Sayfa 885/993 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon
Arama sonucu : 7938 madde; 7,073 - 7,080 arası.

Konu: CEMTS - Cemtaş Çelik Makina

1.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Uzun süredir spekin taktik değiştirip borsanın bunca yükselmesine rağmen senedi bir ileri bir geri yaptırmasının sebebi olarak düşündüğümü burada belirtmek istedim.
    Öncelikle bizim spek öyle baştan kara haraket eden birisi değil.Uzmanlarla çalıştığı ve hem iç hem dış ekonomik gelişmeleri ziyadesiyle takip ederek değerlendiren birisi.
    Bence speki şu sıra asıl endişelendiren Almanya'nın geçtiğimiz çeyrekte %1 daralması ve Türkiye içinde ihracatın payı en yüksek olan Almanya olması endişeyi körüklüyor.
    Almanya'nın büyüyrbilmrk için çok büyük borçlanma ihtiyacı var.Ancak mevcut Alman yasaları bunu engelliyor.Çünkü borçlanma limitine çok yaklaşılmış.Almanya şimdi bu yasaları aşıp,borçlanma için yeni yol bulmaya çalışıyor.
    Ayrıca bırakın Türkiye'de MB faiz kararını ama asıl ABD'nin 18 Eylüldeki faiz kararı bekleniyor.Genel olarak piyasalarda FED'in 25 baz puan faiz düşüreceği yönünde görüşler var.Hatta Trump habire FED başkanı Powel'a faizleri düşürsün diye bağırıp duruyor.Şahsen bu bağırmanın numara olduğunu ve FED'in faiz düşürmeyeceği yönündeki görüşe daha yakınım.Çünkü ABD deki enflasyon ile mevcut faiz seviyesi uyumlu.Faiz düşürmez ise dünyadan para ABD'ye akacak.Trump'un da istediği bu.2020 de seçim var.ABD de ekonomi de iyi.
    Kısacası spek bunların sonucunu gördükten sonra senedin yönünü belirleyecektir diye düşünüyorum.
    Spek yönününü görmesi hikaye spek yeni bir yöntem geliştirdi son zamanlarda yukardan hisseleri pazarlayıp aşağıdan bıktırarak yerine koyması gibi borsa düşerken hisseyi yukarı çekip, bu düşüşte bu hisse gidiyor diye yatirimcilardaki beklentiyi yükseltip satamalari ve hizli düsürelek süründürmesi gibi spek her zaman kazaniyor harekete yön vererek olacaklari bilen o onun için cemts uzun soluklu bir hisse. Birde konusunda uzman bir speğimiz var yıllardır borsadayım böyle bir spek görmedim artık bekleyerek göreceğiz biraz sabır

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by sefaat Yazıyı Oku
    Spek yönününü görmesi hikaye spek yeni bir yöntem geliştirdi son zamanlarda yukardan hisseleri pazarlayıp aşağıdan bıktırarak yerine koyması gibi borsa düşerken hisseyi yukarı çekip, bu düşüşte bu hisse gidiyor diye yatirimcilardaki beklentiyi yükseltip satamalari ve hizli düsürelek süründürmesi gibi spek her zaman kazaniyor harekete yön vererek olacaklari bilen o onun için cemts uzun soluklu bir hisse. Birde konusunda uzman bir speğimiz var yıllardır borsadayım böyle bir spek görmedim artık bekleyerek göreceğiz biraz sabır

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Benim yazdığım işin bir yönü elbet.Speğin bir süredir taktik değiştirdiğini önceki yorumlarda da yazdım ve zaten bunu herkes görüyor.
    Yalnız şahsen speğin her zaman kazanıyor fikrine şöyle katılmıyorum;
    Öncelikle malın çok büyük kısmı spekte ve uzun süredir taşıma maliyetinden muazzam kaybediyor.Zira senet al sat senedi değil.Çok sığ.Evet spek senedi süründürüyor ama az da olsa bıkarak verenlerin malını da topluyor.Senedin uzun soluklu bir hisse olduğuna ve speğin konusunda uzman olduğu çok doğru.Ben de böyle bir spek görmedim.

3.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Benim yazdığım işin bir yönü elbet.Speğin bir süredir taktik değiştirdiğini önceki yorumlarda da yazdım ve zaten bunu herkes görüyor.
    Yalnız şahsen speğin her zaman kazanıyor fikrine şöyle katılmıyorum;
    Öncelikle malın çok büyük kısmı spekte ve uzun süredir taşıma maliyetinden muazzam kaybediyor.Zira senet al sat senedi değil.Çok sığ.Evet spek senedi süründürüyor ama az da olsa bıkarak verenlerin malını da topluyor.Senedin uzun soluklu bir hisse olduğuna ve speğin konusunda uzman olduğu çok doğru.Ben de böyle bir spek görmedim.
    sn Behzat

Bende sizin gibi cok uzun zamandır BUCİM yatırımcısı diğer kağıtların oyuncusuyum cemtas la bucim in sahipleri aynı ve ben artık bu kağıtlarda spek olduğuna inanmıyorum. tahta yapıcısı var. belli dönemlerde karlılık ve genel piyasa konjonktürüne göre tahtaya bir yön veriyor. betasını dusuk tutarak dalga boylarını kısa tutuyor kağıdı sıkıştırıyor bunu neden yapıyor? artık bu herkesçe bilinen garanti kazancın olduğu yerde stresli varlıklara yönelmemek durumunu kendi lehine kullanıyor. aslında hepimizce malum hakim ortaklarda bu durumdan pek haz etmiyor ama son iki senedir piyasa yapıcılara giren öyle bir kazık varki onlarda dağıldı. kolay değil inşaat ve otomotiv sektörü durmadı resmen cöktü. global sıkıntılar malum iş bu durumda bist 100 nereye gittiki cemtas ve bucim nereye gitsin almanyanın yasadığı sıkıntılar cemtası inşaatın yasadığı sıkıntılar ise bucim i tokatlıyor. cimsa nın bile değer yaratamadığı bir durumda piyasalar faiz in inişiyle yeniden değerlemelere gitmeye başladı buralardada ufak yollu bir areket olacaktır lakin son senelerde giren kazık oyle 3 5 çıkmayla çıkmaz sonuçta tahta yapıcıda ağır asar aldı bu çalkantıdan. ve son söz sonuçta adamlar olaya ev almış gibi bakıyor yönetime oturmuş eş dost eşraf maasları alıyorlar dolgun sekilde yada en kötü tarla aldık ustunden ekin topluyoruz gözüyle bakıyorlar )))
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

4. Bu tahta sabır ve gerçekten uzun yatırım tahtası herkese kolaylıklar
    Yazdıklarım deli saçmasıdır. Hiç bir anlamı yoktur. Yatırım ve bilgi tavsiyesi değildir. Sohbet muhabbet amaçlıdır

5.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    sn Behzat

Bende sizin gibi cok uzun zamandır BUCİM yatırımcısı diğer kağıtların oyuncusuyum cemtas la bucim in sahipleri aynı ve ben artık bu kağıtlarda spek olduğuna inanmıyorum. tahta yapıcısı var. belli dönemlerde karlılık ve genel piyasa konjonktürüne göre tahtaya bir yön veriyor. betasını dusuk tutarak dalga boylarını kısa tutuyor kağıdı sıkıştırıyor bunu neden yapıyor? artık bu herkesçe bilinen garanti kazancın olduğu yerde stresli varlıklara yönelmemek durumunu kendi lehine kullanıyor. aslında hepimizce malum hakim ortaklarda bu durumdan pek haz etmiyor ama son iki senedir piyasa yapıcılara giren öyle bir kazık varki onlarda dağıldı. kolay değil inşaat ve otomotiv sektörü durmadı resmen cöktü. global sıkıntılar malum iş bu durumda bist 100 nereye gittiki cemtas ve bucim nereye gitsin almanyanın yasadığı sıkıntılar cemtası inşaatın yasadığı sıkıntılar ise bucim i tokatlıyor. cimsa nın bile değer yaratamadığı bir durumda piyasalar faiz in inişiyle yeniden değerlemelere gitmeye başladı buralardada ufak yollu bir areket olacaktır lakin son senelerde giren kazık oyle 3 5 çıkmayla çıkmaz sonuçta tahta yapıcıda ağır asar aldı bu çalkantıdan. ve son söz sonuçta adamlar olaya ev almış gibi bakıyor yönetime oturmuş eş dost eşraf maasları alıyorlar dolgun sekilde yada en kötü tarla aldık ustunden ekin topluyoruz gözüyle bakıyorlar )))
    mantıklı cevaplar katılmadıgım konu BUCIM: nedeni
    CEMTS 1.50/200 tl den 7.80 tl gitmiş ve yatırımcısına %500 ile %300 arasında bir kazanç saglamış o fiattan sonra hazmetme devresine girmiştir tabi diger daralmalarda ekmegine yag sürmüştür spek ve avanilerinin..?
    BUCIM ise 10 yıldır 3.50 ile 5.50 tl arasında kalmıştır son 2017 yılı 7.00 tl görmesi dışında işin garip tarafı 2004 yılından beri inşaatın uçtugu zamanlarda bile bucımde hiçbir deger katmadı buda başında bulunan zatı muhteremlerin aç gözlülügü ve tamamen hisseye sahip olmak istemeleri bu zaman zarfında 2008 yılındaki endeksin dip yaptıgında 3.20 tl olan bucım endeksin rekorlar kırdıgında yine sinek avladı yani kıssaca burda büyük bir oyun var ve sonu nereye varacak bekleyip görecegiz:bol şanslar
    ZIR-DELİ Y.T.D

6.  Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
    sn Behzat

Değerli beşiktAşk ; söylediklerinizin tamamına yakını doğru teşhisler.Ancak,spek yok,tahta yapımcısı demişsiniz.Bizim zaten spek dediğimiz kişi tahta yapımcısı. Hakim ortakların senetle uğraştıkları konusunda şüphelerim var.Ancak,tahta yapımcısının kesinlikle O.A 'nın oğlu O.C.A olduğuna inanıyorum.
    Ve bir de inandığım şu; Cemtaş'ta bu kişinin çok büyük beklentisi olmasa halka açık senetlerin büyük çoğunluğunu elinde neden tutsun ve bunca taşıma maliyetine neden katlansın? Kaldı ki bu senedin çok fazla sayıda yatırımcısı yok.Mevcut çok olumsuz ekonomik konjontürde hem riske girmemek ve hem de bıkanlardan mal almak için bu taktiği uyguladığı konusunda şüphem yok.

7.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Değerli beşiktAşk ; söylediklerinizin tamamına yakını doğru teşhisler.Ancak,spek yok,tahta yapımcısı demişsiniz.Bizim zaten spek dediğimiz kişi tahta yapımcısı. Hakim ortakların senetle uğraştıkları konusunda şüphelerim var.Ancak,tahta yapımcısının kesinlikle O.A 'nın oğlu O.C.A olduğuna inanıyorum.
    Ve bir de inandığım şu; Cemtaş'ta bu kişinin çok büyük beklentisi olmasa halka açık senetlerin büyük çoğunluğunu elinde neden tutsun ve bunca taşıma maliyetine neden katlansın? Kaldı ki bu senedin çok fazla sayıda yatırımcısı yok.Mevcut çok olumsuz ekonomik konjontürde hem riske girmemek ve hem de bıkanlardan mal almak için bu taktiği uyguladığı konusunda şüphem yok.
    Behzat abi tahta yapımcısı ile spek aynı değildir coğu zaman karıştırılır. Tahta yapıcı hakim ortak olabilir fon olabilir amacı tahtayı kaldırıp indirmekten ziyade dengelemek hacim yaratmak sert hareketlere mani olmaktır vsvs ama spek tahtayı hareketlendirdi surukler yukarı aşağı trade eder cok ufak fark vardır ama vardır yani

8. Herkes yazsın bir kenara !
    Evet,spek onu bekliyor bunu bekliyor diyorum.Ancak sadece bunlar mı? değil tabi.
    Bu yükselişte yükselmeyen baş senetlerden birisi Cemtaş.Hem de bu bilanço ve bu fiyata rağmen.
    Şimdi senet böylesine toplanmaya ahdedildiyse tıpkı Sarkuysan gibi bizatihi hakim ortakların baskısıyla hem toplanırlar ama asla çıkarılmazlar.Bir yerde Cemtaş için de aynı şeyi söylemek mümkün.
    Borsa bugünkü haliyle bile neredeyse 2008 krizindeki 0.9 USD değerine yakın.Yani 1,2 USD-1,5 USD arasında geziyor.Borsayı tedirgin eden konular hiç bitmeyince spekler bu tip senetleri basılamaya daha çok cüret ediyorlar.
    Şimdi bana Cemtaş'tan senet çıkıyor diye kim söyleyebilir?var mı böyle düşünen?
    Bugünler de bitecek.Su akacak,ylunu bulacak ve tüm içtenliğimle söylüyorum; Cemtaş'ın bu fiyatı hayal olacak.Tıpkı 3 yıl önce gördüğü 1,35 TL fiyatı gibi.

Asla yatırım tavsiyem yoktur.

Sayfa 885/993 İlkİlk ... 385785835875883884885886887895935985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •