Sayfa 897/991 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947 ... SonSon
Arama sonucu : 7926 madde; 7,169 - 7,176 arası.

Konu: PRTAS - ÇBS Printaş

1. günaydın arkadaşlar.. Kadir geceniz mübarek olsun..

2. Ben elimdeki ÇBS boya ve ÇBS Printaş hisselerimi satmak istesem alan olur mu acaba .

3.  Alıntı Originally Posted by cangu Yazıyı Oku
    Ben elimdeki ÇBS boya ve ÇBS Printaş hisselerimi satmak istesem alan olur mu acaba .
    satılıyormu alan var mı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Ankara
    Gönderi
    4,006
     Alıntı Originally Posted by cangu Yazıyı Oku
    Ben elimdeki ÇBS boya ve ÇBS Printaş hisselerimi satmak istesem alan olur mu acaba .
    Geçen yıl alayım diye mesaj atan olmuştu,hesaptan hesaba virman yapılıyor sanırım.

CPH1909 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bildiklerini anlat, ama akıl vermeye kalkma,Anlatılanları iyi dinle,ama hepsini doğru sanma,Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir unutma...

5. Ali Çavuşoğlu hisse sayısının çoğunluğunu elinde bulundursa şirketleri halka açar. % 76 sı dışarda olan bir şirketi açmak istemiyor.
    Biz şirketin hisselerini 2 veya 3 kişide 50 nin üzerinde toplarsak yönetim kurulunda karar verme yetkimiz olur.
    Burada ikincil piyasa oluştursak belki hisseler toplanabilir. Sonra arsayı satarız hisse oranında dağıtırız.

6. yönetim kurulu toplantılarında herkeste az ve dağınık hisse olduğu için bizler toplantıda etkili olamayız.
    yönetim kuruluda yeter sayısı ile karar alıyor. yani % de 24 le karar alabiliyor.
    Doğrumu dur 2onur2....

7.  Alıntı Originally Posted by cangu Yazıyı Oku
    Ali Çavuşoğlu hisse sayısının çoğunluğunu elinde bulundursa şirketleri halka açar. % 76 sı dışarda olan bir şirketi açmak istemiyor.
    Biz şirketin hisselerini 2 veya 3 kişide 50 nin üzerinde toplarsak yönetim kurulunda karar verme yetkimiz olur.
    Burada ikincil piyasa oluştursak belki hisseler toplanabilir. Sonra arsayı satarız hisse oranında dağıtırız.
    Ali çavuşoğlunun hissede çoğunluğu varmı yokmu bilemeyiz halka açılmasına gerek yok zaten açığız yani spk kanun kapsamındayız yönetim kurulunda karar verme yetkimiz yok yönetim kurulu üyesi değiliz yönetim kurulu bildiğin gibi üç kişiden ibaret yönetim kurulu arsayı satamaz önemli nitelikteki işlem sayılır spk nın onayı gerekir genelkurul kararı alındığında tüm pay sahiplerinin %75 onayı şarttır çavuşoğulları %75in üstünde hisseye sahipse arsayı satarsa ortaklarına ayrılma hakkı tanımak ve izahnameyi hazırlamak zorunda şirketin tüm varlıkları menkul ve menkul kıymetler ortaya çıkacağı için defter değeri ve piyasa değeri ortalamasıyla pay değerleri hesaplanacak kimin kaç lotu yani payı varsa ayrılmak isteyenlerin hesabına yatacak.

8.  Alıntı Originally Posted by cangu Yazıyı Oku
    yönetim kurulu toplantılarında herkeste az ve dağınık hisse olduğu için bizler toplantıda etkili olamayız.
    yönetim kuruluda yeter sayısı ile karar alıyor. yani % de 24 le karar alabiliyor.
    Doğrumu dur 2onur2....
    Yönetim kurulunda üç kişinin oyuyla karar alır yetkilerinin üstüne çıkarsa ozaman genelkurulu toplayıp oylama sunar. Yönetim kuruluna pay sahipleri katılamaz.

Sayfa 897/991 İlkİlk ... 397797847887895896897898899907947 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •