Sayfa 623/804 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 4,977 - 4,984 arası.

Konu: BNTAS - Bantaş Bandırma Ambalaj

1. Sn. Tınaz,

Yattım yapan şirkette ( ve genel olarak ) temettü yerine büyüme çok daha güzel bir hikayedir bana göre.

Temettü yerine ciddi satış ve kapasite artışına giden yatırım harcamaları görmeyi tercih ederim. Tabi ki patron daha doğrusunu bilir.
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    2020 ilk 9 ay sonunda 113 Milyon TL. hasilat, 2021 ilk 9 ay sonunda 159 Milyon TL. hasilat.

60 Milyon TL.stok.

Uretim kapasitesini artirma gayretleri ve 2021 ilk 9 ayinda %78 kapasite kullanimi.

Bilanco'da gorduklerimiz bunlar.

Eger sirket yonetimi isterse hissenin piyasa degeri artar.

Istemezse, yapacak bir sey yok.

120.1 Milyon TL.( lot ) sermaye, ilk 9 ay sonunda 33 Milyon TL. kar.

Hisse basina 27.50 kr.nat kar,yil sonunda enflasyonla birlikte bu kar 60 kr. olursa, ve yil sonunda 30 kr.nakit kar payi verirse, hissenin piyasa degeri cok degisir.

O nedenle bence yonetim ne derse o.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Aslinda sirketin, halka aciklik orani bir fikir veriyor.

Halka aciklik orani %58'in ustunde.

Bence bu, hisse degerini yukseltmek icin bir niyet gostergesi.

Yoksa %15-20'sini halka acar, gerisini tutardi.

Is'te bu planin tutmasi icin,bence, enflasyonun bu kadar yuksek oldugu bir ulkede, nakit kar payi sart.

Yoksa, buyuyoruz bahanesiyle, ortagina kurus vermeyen sirketlerle dolu bu borsa.

3.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    2020 ilk 9 ay sonunda 113 Milyon TL. hasilat, 2021 ilk 9 ay sonunda 159 Milyon TL. hasilat.

60 Milyon TL.stok.

Uretim kapasitesini artirma gayretleri ve 2021 ilk 9 ayinda %78 kapasite kullanimi.

Bilanco'da gorduklerimiz bunlar.

Eger sirket yonetimi isterse hissenin piyasa degeri artar.

Istemezse, yapacak bir sey yok.

120.1 Milyon TL.( lot ) sermaye, ilk 9 ay sonunda 33 Milyon TL. kar.

Hisse basina 27.50 kr.net kar,yil sonunda enflasyonla birlikte bu kar 60 kr. olursa, ve yil sonunda 30 kr.nakit kar payi verirse, hissenin piyasa degeri cok degisir.

O nedenle bence yonetim ne derse o.
    Hocam,

Üretim kapasitesini artırma gayretleri hangi yıl bitecek?

Hazır bilgisi olan varsa sevinirim.

----------
    Çalışma sermayesi 20 milyon gibi seviyelerden satışların artmasının bir sonucu olarak 50 milyona çıkıyor. Bunun serbest nakit akıma olumsuz etkisi var. Buna ek olarak yapılmakta olan yatırım da nakit akışını etkiliyor. Bunlar ilgili gelişmeler sayesinde dediğiniz gibi piyasa değeri çok değişir. Temettü işi biraz zor gibi bizden para istemesin yeter
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

4. Sn. Diproyal, sirket potansiyel görüp daha büyük bir yatırıma gitmek ister, bunun için de bedelli yapar ise sanırım bu sirket için veririm. Genel olarak iyi yönetiliyor ve boşa bedelli yapmıyor derim.

Ama, bence bu şirketin bedelli yapma ihtimali çok düşük. Kredi de çekmiyor. Ozsermaye ile çok sağlam gidiyorlar bence firmanın çok önemli bir özelliği ve yine bence pozitif.
     Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Hocam,

Üretim kapasitesini artırma gayretleri hangi yıl bitecek?

Hazır bilgisi olan varsa sevinirim.

----------
    Çalışma sermayesi 20 milyon gibi seviyelerden satışların artmasının bir sonucu olarak 50 milyona çıkıyor. Bunun serbest nakit akıma olumsuz etkisi var. Buna ek olarak yapılmakta olan yatırım da nakit akışını etkiliyor. Bunlar ilgili gelişmeler sayesinde dediğiniz gibi piyasa değeri çok değişir. Temettü işi biraz zor gibi bizden para istemesin yeter

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Sn. Diproyal, sirket potansiyel görüp daha büyük bir yatırıma gitmek ister, bunun için de bedelli yapar ise sanırım bu sirket için veririm. Genel olarak iyi yönetiliyor ve boşa bedelli yapmıyor derim.

Ama, bence bu şirketin bedelli yapma ihtimali çok düşük. Kredi de çekmiyor. Ozsermaye ile çok sağlam gidiyorlar bence firmanın çok önemli bir özelliği ve yine bence pozitif.

Hocam,

Yapılmakta olan yatırımları kendi iç kaynaklarıyla kolaylıkla sürdürebiliyor. Sadece serbest nakit bırakabilmesi için yatırımların tamamlanması ya da yatırımı yavaş yavaş yapması gerekecek. An itibariyle geçmiş veri bize yatırımların yavaş yavaş devam edeceğini ve iç kaynaklardan yatırımın devam edeceğini söylüyor.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6. Rsı30.
    2016 yılından beri hiç bu kadar aşırı satış bölgesinde olmadı. Artık yetmesi lazım..
    Ve
    ABCD formasyonu .... Olacak mı bakalım.

Bu da günlük

Net pozitif uyumsuzluk var.

Hayırlısı

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir

7. Sent from my iPhone using Tapatalk

8.  Alıntı Originally Posted by MUTANT Yazıyı Oku
    Bir süredir hisselerde zamansal analizler üzerine çalışıyorum. Buna göre 18 ekim-22 kasım arasındaki 6 haftalık zaman dilimi önemli görünüyor. İzleyelim bakalım neler olacak. (asla ytd)
    15 ekim tarihinde yazmış olduğum zamansal analiz soncunda 22 kasım haftasını belirtmiştim.

şimdi yeni yapmış olduğum zamansal analize göre 22kasım/29 kasım haftası ile 28 şubat/7 mart haftası arasındaki zaman diliminin

önemli olabilecğini öngörüyorum.izlemeye devam(asla ytd)
    Bilim ve sanat, itibar görmediği toplumları terkeder. ( İbn-i Sina )

Sayfa 623/804 İlkİlk ... 123523573613621622623624625633673723 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •