Sayfa 392/412 İlkİlk ... 292342382390391392393394402 ... SonSon
Arama sonucu : 3294 madde; 3,129 - 3,136 arası.

Konu: BOYP - Boyner Perakende

1. O zaman yarın da açıklayabilirler 1 sene sonra da bu hoş bişey değil pazartesi spk yazalım bakalım

2.  Alıntı Originally Posted by ogrtmen33 Yazıyı Oku
    O zaman yarın da açıklayabilirler 1 sene sonra da bu hoş bişey değil pazartesi spk yazalım bakalım
    Evet en mantıklısı elinde hisse olanların spk ya yazması. Bu iş tam spk'lık oldu artık.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu konularda bizden çok daha deneyimli ve bilgili arkadaşlarımız mevcut ama nedense kenara çekilip yazmayı bıraktılar. Belki satıp çıktılar belki bıkıp yoruldular...Saygı duyuyoruz...Herneyse bekleyip görmekten başka yapılacak birşey yok şimdilik...

4.  Alıntı Originally Posted by ogrtmen33 Yazıyı Oku
    O zaman yarın da açıklayabilirler 1 sene sonra da bu hoş bişey değil pazartesi spk yazalım bakalım
    Pay Alım Tebliğine göre;

Birlikte hareket eden kişiler, Hedef ortaklığın yönetim kontrolünü ele geçirmek amacıyla teklifte bulunanla ya da bir teklifin başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasını engellemek amacıyla hedef ortaklıkla açık ya da zımni, sözlü ya da yazılı bir anlaşmaya dayanarak işbirliği yapan gerçek ya da tüzel kişileri ifade etmektedir. Dolayısıyla birlikte hareket için yazılı bir anlaşma zorunlu olmayıp, zımni ve sözlü bir anlaşma da birlikte hareket için yeterli sayılabilecektir.

Gelinen noktada izhanamede Boyner Holding A.Ş. ile Mayhoola arasında yazılı bir anlaşmaya dayanarak birlikte hareket eden kişi olarak değerlendirildiklerini ve yazılı bir anlaşma olmadığı için Boyner aile fertlerinin Boyner Holding A.Ş. ve Mayhoola ile birlikte hareket eden kişiler olarak değerlendirilmedikleri belirtilmektedir.

BOYP paylarındaki küçük yatırımcının çok yakın sürede ard arda iki tane bedelli sermaye artırımına katıldığı görülmekte olup buna rağmen, küçük yatırımcıların Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği (II-27.2) uyarınca elde edecekleri satma hakkının kullanılmasının hakim ortaklar tarafından önüne geçilmeye çalışıldığı anlaşılıyor.

İş SPK ya ve/veya Hukuk a taşınırsa Konuyu KY lehine karar çıkması muhtemel gibi duruyor. Aileden oluşan Holding'e ragmen, ailenin sadece Kottan çıkma tebliğinden kaçmak için ayrı hareket ediyoruz demeleri pek mümkün gözükmüyor. Zaten Holdingde aile..

Bu iş uzarsa sorumlulukları da ciddi artacaktır. SPK dan görüş aldılar mı bilmiyorum ama SPK ya ragmen hukuk bacağından da farklı sonuç çıkabilir.

YTD değildir. Sadece genel bilgi amacli yazıyorum.

5. Sadece spk degil. Mutlaka yatirimci iliskilerinide bilgilendirmek lazim. Hukuk gorusu mutlaka almalilar.

Izhanamede yazdik diye rahatlar ama hukuken gecerliligi sorgulanir.

Spk gorus vermis olsa bile mahkeme onunde tersi cikabilir.

[QUOTE=balıkadam;3092965]Evet en mantıklısı elinde hisse olanların spk ya yazması. Bu iş tam spk'lık oldu artık.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.[/QUOTE

6. Görüyorum ve Ekliyorum;

Hukuk görüşü istediğim kurum farketti;

Cagrı bilgi formu 8b) Holding ve Aile beraber taahhüt imzalayıp çağrıya lot vermeyeceklerini beyan etmişler.

Beraber hareketin bir göstergesi..

Alıntı Originally Posted by zinos Yazıyı Oku
    Pay Alım Tebliğine göre;

Birlikte hareket eden kişiler, Hedef ortaklığın yönetim kontrolünü ele geçirmek amacıyla teklifte bulunanla ya da bir teklifin başarılı bir şekilde sonuçlandırılmasını engellemek amacıyla hedef ortaklıkla açık ya da zımni, sözlü ya da yazılı bir anlaşmaya dayanarak işbirliği yapan gerçek ya da tüzel kişileri ifade etmektedir. Dolayısıyla birlikte hareket için yazılı bir anlaşma zorunlu olmayıp, zımni ve sözlü bir anlaşma da birlikte hareket için yeterli sayılabilecektir.

Gelinen noktada izhanamede Boyner Holding A.Ş. ile Mayhoola arasında yazılı bir anlaşmaya dayanarak birlikte hareket eden kişi olarak değerlendirildiklerini ve yazılı bir anlaşma olmadığı için Boyner aile fertlerinin Boyner Holding A.Ş. ve Mayhoola ile birlikte hareket eden kişiler olarak değerlendirilmedikleri belirtilmektedir.

BOYP paylarındaki küçük yatırımcının çok yakın sürede ard arda iki tane bedelli sermaye artırımına katıldığı görülmekte olup buna rağmen, küçük yatırımcıların Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği (II-27.2) uyarınca elde edecekleri satma hakkının kullanılmasının hakim ortaklar tarafından önüne geçilmeye çalışıldığı anlaşılıyor.

İş SPK ya ve/veya Hukuk a taşınırsa Konuyu KY lehine karar çıkması muhtemel gibi duruyor. Aileden oluşan Holding'e ragmen, ailenin sadece Kottan çıkma tebliğinden kaçmak için ayrı hareket ediyoruz demeleri pek mümkün gözükmüyor. Zaten Holdingde aile..

Bu iş uzarsa sorumlulukları da ciddi artacaktır. SPK dan görüş aldılar mı bilmiyorum ama SPK ya ragmen hukuk bacağından da farklı sonuç çıkabilir.

YTD değildir. Sadece genel bilgi amacli yazıyorum.

Alıntı Originally Posted by zinos Yazıyı Oku
    Görüyorum ve Ekliyorum;

Hukuk görüşü istediğim kurum farketti;

Cagrı bilgi formu 8b) Holding ve Aile beraber taahhüt imzalayıp çağrıya lot vermeyeceklerini beyan etmişler.

Beraber hareketin bir göstergesi..

Evet çağrı Bilgi formunda bu yazıyor zaten ancak yine de satma hakkı tebliğinin yürürlüğe girmesi için boyp nin iradi olarak kap a bir açıklama göndererek biz birlikte hareket ediyoruz demesi gerekir diye düşünüyorum.

8. Borsanın kanatlanıp uçtuğu dönemde, kuytu köşelere saklanan hissemiz iç açıcı bir seyir izliyor.

Sayfa 392/412 İlkİlk ... 292342382390391392393394402 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •