Sayfa 258/322 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308 ... SonSon
Arama sonucu : 2576 madde; 2,057 - 2,064 arası.

Konu: AKGRT - Aksigorta A.Ş.

1. 6.20 den önce bulaşılmaz...

2021 Şubat’ta bulaştım, faizi de zaman kaybına eklersek zarar kallavi.. nasıl temettü yatırımı yapılmaza güzel bir örneğim.. borsada sadece senede 1 veya 2 dönemde işlem yapılmalı, o da sadece herkes yandım anam derken… evet 6,2’ye kadar ellemem daha.. sonra arabayı satar üzerine eklerim..

Alıntı Originally Posted by Makarna Yazıyı Oku
    2021 Şubat’ta bulaştım, faizi de zaman kaybına eklersek zarar kallavi.. nasıl temettü yatırımı yapılmaza güzel bir örneğim.. borsada sadece senede 1 veya 2 dönemde işlem yapılmalı, o da sadece herkes yandım anam derken… evet 6,2’ye kadar ellemem daha.. sonra arabayı satar üzerine eklerim..
    bizim borsada hiçbir zaman toplu alım yapılmaz. Daima kademeli alım yapın zira dibin dibi vardır. Temettü alacağım diyen ve "ben düzenli alım yaparım her ay" az az alırım diyen arkadaşlara bakmayın o dedikleri ancak Amerikan Alman borsasında olur. Herhangi bir hisse 8-9 TL mi bekleyin nasıl olsa düşer 5-6 TL'ye yüklü alır geçersiniz. O yüklü alım da da "all in" girilmez zira dediğim gibi dibin de dibi her zaman vardır. Nasıl olsa o düşüş zamanı gelecektir. Aceleye gerek yok.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

4. Temettücüler daima zarardır.. Aksg şu an 7 tl ye 85 kuruş verdi... Peki faiz kaç veriyor yaklaşık 13 kuruş.. Enflasyon zaten sorma asgarı yuzde 30...aksg kaç yuzde 12...

5. 6.20 ye gelir... ağır gelir. netekim gelir.. Bu yıl trafik daha açık... Daha çok prim ödenir... Gelir düşer...

Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    6.20 ye gelir... ağır gelir. netekim gelir.. Bu yıl trafik daha açık... Daha çok prim ödenir... Gelir düşer...
    ben hep ortalamalara bakarım 6.85 civarı tutmazsa 6.05'e kadar pek destek yok gibi.

Bir hisse alırken kağıdın değerlenmesini de hesaba katmak lazım yani sadece temettü için hisse toplanmaz. 7 küsur TL'de kimse yüzüne bakmazken EREGL aldık. Temettü de aldık. Baktım 20 TL olmuş yeter artık deyip yarısı ile vedalaştım. Millet 20 TL'lerde temettü için EREGL topluyor. Yahu bu hisse 7 TL'den 20 TL olmuş %25 geri gelse ki gelmesi çok doğal, sonuçta şahane primlenmiş, senin 8 senede alacağın temettüyü bir anda hiç eder. Temettü hissesi ucuzken alınır. Her ay düzenli alırım ister 1 TL ister 10 TL olsun dersen geçmiş olsun.

Ha buralardan bu hisse alınır mı, ben alırım ama ufak ufak. Kademe kademe. Çünkü dibin de dibi var mirim.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Yatırım fonlarının satış bombardımanı olmazsa bu fiyatları görmek bile hayaldi, şimdi çöp olsun alalım diyorsunuz. Evet dibin dibi var ama Endex'in 142 bin ve Kurun 8,60 olduğu bir yerde ( En kötü ihtimal 2022 % 10 Temettü getirisi olan bir hisse) için 7 ve altı her sayı çöptür benim için. Ben alırım bu fiyatlardan isteyen daha aşağısını bekler tabi bir de oraya gelmeme ihtimali de var..
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

8. Faizin yüzde 18, temettu getirisinin yüzde 10 olduğu bir yerde bu fiyatlar pahalı olabilir. Bir de bu açıdan dusunmenizi oneriririm.
    Zaten kağıt kârının çoğunu dağıtıyor. Temettu dışında bir ekstra beklenti de yokken yatırımcı spekülasyon için neden bunu tercih etmeli?Açıklarsanız seviniriz. Gözden kaçırdığımız bir şey mi var acaba?

Sayfa 258/322 İlkİlk ... 158208248256257258259260268308 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •