Sayfa 127/193 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177 ... SonSon
Arama sonucu : 1538 madde; 1,009 - 1,016 arası.

Konu: Orta Vadeli İnciler

1.  Alıntı Originally Posted by mehmetim123 Yazıyı Oku
    Biraz daha acarmisin konuyu ?

Bağımsız denetçi tabloları denetlerken önemlilik arz eden konuların üstünde durur.Burada finansal dipnotlarda kilit denetim konularını ve çalışma kağıtlarındaki belirlediği önemli konuları derleyerek bu standarda göre rapor edecek.

Yüksek belirsizlik olan muhasebe kalemlerinde ve yönetimin önemli yargılarını içeren finansal tablo alanlarına ilişkin önemli denetçi yargıları gibi notlarda bu standart sayesinde okuyabileceğiz.
    Stop Wishing Start Doing

2. HAsılat artışı son dönemdeki zıplaması dikkat çekiyor.Favök ve Brüt karın çok yakın seyretmesi olumlu fakat yatırımlardan dolayı finansman giderlerinin artması karın azalmasına yol açıyor.Ama bu yatırımlar ile SASA'nın geleceğini iyi irdelemek gerekiyor.
    Stop Wishing Start Doing

3. Stop Wishing Start Doing

4. Ne kadar şanslı bir milletiz ki Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün evlatlarıyız.

Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Enseyi karartmıyoruz.Biz hasta adamlıktan gıpta ile bakılan bir ülke haline geldik.1930 buhranında ülkeler kırılırken biz en iyi zamanlarımızı geçiriyorduk.

Bizim hamurumuzda var.
    Stop Wishing Start Doing

5. SASA faaliyet raporundaki yatırım faaliyetleri ile ilgili gelişmeleri iyi okumak gerekiyor.

FAVÖK marjlar üstünden excel de tahminleme formülünü kullanarak neler olabileceğine bakalım.

Öncelikle faaliyet raporunda geçen kısmı iliştirelim ;

İleride hasılata katkı sunacak yatırımın sadece ilk ikisini düşünürsek 750 milyon USD civarında bir katkı sunacağı öngörüsü var.

İlerleyen dönemde yatırımların iki senede tamamlanacağı varsayımı altında, FAVÖk marjının en olası şekilde %17-%20 arasında(dönem arttıkça daha da yukarı çıkabilir,tabi bilanço geldikçe gerçekleşmeler doğrultusunda üstel olarak tahmin edildiği için değişiklikler gösterecektir) dalgalanacağını varsayarsak favök ün milyara yaklaşabileceğini söyleyebiliriz.

8 yılı bulacak yatırımın ise hisseye katkısının ne olabileceğini pek varsayamıyorum. En iyisi bilançolar geldikçe,iyileşmeler görüldükçe,hisse değerlemesi arttıkça pozisyon alınmasının daha mantıklı olabileceğini düşünüyorum.

Stop Wishing Start Doing

6. JANTS

Stop Wishing Start Doing

7. Şu ana kadar gelen bilançolar arasında ISYAT/TAVHL/VESBE hisselerinin finansallarını ve değerlemelerini olumlu buluyorum.

TAVHL ise değerlemeler iyi olsa bile AHL belirsizliği nedeniyle tercih etmiyorum.

İyi olanlar, ciro ve favök kriterlerinden geçen birçok hisse var fakat değerleme dikkate alındığında hisseleri bir anda birkaç taneye düşüyor
    Stop Wishing Start Doing

8. çimento sektorunde iyileşmeler görüyorum. Bilginiz olsun. Özellikle afyon çimento diyorum.

Onun haricinde iyi gördüğüm bilancolar.

BRİSA-TKNSA-BRUVA-LINK-BOLUC-DENCM-AYCES-TİRE-ACSEL-KAPLM-KRTEK-BSOKE-ARENA
    DESA-MRSHL-EGSER-PINSU-DMSAS-SILVR-PRZMA-DYBOY-EMNIS-MRDIN-ALCAR-TAVHL
    -FROTO-JANTS-FMZIP-KRDMD-AFYON-CELHA-HEKTS-ARMDA-EREGL-TCELL-CEMTS

Tabiki arasında seçmece yapılmalı ancak bunlar genel hatlarıyla bu dönem bilancolarında değerlendirilmeye alınacak hisseler.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 127/193 İlkİlk ... 2777117125126127128129137177 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •