Sayfa 678/1009 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon
Arama sonucu : 8072 madde; 5,417 - 5,424 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Kısa vadeli konuşmuyorum.

Uzun vadede bütün mevcut CURRENCY leri resetlemek zorundalar.

Çünkü daha fazla QE yapmaktan başka çareleri yok. İnanılmaz borç yükü var. Gelişmiş ekonomiler çıkmazda. Daha fazla QE yaparlarsa hiper enflasyon veya stagflasyon olur.

Trade etmek dışında uzun vadeli CURRENCY yatırımını yanlış buluyorum.

Mutlaka ALTIN GÜMÜŞ sigortanız olmalı!

Yeni gelecek DIGITAL CURRENCY her ne ise onu yavaş yavaş iteleyecekler piyasaya. Ne olduğunu henüz bilmiyorum ama 2018 de adı konmuş olacak!

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Dolar Euro bir bakmışsın puf...

Bu kadar.

Yahu Erdoğan emrediyor.

Futbolda böyle yabancı hegemonyası olmaz, doğru bulmuyorum diyor.

Bir hafta dolmadan sınav sistemini değiştirenler, "böyle bir anda olmaz. Bizim yabancı futbolcularla 3-4 yıllık sözleşmemiz var. Nasıl olacak bu iş? " diye koskoca padişah gibi adama hayır diyorlar.

Lambaya püf de gibi, dolara Euroya püf demek...

Nasıl olacak biri anlatsa?

1 doalr = 1 euro veya altı beklentim süre 6-9 ay
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Varantlar var,hiperaktifliğe birebir çare.Sonrasında bunun iyi birşey olmadığını anlayıp hiperaktifliğin baskılanması gerektiğini öğreniyor insan.Aynı şeyi ben de yapıp kendimi deniyorum 1 haftada %100 yaptıktan sonra kendimi kontrol edip edemeyeceğimi test ediyorum.Küçük meblağlarla tabi.
    maalesef bulaştım ben de onlara.. Büyük kazanç potansiyeli var ama spot piyasa stratejileri uymuyor, en önemli dezavantajı zamanla değerinin erimesi, alıp yatamıyorsunuz üzerine, hele dolarda varantlar hisselere göre daha hızlı eriyor ve dolar kazancında vergi de ödeniyor.

4.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    merkel sayesinde 0,80-0,95 bandı alım için uygun olur
    Parayı hedefiniz yapmayın. 1$ Elli kuruş olacak
    duhul: eylül 2012

5.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Phoenix in pipisine adım adım.

Kağıt paraların hiçbiri kalmayacak önümüzdeki dönemde! Hepsi gidecek. Yeni CURRENCY ler gelecek. Hem de devlet destekli. BitCoin gibi çakma değil.

ALTIN dışındaki her yatırırım SIFIR lanabilir bu süreçte. DOLAR ve EURO bir bakmışsın puf...

Bir bakmışsın DİJİTAL PARA lar devlet destekli olarak çıkmış ve alışverişlerde geçmeye başlamış.

Mevcut CURRENCY ler sıfırlanabilir ve convert edilmeye zorlanabilirler, yoksa HİPER ENFLASYON veya STAGFLASYON kaçınılmaz!

Japonlardan Bitcoin'e karşı yepyeni bir sanal para geliyor!
    http://www.hurriyet.com.tr/japonlard...liyor-40590594
    O iş sandığınız gibi olmaz, sadece şuna bakın:

Euro ya geçişte mark puf oldu mu? Hayır tabiki karşılığında euro aldılar ve çapraz kuru sanırım hala açık olması lazım elinizde mark varsa bunu bankaya verip euro alıyorsunuz.

Blockchain tekonolojine geçiştede aynen böyle oalcak, elinizdeki eur, usd vs. karşılığında dijital para alırsınız.

Japonya kendi resmi dijital parasını çıkarıyor.

Aslına bakarsanız şu anki tüm dijital paralar devletler tarafından test amaçlı izleniyor. Sonuçta zamanı geldiğinde değerleri sıfırlanacak.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    1USD=1EUR için ECB' nin ''taper'' yapamadığı (yada yeterince) ve Trump'ın vergi indirimlerini yasalaştırdığını düşündüğümde, 6-9 ay uzun bir süre bile sayılabilir..ancak bu durumda Dolar/Tl ne kadar artar..bence umulan kadar değil..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    1USD=1EUR için ECB' nin ''taper'' yapamadığı (yada yeterince) ve Trump'ın vergi indirimlerini yasalaştırdığını düşündüğümde, 6-9 ay uzun bir süre bile olabilir..ancak bu durumda Dolar/Tl ne kadar artar..bence umulan kadar değil..
    bence de
    ancak şunuda gözardı etmemek lazım
    doalrın bizdeki yolunu euro değil bizim siyasi ekonomik ve askeri durumumuz belirler
    bi bakmışsın 6..69 olmuşuz
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    bence de
    ancak şunuda gözardı etmemek lazım
    doalrın bizdeki yolunu euro değil bizim siyasi ekonomik ve askeri durumumuz belirler
    bi bakmışsın 6..69 olmuşuz
    Askeri durumları bilemeyeceğim ama siyasi ve ekonomik durumların sıcak para girişi için epeydir bir etkisi yok..öyle olsaydı, bırakalım bizi, Brezilya, Güney Afrika bir sürü siyasi ve ekonomik çalkantı içindeler ama içeride ne olursa olsun onlar içinde bir şey farketmiyor..yeterki ülke/ülkeler yıkılmasın..

BOJ'un zaten niyeti yokta..ECB vanayı kapatırsa o zaman durumlar değişir..selamlar..

Sayfa 678/1009 İlkİlk ... 178578628668676677678679680688728778 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •