Sayfa 168/226 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218 ... SonSon
Arama sonucu : 1803 madde; 1,337 - 1,344 arası.

Konu: CELHA - Çelik Halat

1. Temettü yü napacaz geri celha mı alalım?

2. beğendiğim hisselerden ama malesef nakit yok almak için....10-12 tl potansiyeli mevcut....ytd

3. Bekleyin kardeşim,bekleyin.

4. Çelik halat güzel hisse olup, şu aralar Verusa takip edilebilir gözüküyor.

5. temettü için girip hemen satan arkadaslara gelsın

CELHA Konsolide 2019/3 Aylık DÖNEM KARI (ZARARI): -3200068

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

7. CELHA - Çelik Halat

30 milyon kredi almış görünüyor. İnşaat sektörünün durumu yüzünden en çok satış yaptığı ön gerilmeli beton demeti satışı %50 düşmüş ki bilançonun kötü gelmesinin en büyük sebebi budur, bunun yanında çok demetli halat geçen seneye göre %60 a yakın artmış. Geçen sene %30 olan ihracat %60 a çıkmış bu iyi bişey ancak bu dönem için 2 milyon pazarlama giderini artırmış, finansal gider 4 milyon olmuş, hammadde maliyeti de 4 milyon artmış geçen seneye göre. Hep ihracatını az buluyordum ihracatlarını arttırmaları beni memnun etti bence artmaya devam edecektir. İnşaat sektörü normale dönerse en çok satış yapılan ön gerilmeli beton demeti satışları buna eklenirse önü çok açık. Ancak 11 milyon Avro kredi borcu can sıkıcı. 31 Mart’ta 6.31 tl olarak hesaplanmış Avro şuan 6.68 tl Haziran sonuna bundan aşağıda olmaz yüksek olur gibime geliyor bu da borcu artırıp finansal gideri artıracaktır. Finansal oranlarda kötüleşiyor cari oran 0.89 bunun 1 in üzerinde olması beklenir. Sonuçta inşaat sektörünün durumundan dolayı ihracatı ağırlık vererek kendini sağlama almaya çalışacak. Bakalım ne olacak diğer bilançolarda. Ytd

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8. Bilanço hakkındaki düşüncelerim;
    Avro borçlarının karşılığı olarak 7.418,874 milyon Avro ve 3.511,29 milyon dolar alacağı var.Yani tam döviz borcu kadar döviz alacağı var.Kur artışından kaynaklı zararı dengelenecek demektir.
    İç piyasanın müthiş daralması karşılığında ihracatını geçen yıla göre muazzam arttırması iç piyasaların açılması durumunda cirosunun muazzam artacağı ortada
    Bunca borca ve düşük cari orana rağmen hatırı sayılır temettü vermesi senedin ne kadar yatırımcı dostu olduğunu göstermiştir.Zira Doğan'ın temettüye ihtiyacı yoktur.
    3 aylık ciro geçen yılın 3 ayından düşüktür ama daralmadan kaynaklı birçok şirketin gelen bilançosundaki inanılmaz kötülüğü görünce CELHA'nın kötülerin iyisi olduğunu düşündüm.Kaldı ki ilk 3 ayda Celha'dan zarar gelmesi asla sürpriz değildir.

Sonuçta bu durum geçicidir.Ne yazık ki yüksek faizler senet taşıma maliyetiniçok daha fazla arttırdığı için şayet spekin zarar gelmesini sanki sürprizmiş gibi kullanıp hatırı sayılır aşağıya basması durumunda şayet fiyat işime gelirse ufaktan lotlarımı arttırmayı düşünmüyorum da değil.

Düşüncelerim kimseye tavsiye amaçlı değildir.Yalnızca beni bağlar.

Sayfa 168/226 İlkİlk ... 68118158166167168169170178218 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •