Sayfa 51/222 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon
Arama sonucu : 1803 madde; 401 - 408 arası.

Konu: CELHA - Çelik Halat

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1.  Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    Yorumunuza katılmakla beraber önerdiğiniz senetlerden Sarkuysan.a bakışım farklı.
    yöneticileri şirketin hisselerini devamlı toplarken hisseden ekmek çıkabilecegınımı sanıyorsunuz.
    Yıllardır pek birsey olmadıkı hisse fiatı yerinde duruyor.
    O ciroyla birde başkalarının neler yaptığına bakmak lazım. / İyi çalışmalar..ytd.
    Değerli kardeşim;Burada Sarky propagandası yapmıyorum tabi.Ancak;önceki yıllarda bedelsiz ve temettülerini incelerseniz.Ve ayrıca dünyada elektrikli otomobil üretiminin yaygınlaşması durumunda şu anki elektrolitik bakır ihtiyacının 9 kat artacağı raporlandığını da göz önüne alırsak,bir de bakır fiyatlarının şu andaki yüksekliğini düşünürsek....
    Ayrıca 9 aylık karının son yılların en iyisi olduğunu da göz önüne alıp yakın zamanda 3 TL den döndüğünü de hesaba katarsak Sarky'nın şu anki fiyatı ile bana göre cazip olduğunu düşünüyorum.Ancak;Yine de beklemek lazım diye de ilave etmeliyim.Hayrettin Çaycı'ya gelince; doğrudur.Senedi baskılayan kendisi.Ama nereye kadar?

2. Birkac gun içinde alanlar sırf hiise düsse diye satıs yapıyorlar .Satarkende zararına cıkıs yapıyorlar!

3. şirket kar ediyor, karı faaliyet karı ve kalıcı görünüyor, borç dinamikleri pozitif, dağıtılabilir kar ettiği her sene temettü vermiş. tek olumsuz yan net döviz pozisyonunda dolar olarak 3 milyon artıda ama eurodan 7 milyon ekside. Son çeyrekte euro daha fazla değerlenecek görünüyor. Buradan bir miktar kur farkı zararı yazması muhtemel. ama kur farkı karı da zararı da geçicidir. şirketin artan ihracat gelirleri ise kalıcıdır.
    hisse sığ, aylarca sürünüp hareketini 3-5 günde yapması muhtemeldir. o nedenle sonuçta gene aynı şeyi söyleyeceğim:DİREN KY!

4.  Alıntı Originally Posted by ignorant Yazıyı Oku
    şirket kar ediyor, karı faaliyet karı ve kalıcı görünüyor, borç dinamikleri pozitif, dağıtılabilir kar ettiği her sene temettü vermiş. tek olumsuz yan net döviz pozisyonunda dolar olarak 3 milyon artıda ama eurodan 7 milyon ekside. Son çeyrekte euro daha fazla değerlenecek görünüyor. Buradan bir miktar kur farkı zararı yazması muhtemel. ama kur farkı karı da zararı da geçicidir. şirketin artan ihracat gelirleri ise kalıcıdır.
    hisse sığ, aylarca sürünüp hareketini 3-5 günde yapması muhtemeldir. o nedenle sonuçta gene aynı şeyi söyleyeceğim:DİREN KY!
    Kur riskinden dolayı karşılıklarını euro olarak ayırıyor yuzde onluk kur cıkısında 2 milyon kadar zarar yazıyor dolardada yuzde onluk cıkısta 300 bin gibi zarar yazıyor .bilançoda belirtilmiş.ihracatı artıyor yatırım yapıyor ve enönemlisi borcunu ödüyor.Burda yeniden degerleme yapılırsa en önemlisi yaklaşık olarak arsasının ederi takribi 85milyon tl gibi arsa satılırsa bu satıstan kasaya giren para asagı yukarı sermayenın 5 katı gibi olur dagıtılmasa bile bukarın senelik şirkete faiz gelirini siz düsünün.Bunları göruyoruzda bizi uyutmaya calısan birileri var.ben yine soylüyor ve yazıyorum bu hissenin gitmesi için yapı kredideki malların cekilmesi lazım gibi geliyor.ytd

5. Yanlıs yazdım dolardan yuzde onluk cıkısta 300 bin tl gibi kar yazması.

6. yaklaşık 5 haftadır artı kapamadi

7. Sabah sabah kim kalkıp tahtaya satis yazıp kim aldı ?gerçekten entrasan işler, ben kanaatimce burdaki küçük yatırımcı resmin büyüğünü görüyor.bu hissede piyasa giderken baskilayarak küçükleri satmaya çalıştiriyorlar. şimdide 380 leri gecirmiyorlar.ytd

8. Sadece CELHA değil,bunun gibi nice muhteşem senetler bu sıkıntılı günlerde hep basık tutuluyor.Düşünün bir;geçen hafta aşağıda alış olmadığını gören spek kötü algı için senede Bistech devre kesici yaptırdı.Tabii 3,46 dan tek lot kaptırmadı.Sen o kadar yiğitsen yaptır devre kesiciyi ve açılınca bırak orada da boyunun ölçüsünü alayım senin.
    Borsada istikrarlı kalıcı bir yükseliş başlamadan iyi senetler sürünmeye devam edecektir diye düşünüyorum.

Sayfa 51/222 İlkİlk ... 41495051525361101151 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •