Sayfa 8/593 İlkİlk ... 6789101858108508 ... SonSon
Arama sonucu : 4738 madde; 57 - 64 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by legolas Yazıyı Oku
    Arkadaslar Selam,

60dk grafik uzerinde calisan bir sistem yaziyorum.

bu sistem icinde Gunluk verilere gorede birseyleri kontrol etmek istiyorum.

yazdigim bu kod tam olarak calismiyor, birseyi eksik yapiyorum sanirim.

grafige G yada MovG yazdirdigim zaman, sadece son gunun degerini gosteriyor.
    Kodun tumu bu olmasa gerek..gunluk verileri 60 dakikada kullanmak icin gunluk verileri 60 dk giydirmeniz ve verileri hizlamaniz gerekir.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by le chiffre Yazıyı Oku
    Kodun tumu bu olmasa gerek..gunluk verileri 60 dakikada kullanmak icin gunluk verileri 60 dk giydirmeniz ve verileri hizlamaniz gerekir.

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    cevabiniz icin tesekkur ederim.

ancak bunu yapmanin daha kolay yolu olmali diye dusunuyorum.

Gunluk verileri baska bir listede, 60dk lar baska bir listede olacaklar.

Sistem kodu icinde istedigimiz birim'e gore fiyatlari cekmenin yolu yokmudur?

3. Yıllardır kullandığım sistem repaint yaptı ama bu repaint sebebi grafiklerdeki fiyat değişimi. 5 dklık grafik 15:00 barında 109700 kapamış gözüktüğü için satan sistemim şuan 725 gözüktüğü için o barda satmamış gözüküyor.

O barın derinliği ;

Bu derinliğe göre 725 kapaması doğru olan ama neden 700 kapandı gözüktü ve sonradan 725 e çekildi onu bilmiyorum.

Bu durum bana pozitif yansıdı ama negatifte olabilirdi. Bu sorunu tekrar yaşamamak için ne yapmak gerekir?
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız!
    Not: Forumumuzda dini, siyasi ve futbol taraftarlığı içeren yazılar kabul edilmiyor!

4.  Alıntı Originally Posted by TheBaboli Yazıyı Oku
    Yıllardır kullandığım sistem repaint yaptı ama bu repaint sebebi grafiklerdeki fiyat değişimi. 5 dklık grafik 15:00 barında 109700 kapamış gözüktüğü için satan sistemim şuan 725 gözüktüğü için o barda satmamış gözüküyor.

O barın derinliği ;

Bu derinliğe göre 725 kapaması doğru olan ama neden 700 kapandı gözüktü ve sonradan 725 e çekildi onu bilmiyorum.

Bu durum bana pozitif yansıdı ama negatifte olabilirdi. Bu sorunu tekrar yaşamamak için ne yapmak gerekir?
    V 5.0 daki gibi acilis barinda olusan probleme benzer bir senkronizasyon problemi olabilir mi ?

5. Talking

Merhaba Arkadaşlar, başlangıç seviyesinde hatta daha başlamamış çaylak bir sistemci olarak aranızdayım.
    Sık sık soru ve yardım isteklerimle sizleri bunaltacağım için peşinen özürdilerim
    Nick keçi olsa da çekirge olarak kabul edin aranıza.

Sarp yamaçlara rahat tırmanan, patika ve uçurumlar kenarında dolaşmaktan çekinmeyen bir sistem yazıp voleyi vurmak istiyorum.
    Eski forumdaki geçmiş yazıların bir kısmını okudum. Algoritmik trading için en uygun piyasa sanırım VIOP.
    Gel görki daha önce manuel dahi viop işlemi yapmadım.

İdeal de Robotu sanal olarak dahi kullanmak için bir aracı kurum hesabı şart sanırım.
    Öncelikle Sorunsuz ve ekonomik aracı kurum önerilerinize ihtiyacım var? Ata yatırım var aklımda, olabilir mi?

Okuduğum kadarı sizler genelde XU30 üzerinde robot çalıştırıyorsunuz.

Hangi periyot için sistem yazmalıyım, sizler genelde hangi periyotu kullanıyorsunuz? 1dk lık ile başlamak istiyorum?

Sistemleriniz hangi periyotta ortalama kaç sinyal üretiyor merak ediyorum?

Algoritmada derinlik kontrolü ne derece önemlidir? Sizler derinlik kontrolü yapıyor musunuz? 1 dk da 3-5 milyon tl hacimler var gibi.

Maxdd nin makul sanırı nedir? Şunun altına inersen hiç bulaşma diyeceğimiz rakam nedir.

Genelde kullandığınız kaldıraç nedir, kaldıraç belirlerken sisteminizin maxdd sinimi dikkate alıyoruz.

son olarak da Al bu sistem minik de olsa kazandırır diyeceğiniz ikinci el sistemleriniz varsa alabilirim (mesajla da olur. )

6. Sanırım sezai bey dükkan yetkilisi. Sizlere de sık sık talep ve sorularım olacak. Öncelikle Merhaba.

Hocam en başta lisans olayı çok önemli. Voleyi vuracak bir sistem yapacaksam eğer bu sistemi süre ve hesap adı sınırlı olarak paylaşabilmeliyim.
    http://www.directfn.com.tr/idealsist...temLisans.html
    bu link de anlatılan yöntem eywallah ama bunu meslek lisesinde okuyan heyecanlı çocuklar dahi aşabilir.
    Dosyayı şifreliyorsunuz belki ama şifrelenmiş sistem içeriğine bellekten ulaşılabiliyor.
    Onu da geçtim. Sistem içeriğini tutan memo nun visible özelliğini true -false yapıyorsunuz sadece. Yani dış müdahale ile o memo visible=true yapılırsa hoop sistem içeriği karşımızda..
    Hayır bunu yapmak için uzman olmak da gerekmiyor.
    http://www.nirsoft.net/utils/winexp.html
    gibi pek benzeri olan basit bir tool ile formül içeriğini gösteren nesne göster yapılabilir.
    1-Şifresiz bir sisteme tıklanır nesne tool ile tespit edilir.
    2-Sonra şifreli sisteme tıklanıyor.
    3-İdeal şifreli flagını görüp visible = false yapıyor.
    4-Tool ilede nesne true yapılır, bu kadar işte.

Sizden ricam ben efsanevi sistemimi yazana kadar sizde lisans kontrolünü iyileştirin. Bileyim ki belli bir puan üzerine çıkan sistemimi sadece ideal yetkilileri isterse görebiliyor.

7.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Sanırım sezai bey dükkan yetkilisi. Sizlere de sık sık talep ve sorularım olacak. Öncelikle Merhaba.

Hocam en başta lisans olayı çok önemli. Voleyi vuracak bir sistem yapacaksam eğer bu sistemi süre ve hesap adı sınırlı olarak paylaşabilmeliyim.
    http://www.directfn.com.tr/idealsist...temLisans.html
    bu link de anlatılan yöntem eywallah ama bunu meslek lisesinde okuyan heyecanlı çocuklar dahi aşabilir.
    Dosyayı şifreliyorsunuz belki ama şifrelenmiş sistem içeriğine bellekten ulaşılabiliyor.
    Onu da geçtim. Sistem içeriğini tutan memo nun visible özelliğini true -false yapıyorsunuz sadece. Yani dış müdahale ile o memo visible=true yapılırsa hoop sistem içeriği karşımızda..
    Hayır bunu yapmak için uzman olmak da gerekmiyor.
    http://www.nirsoft.net/utils/winexp.html
    gibi pek benzeri olan basit bir tool ile formül içeriğini gösteren nesne göster yapılabilir.
    1-Şifresiz bir sisteme tıklanır nesne tool ile tespit edilir.
    2-Sonra şifreli sisteme tıklanıyor.
    3-İdeal şifreli flagını görüp visible = false yapıyor.
    4-Tool ilede nesne true yapılır, bu kadar işte.

Sizden ricam ben efsanevi sistemimi yazana kadar sizde lisans kontrolünü iyileştirin. Bileyim ki belli bir puan üzerine çıkan sistemimi sadece ideal yetkilileri isterse görebiliyor.
    "sadece ideal yetkilileri isterse görebiliyor." Bu ne demek oluyor açabilirmisin?
    Syg

8.  Alıntı Originally Posted by Keçi Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar, başlangıç seviyesinde hatta daha başlamamış çaylak bir sistemci olarak

Sayfa 8/593 İlkİlk ... 6789101858108508 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •