Sayfa 169/226 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219 ... SonSon
Arama sonucu : 1803 madde; 1,345 - 1,352 arası.

Konu: CELHA - Çelik Halat

1. Bence bilanço çok kötü değil,ihracat oranları artmış durumda buradan yıl sonuna kadar epey kar gelecektir. Bazı kalemlerin şişirildiğini ve bilerek zarar yazıldığını düşünüyorum. Yıl sonu karı bence iyi olacak.

2. Bu şartlarda hisseye yatırım yapmak bence kötü olup, hisse performansı ve bilançosu beni yanılttı.

Aralık’tan önce alım yönünde karar vermekte acele etmemek gerekiyor diye düşünüyorum.

3. burnumuzdan getırdın celha ramazanı.hayırdır battıysa fırma bılelım.bu nedır arkadas bu kadar salarmı bı kagıt ytd

4. Kaç gündür neden sürekli düşüyor bu

Mi Note 3 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Bu kadar düşüşü hak etmedi bence.

6.  Alıntı Originally Posted by KaRPaTi Yazıyı Oku
    Bu kadar düşüşü hak etmedi bence.

Değerli kardeşim; burada mesele şu:spek kar açıklaması ve temettü öncesi senedi 6,30'lara kadar çıkardı.Amacı şuydu; yatırımcı 6.30 fiyatı gördükten sonra 4,40'lara kadar olan tüm kademeler ucuz gelecektir.İşte spekin bu tuzağına düşüp temettüden sonra da başlarda düşen fiyattan mal alanlar çok büyük zarar ettiler.

Burada hala akıl erdiremediğim şudur; cari oranı 0.89'a düşmüş bir şirket nasıl olur da bu kadar temettü verir?Doğan gurubunun bu kadar az paraya ihtiyacı yok ki...Burada da tahminim şu; Senedi kontrol eden gurup çok yüksek olasılıkla fabrikanın üst yöneticileri....Kendi uhdelerinde bulundurdukları senetten nemalanmak istediler ve yönetim kurulu olarak yüksek temettü kararı aldılar.Yoksa Doğan için bu şirket ve bu kadarcık para devede yüy bile değil.

Piyasaları alınan seçim kararıyla perişan olması da ekmeklerine yağ sürdü ve kanımca aldıkları temettülerle korkup verenin malını aldılar.

Piysaların düzelmesi durumunda diyebilirim ki en favori senedim CELHA 'dır.Bunun en büyük nedeni; daralan piyasada beton demeti haricindeki üretimlerine çok iyi ihracat kapıları bulmuşlar.
    Bugün için senette karsızlık ve yüksek borç var elbet.Ama yatırımcı senedi bugünler için değil,yarınlar için biriktirmeli.

Bütün mesele o yarınlar yakın mı değil mi?

Asla yatırım tavsiyem yoktur.

7.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Değerli kardeşim; burada mesele şu:spek kar açıklaması ve temettü öncesi senedi 6,30'lara kadar çıkardı.Amacı şuydu; yatırımcı 6.30 fiyatı gördükten sonra 4,40'lara kadar olan tüm kademeler ucuz gelecektir.İşte spekin bu tuzağına düşüp temettüden sonra da başlarda düşen fiyattan mal alanlar çok büyük zarar ettiler.

Burada hala akıl erdiremediğim şudur; cari oranı 0.89'a düşmüş bir şirket nasıl olur da bu kadar temettü verir?Doğan gurubunun bu kadar az paraya ihtiyacı yok ki...Burada da tahminim şu; Senedi kontrol eden gurup çok yüksek olasılıkla fabrikanın üst yöneticileri....Kendi uhdelerinde bulundurdukları senetten nemalanmak istediler ve yönetim kurulu olarak yüksek temettü kararı aldılar.Yoksa Doğan için bu şirket ve bu kadarcık para devede yüy bile değil.

Piyasaları alınan seçim kararıyla perişan olması da ekmeklerine yağ sürdü ve kanımca aldıkları temettülerle korkup verenin malını aldılar.

Piysaların düzelmesi durumunda diyebilirim ki en favori senedim CELHA 'dır.Bunun en büyük nedeni; daralan piyasada beton demeti haricindeki üretimlerine çok iyi ihracat kapıları bulmuşlar.
    Bugün için senette karsızlık ve yüksek borç var elbet.Ama yatırımcı senedi bugünler için değil,yarınlar için biriktirmeli.

Bütün mesele o yarınlar yakın mı değil mi?

Asla yatırım tavsiyem yoktur.
    Teşekkürler sn Behzat ,ilgili ve açıklayıcı düşünceleriniz için

8. Bugün biraz sağlam durdu sanki islem hcmi de düştü iyice ,bakalım ilk tepki de nerede olacak

Sayfa 169/226 İlkİlk ... 69119159167168169170171179219 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •