Sayfa 216/594 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon
Arama sonucu : 4752 madde; 1,721 - 1,728 arası.

Konu: İDEAL veri terminalinde /Sistem/İndikatör/Robot

1.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    kod yukarıda hocam test etmesi kolay.
    yanlış mı aşağıdaki hesap sizce.
    brüt ten neti çıkardığımda işlem sayısı x kayma puanı elde etmeliyiz sanırım.
    ama 2 katı çıkmış dimi.
    ben hiç bir zaman kullanmadığım için bu ekranlara pek aşina değilim. birde siz yorumlayın.

https://prnt.sc/lv9gtn
    uhh evet x2 olacak dediğiniz gibi kayma doğru gibi.

2. Flat lı işlemlerde hatalı hesaplamalar var gibi sadece.

3. valla orhan hocam ben bileşik sistem getiri eğrisini çıktıgından beri kullanıyorum.

Onun haricinde de tonlarca excelde farklı simulasyonlar kaymalar vesaireler denedim.

bileşke kısmı benim istediğim şekilde çalışıyor.

performans kısmı biraz kafa bulandırıyor. Kayma girilemediği için o konuda benimde bazan kafam gidip geliyor performans kısmına bakınca ulan kaymayı ikiyle çarpıpdamı girecektim diye. Performans her işlemi saymak yerine her çift işlemi sayıyor.

birde şöyle farklılıklar var tabi bileşke getiri kısmına tarihi girmenize rağmen ilk başta sizi flat başlatıyor. Yani başlar başlamaz sinyali yansıtmıyor.

performans kısmındada aynı sey geçerli olabilir hatuırlamıyorum.

neyse yani kısaca aslında çok önemlibirşey olmadıgı için ben pek önemsemiyorum.

ben uzun veride kayma kom girdikten sonra sistemin pf si kz eğrisindeki sapmalar düşükse yıllık aylık bazda yeterli gözüyle bakıyorum.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    valla orhan hocam ben bileşik sistem getiri eğrisini çıktıgından beri kullanıyorum.

Onun haricinde de tonlarca excelde farklı simulasyonlar kaymalar vesaireler denedim.

bileşke kısmı benim istediğim şekilde çalışıyor.

performans kısmı biraz kafa bulandırıyor. Kayma girilemediği için o konuda benimde bazan kafam gidip geliyor performans kısmına bakınca ulan kaymayı ikiyle çarpıpdamı girecektim diye. Performans her işlemi saymak yerine her çift işlemi sayıyor.

birde şöyle farklılıklar var tabi bileşke getiri kısmına tarihi girmenize rağmen ilk başta sizi flat başlatıyor. Yani başlar başlamaz sinyali yansıtmıyor.

performans kısmındada aynı sey geçerli olabilir hatuırlamıyorum.

neyse yani kısaca aslında çok önemlibirşey olmadıgı için ben pek önemsemiyorum.

ben uzun veride kayma kom girdikten sonra sistemin pf si kz eğrisindeki sapmalar düşükse yıllık aylık bazda yeterli gözüyle bakıyorum.
    ben biraz kestireyim öyle bakayım tekrar

5.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    ben biraz kestireyim öyle bakayım tekrar
    bir sorun yok ya yani ben yıllardır kullandım bunları açıkcası bır sorun gormedım.

görsem inanın ilk ben soylerdım.

herkesede tavsiyem performans ıvır zıvır gibi değerlere bileşke sistem getiri eğrisinden kayma girerek bakmaları yönünde zaten.

asıl geliştirilmesi gereken yerin optimizasyon oldugunu düşünüyorum. sadece toplam getiriye odaklanıyor kayma giremediğin için saçma sapan sıstemler en üstte yer alıyor. getiri eğrisinin linear versiyonuna optımıze edemıyorsun vesair.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    bir sorun yok ya yani ben yıllardır kullandım bunları açıkcası bır sorun gormedım.

herkesede tavsiyem performans ıvır zıvır gibi değerlere bileşke sistem getiri eğrisinden kayma girerek bakmaları yönünde zaten.

asıl geliştirilmesi gereken yerin optimizasyon oldugunu düşünüyorum. sadece toplam getiriye odaklanıyor kayma giremediğin için saçma sapan sıstemler en üstte yer alıyor. getiri eğrisinin linear versiyonuna optımıze edemıyorsun vesair.
    evet flat da hata da yokmuş. başka bir yazılımda tek emir 1 işlem kabul ediliyor. ideal aç+kapa =1 işlem sayılıyor. kafam karıştı bundan dolayı.

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

alternatif optimazsyon kodunu çevirip paylaşayım bir ara burada. dilediğiniz seçenekte optimize yapmak mümkün kod ile aslında.

8. ================================================== ===

//author KıvanÇ @fr3762 on twitter
    //creator @mavilim0732 on twitter

study("TrendStop", overlay=true)

pr1=input(21, "EMA period")
    pr2=input(2, "normal/vwap", minval=1, maxval=2)
    len = input(14, title="DIRECTIONAL IND. Length")
    up = change(high)
    down = -change(low)
    truerange = rma(tr, len)
    plus = fixnan(100 * rma(up > down and up > 0 ? up : 0, len) / truerange)
    minus = fixnan(100 * rma(down > up and down > 0 ? down : 0, len) / truerange)
    M1=ema(close,pr2)
    MACDfastLength = input(12)
    MACDslowlength = input(26)
    MACD = ema(close, MACDfastLength) - ema(close, MACDslowlength)
    K1=iff(pr2<2, M1, sum(close*volume, pr1)/sum(volume, pr1))
    K2=valuewhen(MACD>0 and plus>minus, K1, 0)
    K3=K2*0.975

plot(K2, linewidth=2, color=green)
    plot(K3, linewidth=3, color=red, title="Stop")

================================================== ==

Kıvanç hocanın TrendStop'u çevirebilir misiniz? Teş. ederim şimdiden..

Sayfa 216/594 İlkİlk ... 116166206214215216217218226266316 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •