Sayfa 731/791 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781 ... SonSon
Arama sonucu : 6327 madde; 5,841 - 5,848 arası.

Konu: BUCIM - Bursa Çimento

1. 16.01.2017 1,55 bucim
    16.01.2017 2,490 cemtas
    bu fiyatlar nereden nereye gelmis , cemtasin ne kadar bucim i ivmelendirdigi ortada cemtas 100 lirada olsa cok etkilemez nedenmi cunki bucim ile bizzat ve ozenle kendisi ilgileniyor i.t in , kafasinda ne plan varsa onu uyguluyor , ne soylentiler duydum ne soylentiler , fransizlara satacak , yok borsa dan hisseyi cekecek , tek sahibi olacak v.s , burdaki arkadaslarin bir cogu belki geri dogru zaman icinde hisseden haberi yok gibi , nedenmi bu adam bu hamleyi 2000 li yilarda girdiginden beri uyguluyor , merak eden inceleyebilir , arti adamin acelesi yok , arti zarar etmiyor zarar etse bunca yil dayanmasi mukun degil , hatta oyle paralar kazandiki maliyeti - (eksilerde olmasi cok muhtemel ) tahtaciya kizmayin cunki asla kendi kafasina gore degil i.t in emirleri uygulaniyor , bir tahtaci bunca yil bir hisse ile bu kadar ilgilenmesi mumkunmu ? , neyse omru olan sonunu gorecek , ama sunu garanti asla onda yar olmayacak filimin sonunda , bunu anlarmi , anlayan gormedim , bizde bir soz vardir ya , bir nusubet bin nasihattan hayirlidir diye , o sozu degistirdim , ne nusubet ne nasihat , ise yaramiyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
     Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
    Evet, dibini sıyırmadan gitmeyecek gibi, Cemts tavana az kaldı belki bu da biraz ivmelenir, büyük fonlar bu Kayseriliden korkuyorlar ki hisseye dalmıyorlar. Yoksa bu hissenin bu temel verilerle bu fiyatlarda olması tam komedi.
    Haklısınız Sayın Bawer.Büyük fonlar İ.T adına olan güvensizlikten dolayı bu hissede pozisyon almaktan kaçınıyorlar.Öyle bir zaman gelecekki (Hatta o zaman yaklaştı) mızrak artık mevcut çuvala sığmayacak ve hissenin primlenmesi kaçınılmaz hale gelecek.Bakın o zaman fonlar nasıl geliyor.O zaman hangi tarih derseniz.Bu son teknolojik yenilenme yatırımlarının bitmesinden önce başlayacak diye düşünüyorum.Bilgisi olan varsa yazabilirmi? Yatırımlar ne aşamada? Gecikme veya erken tamamlanma durumu olabilirmi?Bu bilgiye sahip olmak bence bizlere avantaj sağlayacak.Bu konudaki cevaplarınızı bekliyorum.Bilgiyi paylaşalım.

3. Cemts da işler daha iyiye giderken %57 sahip Bucim böyle kayıtsız kalamaz, bu GES yatırımıyla Cemts ve dolaylı olarak Bucim yeni bir ligi çıkmaları lazım artık.
    Şahsen hem Cemts hem de Bucim benim yakın takibimde ve de portföyümde, patron zamanı haberlerle, yatırımlarla, olmazsa hisse alır, almalı, Cemts az biraz gayret ediyor ama Cemts tam kontrol var, küçük yaıtırımcının yapacağı bir şey yok.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
    Bizler yazdıkça sanki tahta yapıcı hissedeki baskısını arttırıyor gibi bir hisse kapılıyorum.Sanırım bizlerin elindeki ufak tefeklerede göz koyuyor.Aç gözlülük böyle birşey işte.En iyisi tekrar sessizliğe bürünmek.Kaalın sağlıcakla.

5. Sabah 5.35 gördü, neden döndü şimdi.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir.!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
    Yapılan teknoloji yenileme yatırımları bittiğnde fabrika yeniden değerlemeye tabi tutulup hisse P/D değerinin ciddi oranda aşağı çekilmesi lazım.Olması gereken bu fakat Yeniden değerleme başvurusu yaparlarmı yada isterlermi acaba? Bence Yakın Gelecekteki amacına bağlı....

NOT:Yeniden değerleme oranları yıllık enflasyon baz alınarak otomatik olarak yapılıyor.Fakat ilaveten fabrikaya harcanan yenileme yatırımları için başvuruda bulunulup yeniden değerleme tespiti isteniyor.Bu yapılırsa hissenin önünü kesmeye kimsenin gücü yetmez.
    Farzedelim başvuruda bulunup yeniden değerlemesinin yaptırmadılar.Sonuçta birşey değişmez profesyoneller biliyor olacak.Güneşi balçıkla sıvayamayacaklar.Kısa,orta,uzun yani tüm vadeler için yatırıma uygun görünüyor.y.t.d
    Son düzenleme : OZDEMIR1; 17-11-2022 saat: 10:22.

7.  Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Bu durgunluk rahatsiz edici olmaya basladi artik.Dovizin artiyor olmasi umarim yapilmakta olan yatirima darbe vurupta onumuzdeki yil tekrar bedelli artisini luzumlu hale getirmez.Performanstaki bu dusuklugu aciklayacak aklima baska bir neden gelmiyor.y.t.d
     Alıntı Originally Posted by OZDEMIR1 Yazıyı Oku
    Yapılan teknoloji yenileme yatırımları bittiğnde fabrika yeniden değerlemeye tabi tutulup hisse P/D değerinin ciddi oranda aşağı çekilmesi lazım.Olması gereken bu fakat Yeniden değerleme başvurusu yaparlarmı yada isterlermi acaba? Bence Yakın Gelecekteki amacına bağlı....

NOT:Yeniden değerleme oranları yıllık enflasyon baz alınarak otomatik olarak yapılıyor.Fakat ilaveten fabrikaya harcanan yenileme yatırımları için başvuruda bulunulup yeniden değerleme tespiti isteniyor.Bu yapılırsa hissenin önünü kesmeye kimsenin gücü yetmez.
    Farzedelim başvuruda bulunup yeniden değerlemesinin yaptırmadılar.Sonuçta birşey değişmez profesyoneller biliyor olacak.Güneşi balçıkla sıvayamayacaklar.Kısa,orta,uzun yani tüm vadeler için yatırıma uygun görünüyor.y.t.d
    Hissenin önünü kesen kendileri zaten , ona göre düşünsen daha iyi olur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ANKARA
    Gönderi
    664
     Alıntı Originally Posted by Gentootr Yazıyı Oku
    Hissenin önünü kesen kendileri zaten , ona göre düşünsen daha iyi olur
    Durumun Farkındayım,
    Kontrolü daha fazla ellerinde tutamayacakları bir döneme yaklaşmakta olduğumuzu vurguladım.En azından bu fiyatlarda değil,daha yukarılara çekmek zorunda kalacaklar demek istedim.
    Son düzenleme : OZDEMIR1; 17-11-2022 saat: 11:00.

Sayfa 731/791 İlkİlk ... 231631681721729730731732733741781 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •