Sayfa 62/157 İlkİlk ... 1252606162636472112 ... SonSon
Arama sonucu : 1253 madde; 489 - 496 arası.

Konu: ASYAB - Asya Katılım Bankası A.Ş.

1. selam arkadaşım al ism demişsin
    aş soyadın son iki harfleri ilginize teşekkürler aş olarak başlayan isim yok as olarak 1 isim var soyadının ilk harfi a son harfi n olan başka başvuran olmamış ve ya kayıt edilmemiş

2. Arkadaşlar bn ümraniye adresine başvurdum uyapdan görüldüğünü biliyorum. Oradaki isimleri ifşa etmek suçtur. Yoksa şimdiye kadar 50 defa nete düşerdi liste

3. Chp antep milletvekil Ekici, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması istemiyle, Bank Asya’ya para yatırmış olan kişilere yönelik adli ve idari yaptırımlar aylar önce gerçekleşmişken, bankanın imtiyazlı hisselerinin sahipleri için yeni operasyon düzenlenmesinin nedenlerini sordu.

Ekici'nin soru önergesi şöyle;

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Müflis Asya Katılım Bankası A.Ş’nin yönetimini belirleyip idari ve ticari kararlar almada yetkisi bulunan A grubu 68 hissedarına gözaltı kararı çıkarılmış ve İstanbul Emniyeti Mali Suçlarla Mücadele Şubesi 03.01.2018 tarihi itibariyle söz konusu kişiler hakkında gözaltı işlemi gerçekleştirmiştir.

Fethullahçı Terör Örgütü’nün en büyük finans kurumlarından biri olan ve 2015 yılının Şubat ve Mayıs aylarında yapılan işlemlerle Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devrolan Asya Katılım Bankası A.Ş.’nin, söz konusu terör örgütüyle iltisaklı olarak faaliyet yürüttüğü varsayılan dönemde A grubu imtiyazlı pay sahibi 185 ortağı olduğu bilinmektedir.

15 Temmuz 2016’da gerçekleştirilen alçak kalkışmanın örgütleyicisi olan Fethullahçı Terör Örgütü’nün en büyük finans kurumu olan bankanın 185 imtiyazlı hisse sahibi bulunurken, sadece 68’i hakkında adli soruşturma yürütülmesi dikkat çekicidir. Öte yandan, okul-dershane taksiti veya ev kirası için Bank Asya’ya para yatırmış olan kişilere yönelik adli ve idari yaptırımlar aylar önce gerçekleşmişken, bankanın imtiyazlı hisselerinin sahipleri için bu kadar geç kalınmış olması, kamuoyunda soru işaretlerine yol açmıştır.

Konuya ilişkin olarak;

1. Müflis Asya Katılım Bankası A.Ş’nin 185 imtiyazlı hisse sahibi bulunurken, neden 68’i hakkında soruşturma yürütülmektedir?
    2. Müflis Asya Katılım Bankası A.Ş’nin 185 imtiyazlı hisse sahibinin isimleri ve hisse oranları nelerdir?
    3. Müflis Asya Katılım Bankası A.Ş’de nitelikli paya sahip oldukları halde, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamı dışında tutulan kişi ve kuruluşlar hangileridir?
    4. Bu kişi ve kuruluşların soruşturma kapsamı dışında tutulmasının sebebi nedir?
    5. 15 Temmuz 2016’daki hain kalkışmanın hemen ertesinde, okul-dershane taksiti veya ev kirası ödemelerini Bank Asya üzerinden yapan kişilere yönelik adli ve idari yaptırımlar uygulanmışken, bankanın imtiyazlı hisselerinin sahipleri için neden 18 ay beklenmiştir?

4. Geç kalınmış bir soru önergesi 1 madde ile bizlerde ekleseydin yaaa. Mail yolu ile magduriyetinizi ekiciye bildirelim arkadaşlar

5. Telefon 312) 420 5842
    E-Posta :[email protected] ben mail yolu ile mağduriyeti dile getiricem

Alıntı Originally Posted by alicingifeli Yazıyı Oku
    selam arkadaşım al ism demişsin
    aş soyadın son iki harfleri ilginize teşekkürler aş olarak başlayan isim yok as olarak 1 isim var soyadının ilk harfi a son harfi n olan başka başvuran olmamış ve ya kayıt edilmemiş
    İSİM.ali
    soadım.......son üç harfi TAŞ
    tekrar bakarsanız sevinirim teşekkurler

Alıntı Originally Posted by murat3244 Yazıyı Oku
    Telefon 312) 420 5842
    E-Posta :[email protected] ben mail yolu ile mağduriyeti dile getiricem
    bu telefon chp gaziantep milletvekilinin sekreterliği
    şimdi aradım serap hanımla görüştüm
    not aldılar vekilimize iletecekler
    tüm mağdur arkadaşlarda ararsa daha etkili olur
    nekadar kişi vardır dedi en aşa 10000 dedim attım gerçek rakam bize verilmez mkk.alınabilir dedim

8. İSİM.ali
    soadım.......son üç harfi TAŞ
    tekrar bakarsanız sevinirim teşekkurler .... ile başlayıp taş il biten iki adet taş var biri a digeri d ile başlıyor

Sayfa 62/157 İlkİlk ... 1252606162636472112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •