Alıntı Originally Posted by Erasure Yazıyı Oku
aslında wifi kopmaları ile bunun bir ilgisi yok ama madem belirtmişsiniz, harddisk tamiri ile ufak ayrıntıları bilgisayar kullanıcılarına anlatayım.
hiç bir kullanıcıya harddisk tamiri yapmak gibi bir şey önermiyorum. Bu çok özel ve çok bilgi gerektiren bir konudur.
Hepsi bir yana bunun sökümü aşamasında laboratuvar ortamı gibi aşırı tozsuz, özel ekipmanlar gerektirir. Hiç önermiyorum, denemeyin bile.

Wifi için aslında çok ucuz fiyatlarda olduğundan usb'den çalışan bir adaptör alınabilir. Biraz el aletleri çantası gibi her kullanıcıda ekstra
bir kart olmasında yarar var. Ben konuyu abattığım için yanımda 5 tane usb wifi kart ile dolaşıyorum, yeri geldiğinde çok işime yarıyor.

Sürücü sıkıntısı olduğuna eminim, donanımsal bir arıza olmadığı sürece konu kısa sürede çözülecektir.

Yine her kullanıcı için linux'un ubuntu vs bir işletim sistemini usb'ye (4 GB'lık bir usb bellek iş görür) tanıtmasını ve
live versiyon olarak sadece bu tip işlemde sisteminden çalıştırmasını da önerebilirim. En azından sorunun windows kaynaklı mı,
yoksa donanımsal olduğu da belli olur. Zaten linux'da da sorun devam ediyorsa, kart değişimi söz konusu olacaktır.
Hepsi bir kenara,bendeki tamir aletlerini görseniz akılınız şaşar,tamir etmediğim hiçbir alet yoktur,yeterki parçası bulunsun,binlerce parçaya böldüğüm bazen alet,devat vardır ince işçilik isteyen,örneğin,dikiş makinesi,ana kart tamiri,sayısını bilmediğim elektronik aletler,saatler,micro cipi arızalı aletler,fotğraf makineleri,cep telefonları,entegreler,flash bellekler vs,bunlar ince işçilik isteyenler,kalınları buzdolabı,çamaşır makinesi,bulaşık makinesi vs uzar gider,arabaları bile sökerim,bütün silahları,bende bu hobidir,direkt tamir etmem,önce servise tamirciye gönderirim,son çare bana gelin derim,öyle fazla parada almam,sadece parça parasını az işçilik...ama son yıllarda biraz ara verdim,çünkü çok yoruyor insanın beynini,çünkü bazen çok ufak parçalarda mikroskop kullanıyorum,çünkü kopuklar normal büyüteçlen gözükmüyor,mikroskobunda 5-60 kat aralığını kullanıyorum,piyasada pek bulunmaz,ben Ruslardan tedarik etmiştim,neyse işte ben buyum