 günlüğü kesince nasıl değer bir değer çıkıyor? Bu kısmı anlatabilirseniz kalanı yapılır.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

Sn keci user.dll olayını çözebildiniz mi?

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Write less do more..

8.  Alıntı Originally Posted by PROGRAMMER Yazıyı Oku
    Sn keci user.dll olayını çözebildiniz mi?

eski forumda çoğu şey yazıyor, ideal kendi sitesine koymamış ama duyurmak içinde olsa foruma en az 1 bir kez yazılmış her şey
    fakat eski forumun search hiç çalışmıyor gibi bir şey.
    bu nedenle google da aşağıdaki şekilde aratmayı kullan bir bilgiye ihtiyacın olduğunda.

site:hisse.net/forum İDEAL user.dll

dll projesi oluşturup, ideal namespace inde, User class'ı altına yazıyorsun metodlarını, bu yeterli.

namespace ideal
    {
    public class User
    {
    void blablabla()
    {
    ..
    }
    }
    }

ideal sistemi içerisinden de aşağıdaki gibi çağırman yeterli.
    ...
    User.ComplexPattern(V,i,true,out PatternName, out ConfirmationLevel, out StopLossLevel, out VerticalText, out color);

çok yazacaksan visual studio ile devam et kesinlikle.
    kod hataları ile uğraşmıyorsun hiç, kod tamamlama kullanıyorsun vb. diğer tüm imkanlar işte.

projenin output folderini ideal klasörü yaparsan her derlemede otomatik canlıda çalışır
    fakat sistem kullanımda olduğu zaman user.dll üzerine yazamıyor, her defasında ideali kapat aç gerekiyor.bunu çözebilirsen bana da yaz
    Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur..

Sayfa 26/593 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •