Sayfa 780/1078 İlkİlk ... 280680730770778779780781782790830880 ... SonSon
Arama sonucu : 8620 madde; 6,233 - 6,240 arası.

Konu: Sistem Takibi...

Alıntı Originally Posted by T/A Yazıyı Oku
    XAUUSD şu anda bu işin anahtarı konumunda...

Sıkı takip etmek gerekiyor. Bakalım öngörülerimiz ne yönde işleyecek...

Petrol bir süre yatayvâri hareket edecektir. Amaçlanan 25$ civarı. Fakat 25$-40$ arası bir süre gidip gelecektir...
    XAUUSD sıkı takip edilmeli görüşümü hâlen koruyorum...

Daha önce bu hafta düşmesi gerektiğini yazmıştım. Çünkü ortadaki senaryo bunu gerektiriyordu...

Borsanın düzeltme yapması normaldi ama aşırılıklar, korku, panik, hırs hepsi bir araya getirilince kaçınılmaz sona ulaştık...!!!

Grafiklerimizin yeni halleri...

"Yatırım Tavsiyesi Değildir!"... Eğitim ve Bilgi amaçlı paylaşımlar yapıyorum.

2. Herkese tünaydın,
    sağlıklı ve mutlu hafta sonu diliyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    2,974
    Sende hisse yok anlaşılan...

Dert bizim başımızda. İnsan ne yapacağını şaşırıyor bu ortamda...

Biraz hisse değişimi yaptım. İnşaAllah yanlış yapmamışımdır...

Malum MRDIN düşmedi sayılır ama hisseler %50 düştü. Ben de biraz satarak şöyle büyüklerden 2 tanesine riskli de olsa girdim.

Şu anki durumda daha fazla düşmezse bu fiyatlara zararsız almış gibiyim. Yine de her an her şey olabilir...!

Hayırlısı olsun...

Ahhh üstadım ahhh. Malsız kalıp gece uyumayı ne kadar çok isterim. Bizimkisi fakir avuntusu, yarında elimdekini veririm diye hep alıverdim ucuz diye diye
    Portföy her zamanki gibi eksi bakiye gidiyor.
    Ama bünye alıştı artık. Nasıl olsa eninde sonunda çıkıyor, sadece zaman kaybı diye dert etmiyorum. Ha birde yüklü almadığım için problem yok. Nakit yine varda. Pazarda ucuz mal dolu, şekerci dükkanındaki çocuklar gibiyim.
    Bir ara MRDIN e niyetlendim. Dedim biri mal çıkıyor şu mal bitsinde öyle dalayım. Senmişsin meğer. Neyse bir tur dönerim
    Aslında benim gözüm TUPRS la PETKM de ama onlarında başka başka sorunları var. TUPRS temettü vermeyecekmiş bu sene, PETKM bedelsiz meselesi var o yüzden basarlar tepesine zaten bir balina mal boşalttı orada.
    Aslında sadece tahmin tabiki benimki ama yükseliş olacaksa eğer içinde spek olan ama hala batmadıysa tabi, öncelikli çıkacaktır. Sonra bankalar ve holdingler diye düşünüyorum.
    Sanayi berbat durumda. Petrol fiyatları daralan talep, alt üst olan dengeler üretimi vurabilir. (Devlet desteği şart, bu da uzun süreli beklenti yaratır. Devlet bu ara bol keseden para dağıtmak istemiyor. Eğer dağıtmaya başlarsa, o zaman daha tehlikeli seçim havasına girmiş oluruz demektir.
    Çin hastalık meselesini beklenenden çabuk atlattı, tahminim fabrikalarda üretime başlayacaklardır. Hazır ucuz enerjide bulmuşlarken stok bile yapabilecek durumdalar. Dolayısıyla herkesin beklentisi Çin de kısa süreli üretim durunca Türkiye ye kayar beklentisi ile tekstil yürüyüp gitmişti. Onlardan uzak durmak gerekir.
    GYO lar bildiğin gibi. Elde stok dolu yeni üretim yok. o yüzden o mahalleden de geçmek yok.
    Hiç bir üretim meselesi olmayan aracı kurumlar gözdem olacak.
    Ayrıca tıbbi laboratuvar (çok ilginç, herkes ECZB nı ilaç yapıyor sanıyor. Bende öyle düşünüyordum)
    Yani üstadım ders çalışmaya devam.
    Ahhh bi de bu kadar zahmete faiz üstünü bulduk diye sevinmesek. Acaba yöntem mi değişsem ne yapsam.
    En sonunda spekülatör olacağız bu gidişle
    Mutlu bir haftasonu dilerim.

"Huzurunuzu bozacaksa pozisyon almayın"
    Büyüklerdeki tahminim keyfini kaçırmamıştır umarım.Sevgiler saygılar
    Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir.
    " Artık üç kişi takılıyoruz. Ben...Keyfim...Ve kahyası...Gerisinin......"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    4,831
    Sana da iyi hafta sonları Selim...

Tesbitlerin doğru ve yerinde...

Fakat bizler robot değil insan olduğumuz için duygular mutlaka işin içine giriyor. Bir de buna hırs eklenince başımıza gelmedik kalmıyor...

Şimdi bu krizden es kaza kurtulmuş olan birisi hiç farkına bile varmadan daha büyüğüne aniden yakalanabilir...

Bu işlerin doğası böyle...

Borsa dışında iş yapabilen, borsaya kesinlikle bulaşmasın...

Havanda su dövmekten öteye geçmek zordur...
    aynen....

al gülüm ver gülüm....

Alıntı Originally Posted by selimtogrul Yazıyı Oku
    Ahhh üstadım ahhh. Malsız kalıp gece uyumayı ne kadar çok isterim. Bizimkisi fakir avuntusu, yarında elimdekini veririm diye hep alıverdim ucuz diye diye
    Portföy her zamanki gibi eksi bakiye gidiyor.
    Ama bünye alıştı artık. Nasıl olsa eninde sonunda çıkıyor, sadece zaman kaybı diye dert etmiyorum. Ha birde yüklü almadığım için problem yok. Nakit yine varda. Pazarda ucuz mal dolu, şekerci dükkanındaki çocuklar gibiyim.
    Bir ara MRDIN e niyetlendim. Dedim biri mal çıkıyor şu mal bitsinde öyle dalayım. Senmişsin meğer. Neyse bir tur dönerim
    Aslında benim gözüm TUPRS la PETKM de ama onlarında başka başka sorunları var. TUPRS temettü vermeyecekmiş bu sene, PETKM bedelsiz meselesi var o yüzden basarlar tepesine zaten bir balina mal boşalttı orada.
    Aslında sadece tahmin tabiki benimki ama yükseliş olacaksa eğer içinde spek olan ama hala batmadıysa tabi, öncelikli çıkacaktır. Sonra bankalar ve holdingler diye düşünüyorum.
    Sanayi berbat durumda. Petrol fiyatları daralan talep, alt üst olan dengeler üretimi vurabilir. (Devlet desteği şart, bu da uzun süreli beklenti yaratır. Devlet bu ara bol keseden para dağıtmak istemiyor. Eğer dağıtmaya başlarsa, o zaman daha tehlikeli seçim havasına girmiş oluruz demektir.
    Çin hastalık meselesini beklenenden çabuk atlattı, tahminim fabrikalarda üretime başlayacaklardır. Hazır ucuz enerjide bulmuşlarken stok bile yapabilecek durumdalar. Dolayısıyla herkesin beklentisi Çin de kısa süreli üretim durunca Türkiye ye kayar beklentisi ile tekstil yürüyüp gitmişti. Onlardan uzak durmak gerekir.
    GYO lar bildiğin gibi. Elde stok dolu yeni üretim yok. o yüzden o mahalleden de geçmek yok.
    Hiç bir üretim meselesi olmayan aracı kurumlar gözdem olacak.
    Ayrıca tıbbi laboratuvar (çok ilginç, herkes ECZB nı ilaç yapıyor sanıyor. Bende öyle düşünüyordum)
    Yani üstadım ders çalışmaya devam.
    Ahhh bi de bu kadar zahmete faiz üstünü bulduk diye sevinmesek. Acaba yöntem mi değişsem ne yapsam.
    En sonunda spekülatör olacağız bu gidişle
    Mutlu bir haftasonu dilerim.

"Huzurunuzu bozacaksa pozisyon almayın"
    Büyüklerdeki tahminim keyfini kaçırmamıştır umarım.Sevgiler saygılar
    Benim aldığım 2 hissede demek senin de gözün vardı...

Ben aldım işi bitirdim. Sen biraz daha incelersin...

O kadar hisse sattım ama 2 kademeden aşağı düşürmedi. Demek ki birileri ciddi olarak alıyor. Alanın bir bildiği var diye düşünmek isteyesim var...

Sattığım için artık çok da dert değil...

Tek hissede olmak sıkıntılı bir durumdu. O nedenle şu an 3 hisse taşıyorum ama zamanla bunu önce 5 sonra 10 yapacağım inşaAllah...

Bizim her ne kadar bir hesabımız ve planımız olsa da bizi hâlimize bırakmıyorlar. Çok ilerilere bakarken önümüzdeki çukura düşüyoruz...!!!

İnşaAllah güzel günler çok yakın olmasa da çok uzak da değil...

6. Günaydın,sağlıklı huzurlu gün dilerim.

Hayırlı Haftalar...

Sağlıklı ve güzel bir gün olmasını diliyorum...

E6853 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sonunda MRDIN 'de düşüşe ayak uydurmaya başladı...!!!

İşin rengi değişti. Ortalık fena dağıldı...

Olumlu hiç bir şey yok...!!!

Nakit parası olanlar için bedavaya hisseler var...

Sayfa 780/1078 İlkİlk ... 280680730770778779780781782790830880 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •