Sayfa 500/605 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon
Arama sonucu : 4839 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: CMBTN - Çimbeton

1. Onları yediler.kaldımı bilmem

2. 20 bölgede tesisi var. Tüm tesisler kendi öz malı arazi üzerinde olsa ciddi bir tutar sadece bu araziler eder.
    Başkaca gayrımenkulleri var mı bunu burada net olarak bilecek tek kişi yoktur.
    Ancak muhasebe biriminde ( bilançoyu hazırlayan müşavirlik) çalışan birisi varsa burada o kişi bilebilir.
    Bunun dışında beton santrallerinin, araç gereçlerin, teçhizatların, demirbaşların toplam değeri ne kadar olabilir bunu tespit etmek gerek. Buranın eskileri daha iyi bilir bu konuları. Ben bir kaç kere gayrımenkul satıp şirketin içinde bu tutarları *** ettiğine şahidim son 20 yılda. Ne ssermaye artışı yaptı, ne kar payı dağıttı. Bırakın kar payı dağıtmayı kar yapmaz hale getirildi. Son günlerdeki çıkışı yine bir fake mi yoksa sermaye artışı öncesi pozisyon alınması mı? Çimentaş'ta birileri mal toplayıp bir başkasına devretti. Devreden kişi kağıdı tavandan almaya devam etti. Amacı ne olabilir o araştırılmalı. Çimentaş'ın halka açık olan kısmı da yaklaşık %2 küsur. Amaç halka açıklığı az olduğundan hisseyi çok üstlere çıkarıp boşaltmak mı yoksa Çimentaş ile ilgili satış, el değiştirme, kottan çıkma gibi bir durum mu var?
    Bu soruların cevabını bilenler pozisyon açmış ki hisse onların kontrolünde yukarı çıktı.

3. Ben bundan 10 yil once 59 TL ile basladigim seruveni 2015 te Euro u 3,30 dan bozdurarak 38,3 dan aldim Euro bazli Maliyetim 88,09 yani daha maliyet bile gelememisim.
    Dusuncelerime olup Yatirim yada şirket bilgisi anlamina gelmez..
    20 tesisin tamaminin arazisinin kendisini ait oldugunu ve bu arazi lerin oyle 1000 2000 m2 oldugunu dusunmuyorum bu santraller 15 20 yillik ve agirlik ege bolgesinde tarlanin donumunun 10000 binlaradan basladigim Bolge de ciddi bir potandiyel ve ederi in oldugunu dusunuyorum.
    aynı sekilde nibas tada zamanin da birisi falan yerde santrali var sehir icinde kaliyor oraya proje hazirlaniyor dedigin (nibas topiginde yazdi) de googleden arastir dim ve denilene yerde santralin oldugunu ve Bolgenin sanayi bolgesi oldugunu gordum. Ve 0,61 den aldigim hisselerin bu gunki degeri 9,30 yani 15 kati ve hala bekliyorum daha gidermi gidecek insallah orda ky yok
    Burda da ky fazla kalmadi Benim beklentim bu santraller in kurulu oldugu arazi ler
    Gecligimde afyon cimento sehir disinda etrafi tarim arazisi olan bir yerdi afyon cimentodaki gelismeleri eski borsacilar iyi bilir. Neler oldu neler 10 15 yil onceki fiyati ile bu gunki fiyati kiyaslanabilecek olan varmı? Hersey fabrikanin arazisi icindi.
    Aynı seyler Cimbeton Dada niye olmasin.
    kaca gider bilmem donermi doner
    Ben ihtiyac sahibi degilim benimkiside hobi
    Sizden ricam bu santrallerin kurulu oldugu yerin fotograflarini adresini Burda payladirsaniz buyuklugu ve ederi konusunda fikirler yurutebiliriz
    Herseyin bir ederi ve degeri vardir
    Cokmu hayalperest yazdim ya
    Hayeleri olanlari severim.
    Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by Gonyali Yazıyı Oku
    Cimentas la ismimiz yok cimbetonun arsa tarla arazi leri lazim
    En alttan karsa kadar olanlar cmbtn nun. Manisayı 2018 de sattılar. Bunlardan başka çimbeton ait olan gayrimenkuller de var. Yalniz şirket sürekli zarar açıkladığı için öz sermayeyi güçlendirmek adına zaman zaman gayrimenkul satışı yapıyor. Düz mantık yaklaşık 250 milyon ciro yapan şirket (çimento agrega ve su) malesef faaliyet karı yazamıyor. Bilançoya yansıyacak yüzde 1 kar etse 2.5 milyon kar etmesi lazım. Ama o da yok neden kar etmiyor. Araştırmak lazım. Son zamanlarda oyak grubuyla aralarında yönetici transferleri oldu. İnşallah biz ky için hayırlı olur. Benim için hisse fiyatından ziyade bilançonun düzeltilmesi lazım. Bunun için bilançodaki deliklerin kapatılması gerekli. Şu sıralar şirket hisseleri süpekilatif olarak yükseldi. Umarım buralarda kalıcı olsun ve hisse bilançolarıyla yükselsin. Zaten dolaşımda 30 ila 50 bin hisse var. Elinde olanlara bol kazançlar dilerim.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Ecesu Açıklamalar in icin teșekkürler bana baya Faydali oldu.
    Hissede sayili ky kalmis Eger cok olsaydi bu kadar yukseliste günlük 5 6 sayfa yazi yazilirdi.
    Yazik oldu Karla ayrilan coz az kisi
    Ytd

Sayfa 500/605 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •